Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem anyukámmal hogy...

Hogy közöljem anyukámmal hogy nem bírom tovább és hogy mást szeretnék?

Figyelt kérdés
Most vagyok 12-éves, a tanulás melet nagyon sok külön órám van. Szolfés gimnasztika,néptánc szakkör, zongora és lovas akkrobatika óráim vanak egy héten több ször. Ezek melet nyelvtan korrep és előkészítő van. Semmi szabad időm nincs nem dönthetek semmiben. Most vagyok 12-éves és most teljesen rákatant anyukám arra hogy 6-osztályos gimibe menyek (és így többet vár el) fölegg úgY hogy én nem is akkarok oda járni a helyes írásom meg katasztrófális szóval nem is tudom mit vár és amugy meg én még alapból teljesen máshová szeretnék járni. Meg egy-két külön órát is szeretnék abba hagyni pl.: zongora és a szolfés. Ezeket hogy kööljem anyukámal?

#tanulás #túl hajtás
2016. dec. 8. 22:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Anyu, nincs igényem jó iskolára, mert nincs akaraterőm normálisan tanulni, gyakorolni a helyesírást. Elég lesz nekem a gyári munka is. A kultúrára sincs igényem. Inkább plázában telefont nyomogatnék a barátnőimmel vagy diszkóban leinnám magam.
2016. dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
92%
Mondd meg neki, hogy érzed, hogy lassan idegroncs leszel.. Sosem értettem az ilyen szülőket, nagynéném is ilyen, az unokahúgom táncol, lovagol, zongora, külön nyelvórák, szervezi a társasági életét, mintha valami előkelőség lenne, borzasztó. Folyamatosan hullafáradt és semmiben sem kiemelkedő, persze mert nincs ereje rá. Válassz valamit és mondd azt hogy szeretnél abban a legjobb lenni, nem szeretnél mindent közepesen vagy gyengén csinálni, mert ennek ez lesz az eredménye. A tanulásról ne is beszéljünk...
2016. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Bírom az ilyen szülőket, akik el sem tudják képzelni, hogy a gyermekük képes MAGÁTÓL megtalálni, ami érdekli, ami a hobbija.

Nem, inkább irassuk be szolfézsra, zongorázni, úszni, atlétikázni, lovagolni, táncolni, de azért persze tanuljon két nyelvet is, meg járjon ilyen-olyan előkészítőre, otthon meg azért segítsen takarítani, ja és persze lehetőleg néhány dolgot főzni-sütni is tudjon.

2016. dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
96%
1. az akaraterő hiánya, nem ugyanaz mint az időhiány.. az általános suli általában délután 3-4ig tart, utána ha jól számolom 7 különóra beosztását kell követni, gondolom van hogy egy nap több is van egymás után, 7-re hazaesni nagyon jó lehet hullafáradtan és utána nekiállni tanulni. Megnézném te meddig bírnád, úgy hogy mindennap ez megy, semmi lazítás.
2016. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Mondd meg neki hogy nem bírod és fáradt vagy. Nem érdekel ez meg az szeretném abbahagyni. Persze sztem nem fog neki tetszeni de te döntsd el hogy hova szeretnél menni.
2016. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Elsőnek.

Igen, a szolfézs, a néptánc és a lovas akkrobatika nagyban hozzásegít napjainkban ahhoz hogy jó állást találjunk. :D

2016. dec. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Beszélj az osztályfőnököddel, hogy túl vagy terhelve, kérd a segítségét, hogy beszéljen anyukáddal.

Válassz ki 2 tárgyat (vagy egyet) a különóráid közül, amit szívesen csinálsz, a többit mondasd le anyukáddal és a tantárgyaiddal foglalkozz intenzívebben a felszabaduló idődben, különös tekintettel azokra a tárgyakra, amikből gyenge vagy.

A 6 osztályos gimit egyelőre felejtsétek el!

2016. dec. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%

Mindig utáltam a maximalista szülőket...

Kérdező, tényleg az a legjobb ötlet, hogy uszítsd rá az osztályfőnöködet.

2016. dec. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha szeretsz, nem kérsz tőlem olyat, ami meghaladja az erőmet.
2016. dec. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egész gyerekkorodat elveszi ez a sok különóra.A nyelvtan különórát tartsd meg és még válassz ki egyet,amit szeretsz csinálni.A többit pedig hagyd abba.Ha anyukád nem engedi,akkor szólj az ofődnek,vagy más felnőtt embereknek a környezetedben(nagyszülők?).

Semmi értelme egyszerre ennyi különórára járatnia, tényleg nem tudsz elmélyülni egyben sem és csak megutálod,hogy 0 szabadidőd van mellettük.

A 6 osztályos gimi amúgy nem hülyeség, de ugyanúgy be tudsz jutni abba a suliba 4 osztályosba is gondolom.Szóval ha még most nem akarsz menni, nem mész.

2 év alatt pl nagyon sokat fejlődhetne még a helyesírásod.Mert a magyar felvételidet most még eléggé lehúzná. Én inkább erre koncentrálnék a helyedben. + 1 másik különóra amit a legjobban szeretsz csinálni.

Egyébként nem akarok gonosz lenni,de az ilyen szülők akik kismillió külön foglalkozásra járatják a gyereket anélkül,hogy ő akarná nem teljesen százasok. Persze,van sok dolog amit gyerekként a legkönnyebb elsajátítani és csak hasznod lehet belőle.De ennyi külön foglalkozás már nagyon sok.Suli mellett gondolom semmi szabadidőd nincsen, ezek a foglalkozások tuti estig tartanak...

Szóval állj elé és mondd el neki,hogy nagyon sok és a zongorát meg a szolfést szeretnéd abba hagyni.Ha nem engedi,akkor mi van amúgy?Ha nem mész el a foglalkozásra többet mit tud csinálni?A hajadnál fogva ráncigál be vagy mi? Te szóltál,hogy nem szeretnél többet járni.

2016. dec. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!