Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnák kibékülni az...

Hogyan tudnák kibékülni az anyukámmal?

Figyelt kérdés
Ezen a héten elmentünk egy négynapos sítúrára, aminek az lett a vége, hogy nagyon csúnyám összevesztünk, mert flegmán beszéltem vele(csak akkor ha az idióta kérdéseivel bombázott). Az utolsó nap reggele abból állt, hogy ordibált velem, én is vele (tudom nem lett volna szaabad, de nagyon felidegesített, aztán nekem esett, elkezdte tépni a hajam, én meg fogtam a kezét, és elég hosszú körmöm van, szóval véraláfutásos lila foltok vannak a karján. Hazaúton még akkor se szólt hozzám, ha kérdeztem tőle valamit, itthon pedig elkezdte ecsetelni, hogy soha többet ne számítsak tőle semmit, és már nem vagyok a lánya, ő meg nem az anyám, és ne is tekintsek rá úgy. Amikor mentem, hallottam, hogy a nagymamámmal beszél, és azt mondta neki, hogy nem fogadná el a bocsánatkérésem semmilyen körülmények között. Mit csináljak? Sajnos már nem az első alkalom, de eddig másnapra mindig lenyugodott, és akkor tudtam ellene tenni, de most úgy tűnik nem fog megbocsátani..
2013. jan. 25. 18:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*tudnék
2013. jan. 25. 19:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Kamasz vagy. Ebben a korban kell megtanulnod azt, hogy uralkodj az indulataidon. Amúgy én tudom, hogy a "flegma" hangnem egy kamaszlánynál természetes kommunikáció, de ezt nem mindenki tudja, és nem mindenki tűri. Azt javaslom, hogy nyesegesd a karmaidat. Így is, úgy is. Négynapos sítúra...Ollé-)))
2013. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Úristen! Anya-lánya hogy tud ilyen szituációba keveredni? Nincs bennetek önuralom? Biztos egymás agyára mentek, de van a dolgok rendezésének higgadt módja, mikor az ember visszafogja magát. A bocsánatkérés semmi, ha holnap ismételtek. Nem tudsz mást tenni, csak a következő napokat higgadt, tapintatos módon éled, és lassan, mint az idegenek, közelebb kerültök ismét egymáshoz. De óriási önmérsékletre lenne szükségetek.
2013. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
semmilyen körülmény nem engedi meg,még ha az édesanyád meg is ütött,hogy vissza üss,vagy bármi úton bántalmazd!! remélem szégyenled magad mélységesen!!! Gondold át mit köszönhetsz az Anyádnak,és ha számot vetettél ezzel,és átgondoltad a dolgot,akkor kérj bocsánatot,és remélem ilyet többé nem csinálsz???!!! Más egész életében nem jut el síelni,téged 4 napra vitt el, szerinted ez a köszönet????
2013. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát azért Anyukád se szent már ne is haragudj. Felnőtt nő létére idáig jut hogy megtép aztán nem vagy a lánya??

Most hagyjátok egymást pár napig,meg fog bocsájtani,de neked is le kell nyelned a békát azért itt nem csak te voltál a hibás,kettőn áll a vásár.

Hagyj nyugit, ő jelentette ki ezt durván,beszélj nagyival is biztos ad majd tanácsot ő jobban ismeri a lányát.

De én nem mennék ezek után könyörögni neki,bár ez én vagyok..

2013. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti, a kérdező nem ütötte meg, csak védekezni próbált...értelmezd már a szöveget, olyan nehéz??
2013. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az anya az a személy, aki mindig megbocsájt a gyermekének. Ahhoz, hogy ez így legyen, bocsánatot kell kérned!
2013. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%
értelmeztem,és te is tedd azt,ezt írtam:semmilyen körülmény nem engedi meg,még ha az édesanyád meg is ütött,hogy vissza üss,vagy bármi úton bántalmazd!! tehát se megütés,se semmilyen formája a bántalmazásnak,tehát a védekezés sem,főleg,ha azután kék-zöld marad a karja.Jó hogy már ő neveli az Anyját ,nem? Ráadásul,ahogy a kérdező írta,ő beszélt flegmán az anyjával,tehát provokálta. Hol a tisztelet? És ha annyira békülni akar,akkor biztosan tudja,hogy ő hibázott! számomra az hogy bármi módon ,akár védekezés közben is,de bántotta az anyját,megbocsájthatatlan.....
2013. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-8, és Kérdező:


Semmilyen körülményt nem tudok elképzelni, hogy a gyerekemnek menjek és a haját tépjem, és szerintem ez a normális! Hogy az ember tehetetlenségében lekever egy pofont, se@gére vág, az oké, ebből kaptam én is, túléltem, node a haját tépni, mint egy eszelős??


Különben, válaszoló, ha a helyében lennél, bizony te is picsognál, úgyhogy ne okoskodj itt a szövegeddel, inkább próbáld beleélni magad a helyzetbe.

Voltam én is flegma anyámmal, voltak neki is zűrös időszakai, de soha nem tépett meg. Ellenben őt megtépte a nagyanyám, szó szerint, a hajánál fogva rángatta le a székről, mert szerinte nem jól tette fel a függönyt - és 8 éves volt anyám akkor.

Tudod, vannak idegbeteg "anyák", akiknek elég egy kis szikra és robbannak, akármi van, a gyereken töltik ki, meg vannak, akiknek van önkontrolljuk, és belátják, a megtépés, erőszak nem járható út.

Vésd az eszedbe, mielőtt beírogatsz, nem felmentem a kérdezőt, de akkor is kicsit elmebeteg-gyanús az anyuka, ha ilyenért már hajat kell szerinte tépni. Színtiszta terror, anyámék ebben nőttek fel és vannak benne 50 éve, akkor is ha külön családjuk van, és én is kaptam belőle 16 évig legalább. Ha nem tudod, milyen ebben élni, inkább ne szólj, szép elveid vannak, de van, ahol nem segít.

2013. jan. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló! Én ebbe nem megyek bele! Ez az oldal azért van,hogy az emberek kérdéseket tegyenek fel,és ki meglátása szerint leírja,hogy mit gondol arról,esetleg tanácsot adjon. Talán még annyit hozzá fűznék,remélem nem sokat "picsogok",hogy ez a világ nem tartana itt,ha az emberekben,és persze a gyerekekben kialakulna tisztelet,a szülök,emberek,idősek,felnőttek irányában. És bár vannak idegbeteg anyák,gondolom a kérdező nem akarna mindenáron kibékülni vele,ha ilyen lenne. Én inkább úgy látom,magába szállt,rájött,hogy hibát követett el,és nem tudja hogy tegye jóvá! Ezt a magába szállást neked is ajánlom!
2013. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!