Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukámmal hogy közöljem hogy...

Anyukámmal hogy közöljem hogy gyermeket szeretnénk a párommal? Külön élek a párommal, én hogy 21 ő 28 éves. Vagy majd csak akkor szóljak ha már biztos terhes vagyok?

Figyelt kérdés
2012. nov. 23. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ebből is látszik, hogy tök éretlen vagy még a gyerekvállaláshoz. Ezt nem szokás "közölni" a szülőkkel. Engedélyt nem szeretnél kérni?
2012. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak tudod van akinek számít a család véleménye...
2012. nov. 23. 19:48
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is fontos a családom, de ettől függetlenül teljesen igaza van az elsőnek.
2012. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
A gyerekvállalás csak rád a és a társadra tartozik. Ha te úgy gondolod, hogy ezt konkrétan közölni kell, hát.... ilyen alapon azt is közölhetnéd, hogy milyen sűrűn éltek nemi életet. Miért is ne? Hiszen ti mindent megbeszéltek...
2012. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
És ha amúgy édesanyád azt mondja, hogy 21 évesen, éppen kilépve a felnőttkorba korai a gyerekvállalás és várj vele még pár évet, akkor mit csinálsz? Nem vállalsz gyereket, mert "fontos" a véleménye? Na ezen kéne agyalnod kicsit.
2012. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtt,önálló élet ott kezdődik,hogy képesek vagyunk MAGUNK döntéseket hozni,elhatározni magunkat.Ha van társunk,akkor meg főleg.Az elsőnek maximálisan igaza van.

Nekem is fontos a családom(édesanyám,testvéreim),de van egy határ,ami már nem az ő hatáskörük.Önálló életet élünk,külön család lettünk.És pont.

Én nem harangoztam be,hogy tervezzük a babát;csak már mikor túl voltunk a kritikus 12. héten.

2012. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Olyan kevés az infó, amit megadtál! Nekem pl. nem jött le, hogy "engedélyt" akarsz kérni hozzá, vagy csak fel szeretnéd rá készíteni és jelezni, hogy itt tartotok a pároddal, esetleg kíváncsi vagy szimplán a véleményére?

Az sem derült ki számomra, hogy ez már eldöntött tény, vagy még befolyásolhat a véleménye?


Mi röviden elmondtuk, hogy szeretnénk már, ha lenne (30 éves voltam, 10 éve együtt, szóval nem engedélyt kértem). Egyszerűen úgy éreztem, szeretném beavatni őket a terveinkbe, főleg, hogy már nagyon várták az unokát.


Ha kicsit írsz az anyukáddal való kapcsolatodról és a jelenlegi helyzetről, talán könnyebb lesz válaszolni!


OFF: Nem értem, miért gondoljátok egyből, hogy "engedélyt" akar és nem elég felnőtt a gyerekvállaláshoz. Persze lehet, hogy igazatok van, én ennyiből tényleg nem tudom megítélni a helyzetet.

2012. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, meg kéne tanulnod szöveget értelmezni: senki nem mondott-gondolt ilyet, hogy a kérdező engedélyt akar kérni. Ez úgy merült fel, hogy jó hogy nem már engedélyt is kér... Értő olvasás...
2012. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem közöltem előre. Igazából mi lehet a reakció? Valószínűleg az, hogy korai még, ráértek, minek sietni. Talán azt is felhozza érvnek, hogy nem vagytok házasok.

Ha meg örülni fog és esetleg nem sikerül pár hónapon belül teherbe esni, akkor bosszantó, idegesítő lesz a kérdezősködése.


Ez a ti közös döntésetek, nem kell senkit megkérdezni és beavatni.

2012. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, most a pároddal szeretnél babát, vagy a párodtól ?

Mert pároddal úgy az igazi, ha együtt is vagytok, egyébként csak a párodtól lesz.

Ha érdekel a szüleid véleménye, akkor szerintem arra tudod a választ, nem fognak örülni. (gondolom ezért tetted fel a kérdést) Ha terhes leszel már sem fognak örülni, legfeljebb, kénytelenek elfogadni, és nem akarnak hisztizni majd. De eleinte lehet kimutatnák, nem tetszésüket, ami neked sem fog tetszeni.

MIért nem költöztök össze, és utána kezdtek neki a gyermekvállalásnak, miután megtudtátok milyen is együtt élni ? Nagy különbség ám együtt élni, mint járni ! házasságot már említeni sem merem.

2012. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!