Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukámmal hogy közöljem hogy...

Anyukámmal hogy közöljem hogy gyermeket szeretnénk a párommal? Külön élek a párommal, én hogy 21 ő 28 éves. Vagy majd csak akkor szóljak ha már biztos terhes vagyok?

Figyelt kérdés
2012. nov. 23. 19:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 26 éves vagyok és csak akkor mondtam el a szüleimnek, amikor megcsináltuk az első uh-t 6 hetesen. Semmi közük nem volt a tervezéshez, már olyan szempontból, hogy beleszóljanak. Anyám egyébként amikor megtudta nagyon "csalódott" volt, hogy miért nem vártunk még (már 2 éve házasok voltunk, anyósom azt hitte, hogy kb már a nászéjszakán meggyártjuk a gyereket, szóval két oldalról is kaptuk a hideget meg a meleget). De most már belenyugodott, hogy nagymama lesz. Ezt csak azért mondom, mert látod idősebb vagyok nálad valamivel, és az én anyám még most is korlátozni akart, de nem jött be neki. Ha kész tények elé állítod, akkor vagy megszokja, vagy megszökik. Ugyanez a névválasztással is meglesz. Majd jön a jobbnál jobb ötletekkel, hogy hogyan hívjátok a babát, és bármi, ami nektek tetszik, arra fújogni fog, vagy közli, hogy hülyén hangzik. Mi Evelint választottunk a lányunknak, erre anyu legyözikézte és kérdezte, hogy miért nem hívjuk inkább Susannának (férjem külföldi, azért a nemzetközi név). Erre azt feleltem, hogy az én második nevem is Zsuzsanna és gyűlölöm ezt a nevet, úgyhogy ez tuti nem lesz a gyerek neve. Végül beletörődött, hogy Evelin lesz, mert nem tehet mást. :)


Döntéstek el a pároddal, hogy mikor fogtok neki, és mikor mondjátok el. Persze ha olyan a viszonyotok a szülőkkel, akkor simán avassátok be őket, de készüljetek fel a nyaggatásra (mint ahogy az én anyósom is nyaggatott), hogy mikor lesz már abból a próbálkozásból gyerek, de ne engedjétek, hogy ez stresszeljen titeket. Bőven ráértek még "gyakorolni", hogyan is rakjátok össze a pöttömöt! Aztán majd csak sikerül (talán már elsőre is!)


Sok sikert!!!

2012. nov. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
10-es! Külön él a párjával! Benne van a kérdésben!!!
2012. nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én nem jelentettem be előre h babát szeretnénk. Mikor összejött csak akkor szóltunk róla másnak is. Egyedül húgom tudott a dologról h próbálkozunk de az más mert 2 év sincs közöttünk és nagyon jóban is vagyunk. De neki se bejelentettem csak szóba került egy alkalommal h lehet terhes ő erre mondtam el neki h de jó lenne mert mi is próbálkozunk de aztán mégse volt :) de nem is ez a lényeg. Ha akarod mondd el de most h a szüleim mindig kérdezgessék h sikerült-e már és egyebek nekem frusztrálna.


25hkm

2012. nov. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!