Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem anyukámmal...

Hogyan közöljem anyukámmal ezt a kínos helyzetet?

Figyelt kérdés

Nos, nagykorú vagyok, de még diák. Nem dolgozom. Megbüntetett az ellenőr, mert nem volt nálam bérlet, és még 2000 forintom sincs, hogy bemutassam az otthonfelejtett bérletemet. Ha 2 napon belül nem mutatom be, nagyjából 16 ezres (de nem vagyok biztos benne). Nagyon ciki, nem akarom, hogy anyuék fizessék ki... Mit csináljak?

Ha bemegyek a hivatlba bemutatom az otthohagyott bérletemet, lehet e kérni, hogy később fizethessem a 2000-et, esetleg részletbe? És ha hagyoom elcsúszni... (szívem szerint ezt tenném) akkor mennyire szigorúak ezügyben? (hajurásznak miatta évekig, bíróságra viszik, stb)


2013. febr. 22. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Iknább a 2ezerről szólj még most, mint várj és majd a 16ezreset kéne fizetniük a szüleidnek.

Esetleg barátoktól kölcsönkérni?

2013. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
de miét félsz ennyire ezt otthon elmondani? értem én,hogy nem fognak örülni,de jobb ha elmondod.
2013. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, igaza van az előzőnek, nem arról van szó, hogy meg sem vetted a jegyet. Csak otthon felejtetted. Az nem bűn...csak az ellenőrök szerint.
2013. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát a másik dolog az, hogy pont ma "tiszta vicc" észrevette a szábámban, hogy itthonfelejtettem. És amikor hazaértem az volt az első, hogy kérdezi, hogy nem találkoztam e ellenőrrel, én meg automatikusan rávágtam hogy nem! Nem tudom miért, csak úgy kicsúszott a számon...
2013. febr. 22. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:

hát pedig az jó alkalom lett volna hogy elmondd mi történt.

szerintem vegyél egy mély levegőt,állj elé,és mondd hogy: anyu! tudom hogy mérges leszel,de eddig nem mertem elmondani hogy az ellenőr megbüntetett és holnapig be kell fizetnem a büntetést. amint tudom megadom,vagy cserébe főzök,mosok,takarítok,stb..

2013. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy tévedni emberi dolog. Találkoztál.
2013. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!