Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltilthatom a gyereket az...

Eltilthatom a gyereket az apjától?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kisfiam. Eddig kéthetente a hétvégét az apjánál töltött és ha ezen kívül találkozni akartak engedtem.

Tegnap is együtt voltak és este hozta haza a kisfiamat. Lefekvésnél vettem észre, hogy a hátán van egy jó nagy kék folt és meg is van zúzódva. Kérdeztem, hogy mi történt. Először azt mondta a gyerek, hogy eleset. Kérdeztem hogyan. Ekkor elkezdett sírni és mondta, hogy az apja élettársának a fia (15 éves) lökte neki erősen az ajtónak és máskor is szokta löködösni néha ütögette is.

Én még tegnap este felhívtam az exem és mondtam, hogy amíg ilyenek történnek ott a fiammal addig nem megy. Ilyen esetben kinek ad igazat a bíróság?


2010. máj. 1. 14:11
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
65%
Sajna a fiacskád csak 5 éves,így az ő szavára nem adnak...esetleg látlelet segít!És az exed mit mondott mikor felhívtad?Letagadta?
2010. máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
80%
Nem az apa a hibás, szinte minden gyerek verekedik, ettől még az apjától nem kell eltiltani, inkább beszéld meg vele normálisan hogy figyeljen rájuk jobban.
2010. máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
87%
Előszöris meg kellene mutatni a gyereket orvosnak. Aztán jelezni ezt a problémát a gyámhatóság/gyermekvédelmi felé. Ők tudnak ebben segíteni. Bírósági szakba valószínűleg csak nagyon sokára ér az ügy, addig pedig jogszerűen nem tartahatod távol az apjától a gyereket.
2010. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Igen letagadta. Azt mondta ilyen biztos nem történt vele náluk.
2010. máj. 1. 14:19
 5/46 anonim ***** válasza:
88%

...főleg, hogy nem is az apa a hibás...

/előző/

2010. máj. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
88%
Így van, ne az apát büntesd.
2010. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
61%

Első vok.

Az apa miért ne lenne hibás?!Ő hagyta,esetleg végig is nézte...én is fel lennék háborodva,ha a exem élettársának a fia elverné a kislányomat mikor náluk van!Az apa elvitte,szóval őt tartozik érte felelőséggel!!!Az én exem mden kis karcnak a történetét elmeséli,mikor haza hozza a kislányt!

2010. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Lehet minden gyerekverekedik, de nem mindegy, hogy két 5 éves verekedik vagy egy 5 éves meg egy 15 éves.
2010. máj. 1. 14:22
 9/46 anonim ***** válasza:
69%
Gáymhatóság. Psazichológus szakértő ki tudja deríteni, hogy igaz-e, amit az 5 éves kisfiú mond.
2010. máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

Szia! Nem, nem tilthatod el, itt nem az apa a hibás. Kérd meg rá, hogy amikor találkoznak, akkor ne legyen ott az a nagy gyerek vagy beszélgessenek el vele. Lehet, hogy az apa nem is tud erről, ugyanúgy, ahogyan eddig te sem tudtál. Ha jóban van a gyerek az apjával, akkor ne tedd tönkre a kapcsolatuk, inkább a problémát próbáld megoldani.

Egyébként jogod sincs hozzá, de ez már más témakör.

2010. máj. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!