Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltilthatom a gyereket az...

Eltilthatom a gyereket az apjától?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kisfiam. Eddig kéthetente a hétvégét az apjánál töltött és ha ezen kívül találkozni akartak engedtem.

Tegnap is együtt voltak és este hozta haza a kisfiamat. Lefekvésnél vettem észre, hogy a hátán van egy jó nagy kék folt és meg is van zúzódva. Kérdeztem, hogy mi történt. Először azt mondta a gyerek, hogy eleset. Kérdeztem hogyan. Ekkor elkezdett sírni és mondta, hogy az apja élettársának a fia (15 éves) lökte neki erősen az ajtónak és máskor is szokta löködösni néha ütögette is.

Én még tegnap este felhívtam az exem és mondtam, hogy amíg ilyenek történnek ott a fiammal addig nem megy. Ilyen esetben kinek ad igazat a bíróság?


2010. máj. 1. 14:11
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Nagyon példamutató szülő vagy.

nem megbeszélni, hanem megfenyegetni.

lehet jobb helyen lenne az a gyerek az apjánál.

2010. máj. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
Látleletet mindenképpen fogok készítettni.
2010. máj. 1. 14:42
 23/46 anonim ***** válasza:
Sajnos egész gyerekkorom erről szólt. Anyám és apám állandóan egymás torkának voltak ugorva (gyerektartás, láthatás). Jobb nem elkezdeni. Nem tudom milyen ember a férjed, de nálunk valamelyik szülő elkezdte a másik folytatta, ne akard ezt, mert a gyereknek a legrosszabb. Beszélj az exférjeddel, hogy szóljon az élettársának, hogy nevelje meg a gyerekét.
2010. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont jó helyen van az anyjánáál! én úgy engedném a láthatást, hogy vagy otthon nálatok, vagy pedig játszótéren, elvinni valahova kirándulni,stb. ahol csak ketten vagytok a gyerektől távol! Ha pedig tovább is ez történik, akkor nem adnám oda, ha megigérné,hogy nem haza viszi mégis kékzölden jönne a gyerek és tudnám h ott voltak az apja házába.Akkor eltiltanám. És igenis jó anya vagy! Majd ha ti is anyák/apák lesztek tiis megtudjátok,hogy a saját az első és a legfontosabb!

Egy 3 gyerekes anyuka, 33

2010. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Amikor felhívtam próbáltam vele beszélni, de ő csak azt hajtogatta, hogy ott biztos nem történt semmi ilyesmi.
2010. máj. 1. 14:44
 26/46 anonim ***** válasza:
Ne ő menjen az apjához, hanem az apja egyedül hozzátok.
2010. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

kedves 3 gyerekes 33 éves anyuk, honnan tudod, én aki azt írtam azok után hogy a kérdezőmás 15 éves gyerekét befenyíteni a megbeszélés helyett, hogy jobb helyen lenne az apjánál, hogy nekem nincs gyerekem?

Miért gondoljátok azt hogy csak annak lehet igaza, aki leírja hány gyereke van. Miért lényeg az itt?

Gondolom te még egyet is értesz az elintézési móddal...

nagyon ügyesek vagytok.

mert nekilökött egy 5 éves gyereket az ajtónak egy nagyobb, gyorsan máris bíróság tiltóvégzés, feljelentés.

Ezért tart itt a világ.

2010. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval.


Most nem azért, mint mondtam én is iszonyúan megijedtem volna, de ne haragudjatok, hogy első gondolat eltiltani az apjától a gyereket. Ugyanúgy szüksége van az apjára is, mint az anyjára. Honnan tudjátok itt, hogy kinek hány gyereke van? Attól, hogy valaki nem írja oda (mert megjegyzem a kutya nem kérdezte), az már biztos, hogy szingli gyermektelen nő? Attól, hogy valaki nem feminista és felfogja, hogy az apa ugyanúgy szülő, mint az anya, az nem jelenti azt, hogy nyilvánvalóan nincs gyereke és nem is házas.

2010. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Mér talán nektek van? Azért gondolom ezt, mert sokaknak annyi gógyija sincs,hogy rájöjjön,hogy mindenkinek a sajátja a legfontosabb! Én nem értek azzal egyet, hogy terrorizálni kell egy gyereket, de egy-két "jó" szó elfér, talán abból majd tanul... És 1-2 jó szóból nem is lesz baja!

33, 3 gyerekes.

2010. máj. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

A fenyegetés egy kicsit tényleg durva. Ebben igazad van.

De kiváncsi volnék mit szólnál és hogyan reagálnál, ha a te gyereked sírva mondaná el. Meg ha azt mondaná, hogy fél a 15 éves fiútól.

2010. máj. 1. 14:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!