Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiatal nők, fiatal anyukák...

A fiatal nők, fiatal anyukák miért foglalkoznak ennyit az anyóssal?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, van egy "anyósom". Azért írom idézőjelben, mert nem tartom igazán rokonomnak, inkább az idegen kategóriába sorolnám. Tipikus anyós, rosszindulatú, gonosz, önző, aljas, de én nem foglalkozom vele, úgy tekintek rá, mint egy idegenre. Nem érdekel, ha hisztizik, akkor jöhet és addig lehet itt, amíg ember módjára tud viselkedni, utána kitessékelem, a véleménye kb. annyira érdekel, mint egy alkoholista csövesé, mint ahogy az is, hogy mit mond a hátam mögött. De itt folyton olvasom a kérdéseket, hogy majdnem mindenki az anyósa miatt parázik. Miért van az, hogy a fiatal férfiak kb. lesz.arják, hogy anyós-após mit gondol róluk, és nem tépelődnek rajta? Miért nem függetlenítitek magatokat tőle? Mert szerintem az, hogy ennyire foglalkoztok vele, az valójában rejtett megfelelésvágy. Köszi előre is az értelmes, senkit nem bántó válaszokat.


29/n


2010. máj. 3. 12:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
ffiak miért nem? talán azért mert a kapcsolattartás hagyományosan a nők dolga. ők elintézik annyival, hogy max dolgozni mennek ha jön a mama. :) vagy a lányok majd megbeszélik. Sőt olyat is hallottam már (szerencsére nem otthon) hogy anyád hülye, ide nem jöhet többet! ha látni akarod menj, de én nem kivánok találkozni vele többet!
2010. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Na pont arra gondoltam, amit 12.54 írt, hogy a férfiak olyan könnyen elintézik ezt, és senki nem szólja meg őket érte. A nők miért nem tudják ennyire lazán venni a dolgot?
2010. máj. 3. 12:59
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem a férjem azért vett el, mert hasonlítok az anyjára, akkor felakasztom magam...Ezt sem (mint általában semmit) nem lehet általánosítani.
2010. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a látszat csal nemm indne férfi intézi el könnyen, csak őket így nevleték. egy férfi nem utatja ki mit érez vagy gpndol egyesekről.
2010. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
12.54 vok. talán azért mert mi nők inkább az érzelmeinkre és nem az értelmünkre hallgatunk. nekünk ha "beszól" a mama hetekig-hónapokig agyalunk rajta. a férjünk meg elintézi egy vállrándítással. mivel ffi és "sokkal komolyabb" dolgok foglalkoztatják pici elméjét. :)
2010. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
13.03, persze az általánosítás rossz dolog, mint ahogy a "brittudósok" fantasztikus kutatásai és megállapításai is néha hogy is mondjam... megmosolyogtatók :) Férfiakban szerintem is van egy hajlam, hogy az anyjukhoz hasonlót találjanak, de csak egy bizonyos határig... viszont olyan is van, aki annyira irtózik az anyjától, hogy pont az ellenkezőjét választja. Pl. az én férjem is. Mert az én "anyósom" nem vehemens egyáltalán, és nem használ olyan nagy szavakat, mint ahogy én tettem a topikindítóban... ő nagyon "kedves", csak akkor kezd mocskolni, amikor becsukódott a ház ajtaja mögötted, hátulról jövős, sunyi, zsarolós, hisztizős, és fogalmad sincs róla, mikor vágja a hátadba a kést. Szóval azért ne aggódj, nem úgy van azért, hogy a fiatal nő az anyós "fénymásolata", a férjed nem biztos hogy azért választott, mert olyan vagy, mint az anyja :D
2010. máj. 3. 13:18
 17/29 A kérdező kommentje:
12.54... igen ez nekem is eszembe jutott már, hogy a nőkkel az lehet a baj, hogy túlzottan az érzelmeik vezetik őket, ezért van ez a sok felesleges idegeskedés.
2010. máj. 3. 13:24
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

hát a volt anyósom a fiát még 30 évesen is megszoptatta volna, én meg szerettem volna "kettesben" lenni, közös döntéseket hozni, a fiúcska inkább félreállt és ahelyett, h konfrontálódott volna az anyjával, engem lökött elé, gyakran még segített is szidni......szerintem sem megoldás egy életen át fújni az anyósra, mellékesen nekem is az volt néha a gondom, h a drága anyós pont h néha a saját fia ellen követett el merényletet, én meg szerettem azt az embert, így haragudtam rá, h bántja!!!

a férfiak könnyebben veszik? nem feltétlen, tudnék ellenpéldát mondani, de gyakran tényleg az van, h nekik nincs annyi konfliktusok, részben azért mert az anya-fia viszony sokkal "erősebb", mint az anya-lánya.....ha megnövök feleségül veszlek anya!.....ismerős?....

2010. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kérdezz-felelek játékban ez a nagyszerű, hogy a témának új és új dimenziói tűnnek fel. Például - nevetnem kell magamon! - még soha, de soha nem jutott eszembe, hogy elgondolkozzak azon, hogy vajon mi a közös megboldogult anyósomban és bennem? Mert látszatra teljesen, de abszolút két különböző világ. Huh! Izgalmas. Persze az önismeret nagyon kemény dió, többnyire csupán annyit tudunk magunkról, mint amit mások tudnak rólunk, mert viselkedésünket tekintjük önmagunknak. Ezen ügyben mélyebbre kell ásnom, és szemügyre kell vennem egész élettapasztalatomat mozgósítva, ezt a kérdést. Ehhez hozzátartozott, hogy anyósom, szegény, mostoha sorsa miatt képtelen volt a szeretetre, csak élete utolsó évtizedében tanulta meg: megszerette hetedik unokáját. Örültem ennek, mert ez kijárt neki, ennyi ajándék az élettől. (Fiaim az 5. és 6. unoka voltak.) Anyósommal mindig tisztelettel bántunk egymással, erőszakosságának, önzőségének karbantartását, férjem végezte, ennyire szerencsés voltam.

Most aztán fel kell derítenem a közöset! Merthogy van, az egészen biztos. Popper Péter szerint az önismeret nagyon ingoványos terület. "Aztán mit érsz vele, ha rájössz, hogy egy rablógyilkos lakik tudattalanod mélyén?" - kérdezte tanítványát. Persze ilyen mélyre ásni segítség nélkül lehetetlen. Felesleges lenne nyugtalankodnom.

Kedves Kérdező, bár rendre utasítottál már, hogy maradjak a konkrét kérdésnél, de szerintem ez afféle együttgondolkodás, és ha a szellemet kiengedted a palackból, már elveszítetted hatalmadat fölötte. Megy az ügy a maga útján. Ami engem illet, szívesen olvasok olyan hozzászólásokat is, amelyek csak a kérdés holdudvarába tartoznak. Életem végéig tanulnom kell, ez az elvem.

2010. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Meg akarta szabni, hogy hétvégéken mit csináljunk, nála kellett volna ülni egy fél napot.

Mivel nem tettem, lebeszélte a társam a házasságról, mondván, hogy az ebédelős családi programban nem akarok részt venni, és akkor mi lesz.

Hiába nem akartam vele foglalkozni, hatni tudott a társamra, és évekig össze sem házasodtunk.

Az anyóst csak akkor nem veszi észre senki, ha nem akar rosszat és nem csinál semmit.

2010. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!