Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltilthatom a gyereket az...

Eltilthatom a gyereket az apjától?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kisfiam. Eddig kéthetente a hétvégét az apjánál töltött és ha ezen kívül találkozni akartak engedtem.

Tegnap is együtt voltak és este hozta haza a kisfiamat. Lefekvésnél vettem észre, hogy a hátán van egy jó nagy kék folt és meg is van zúzódva. Kérdeztem, hogy mi történt. Először azt mondta a gyerek, hogy eleset. Kérdeztem hogyan. Ekkor elkezdett sírni és mondta, hogy az apja élettársának a fia (15 éves) lökte neki erősen az ajtónak és máskor is szokta löködösni néha ütögette is.

Én még tegnap este felhívtam az exem és mondtam, hogy amíg ilyenek történnek ott a fiammal addig nem megy. Ilyen esetben kinek ad igazat a bíróság?


2010. máj. 1. 14:11
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Egyébként ki beszélt fenyegetésről? Végigolvastam a válaszokat, de egy helyen sem láttam ilyet.
2010. máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Jaaa hogy a kérdező. Ne fenyegesd meg azt a nagy gyereket, hanem magyarázd el neki, hogy a fiad még kicsi és elhiszed, hogy most más, mert testvérként kell tekinteni de semmi kapcsolat nincs közöttük és egyebek, szóval egyszerűen mondd el neki, hogy szégyellheti magát, amiért így intézi el a problémáit és egy kisgyereken fitogtatja az erejét. Nem kell megfenyegetned, azzal körülbelül arra a szinte süllyedsz, mint az a 15 éves gyerek a te fiaddal szemben, de a véleményedet nyugodtan megmondhatod a gyereknek, 15 éves, nem 3, hogy ne fogja fel.
2010. máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

"Mér talán nektek van? Azért gondolom ezt, mert sokaknak annyi gógyija sincs,hogy rájöjjön,hogy mindenkinek a sajátja a legfontosabb! Én nem értek azzal egyet, hogy terrorizálni kell egy gyereket, de egy-két "jó" szó elfér, talán abból majd tanul... És 1-2 jó szóból nem is lesz baja!

33, 3 gyerekes."



Mondom, azt hiszed itt senkinek sincs gyereke. Senki nem mondta, hogy nem a saját a legfontosabb, de szerintem a szeretetbe az is beletartozik, hogy nem teszem tönkre a kapcsolatot az apjával, hanem megoldom a problémát. Ha te szintén így oldanád meg és még kitalálod, hogy nincs senkinek esze, aki nem ugyanezt tenné, akkor szerintem nézz tükörbe és ismételd meg saját magadnak, amit itt nekünk írtál és vedd magadra, mert nem ránk illik.

2010. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

a kérdező kommentjében volt segítek

A 33 éves anyukának mondanám, hogy az első gondolatom lenne azonnal felkeresni az apját, vagy megkérni jöjjön el hozzánk és leülni megbeszélni.

De ha neked valóban az az első gondolatod, hogy rohanjunk feljelenteni, akkor mint már írtam nagyon ügyes vagy.

És igen pont azért mert mindenkinek a sajátja a legfontosabb, tán a másik kölök anyját is meg kéne kérdezni nem? vagy ennyire elfogultnak kell lenni ti szerintetek csak akkor lehetünk jó szülők?

És ha majd a gyerekednek meg lesz az első szerelmi csalódása lelövöd utána az illetőt már megbántotta?

Neked van valami gond a "gógyiddal" kedves 3 gyermeked 33 éves anyuka, hogy nem felméred a terepet és gondolkodsz, mint ahogy az emberek szokták,hanem egyből támadsz, mint egy állat ösztönből.

Ha te ettől érzed magad jó anyának.....

2010. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
Ha gyakran csinálja ezt a fiú, én kb. megvárnám a suli előtt, amikor a haverjaival jön ki és adnék neki egy pofont. Ettől nincs megalázóbb dolog, a felnőtteket is így lehet megszégyeníteni. A fiú is elgondolkodna. Még nincs gyerekem (19/L) de ha bárki bántaná ekkora kor- és erőkülönbséggel biztosan megjárná. Ha 2 ötéves összeverekedik az megint más... Amúgy akik annyira az Édesanya ellen beszélnek belegondoltak, hogy mostanában mi mindent csinál egy hülye 15 éves? Egyáltalán nincs értékrendjük, ezért is bántanak egy 5évest. Az Édesapjától szerintem ne tiltsd el, csak a kölyköt tegyétek helyre! Majd írj a fejleményekről, kérlek!
2010. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

"én úgy engedném a láthatást, hogy vagy otthon nálatok, vagy pedig játszótéren, elvinni valahova kirándulni,stb. ahol csak ketten vagytok a gyerektől távol! Ha pedig tovább is ez történik, akkor nem adnám oda, ha megigérné,hogy nem haza viszi mégis kékzölden jönne a gyerek és tudnám h ott voltak az apja házába.Akkor eltiltanám."


Ebbe hol van hogy eltiltás?A végén írtam, hogy ha mégis hazavinné és kékzölden hozná vissza, akkor tiltanám el... Értelmező olvasás. :) Khm.És kiállok a véleményem mellett.És nem fogom bántani a barátjait a lányaimnak ha szerelmi csalódásuk lesz, mert mindenki a hibáiból,csalódásaiból tanul.ÉS egyáltalán nem hiszem azt hogy itt másnak nincs gyereke, és egyáltalán nem írtam olyat hogy felkéne jelenteni.Rosszabbak vagytok mint az öregek, elvesztek-hozzátesztek a szöveghez!!

33 éves

2010. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Mint már írtam én ebben nőttem föl hogy a szüleim állandóan egymást marták. És de nagyon ki volt velük a f@szom. Nem kell rögtön a bíróságra gondolni, tapasztalatból tudom hogy a gyámhatóság meg a gyermekjóléti nem azzal törődik amivel kellene, nagyot csalódnál bennük, és csak a gyerekednek ártanál vele. Lehet, hogy furcsa, de egy gyereknek szüksége van az apjára is. És nem csak arra, hogy 2 hetente fél órát elvihesse a játszótérre vagy ilyesmi, hanem arra is elvigye nyaralni, meg majd ha nagyobb lesz akkor elmenjenek együtt focizni meg ha még nagyobb akkor tanítsa meg vezetni, meg legyen kivel megbeszélnie a "fiús" dolgokat. Ez csak néhány példa amiért szüksége van egy fiúnak az apjára.
2010. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Jó majd írok fejleményeket.

Tudom, hogy egy gyereknek szüksége van az apjára. De ha megkérdezi valaki, hogy mi a rosszabb, az ha nem látja az apját vagy az, hogy egy nála 10 évvel idősebb gyerek úgy nekilöki az ajtónak, hogy kék meg zúzódott legyen a háta és máskor is lökdösi. Hát én azt mondom, hogy a második rosszabb.

2010. máj. 1. 15:53
 39/46 anonim ***** válasza:

3, 33

Feljelentés nélkül nem nagyon lehet eltiltani a gyereket az apjától...

Saját magadnak mondasz ellent

2010. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Én mondok ellent? Szerinte rohadtul nem!Egy szóval nem mondtam a feljelentést, az eltiltást is csak akkor, ha kékzölden hozza megint haza,úgy hogy nem engedtem meg hogy ott legyen! Ebbe semmi ellentmondás nincs... :@ De nem tépem itt a pofám,mert aki ennyire sík,hogy nem tud értelmezni és elvesz-hozzáad az egy nulla.
2010. máj. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!