Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltilthatom a gyereket az...

Eltilthatom a gyereket az apjától?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kisfiam. Eddig kéthetente a hétvégét az apjánál töltött és ha ezen kívül találkozni akartak engedtem.

Tegnap is együtt voltak és este hozta haza a kisfiamat. Lefekvésnél vettem észre, hogy a hátán van egy jó nagy kék folt és meg is van zúzódva. Kérdeztem, hogy mi történt. Először azt mondta a gyerek, hogy eleset. Kérdeztem hogyan. Ekkor elkezdett sírni és mondta, hogy az apja élettársának a fia (15 éves) lökte neki erősen az ajtónak és máskor is szokta löködösni néha ütögette is.

Én még tegnap este felhívtam az exem és mondtam, hogy amíg ilyenek történnek ott a fiammal addig nem megy. Ilyen esetben kinek ad igazat a bíróság?


2010. máj. 1. 14:11
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Szerintem feleőséggel tartozik az apa amikor náluk van a fia. Lehet, hogy nem ő lökte neki a falnak, de nem is akadályozta meg.
2010. máj. 1. 14:26
 12/46 A kérdező kommentje:
falnak=ajtónak
2010. máj. 1. 14:27
 13/46 anonim ***** válasza:
Én is ezt írtam...Ő TARTOZIK ÉRTE FELELŐSÉGGEL!!!Ha pl elüti az autó(csak pl NE történjen meg) az apa hibájából,akkor azért sem ő a hibás,hanem az 5 éves kis gyerek?!Na neeeeeee
2010. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
És ha épp otthon az anyukánál esik el otthon a gyerek? Akkor azért meg anyuka a hibás és pont. Vannak dolgok amik előfordulnak, és ilyen testvérverekedések mindig vannak, ezt tudni kell leállítani, nem az apát büntetni, hanem értelmesen megbeszélni és megoldani a problémákat. Mivel a gyerek 15 éves és a te fiad is, akit bántott, nyugodtan megmondhatod neki te is, nem tudom ez eszedbe jutott-e. Vagy a volt férjed jelenlegi élettársának. Elhiszem, hogy megrémültél én is megrémültem volna, de valószínű nekem nem az eltiltás lenne az első gondolatom...
2010. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy nem veszik észre amikor ott történik.
2010. máj. 1. 14:33
 16/46 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne tiltsd el az apjától. Próbálj meg nyugodtan leülni vele megbeszélni a dolgokat, és mond meg, ha mégegyszer ilyen történik, akkor nem viheti el a gyereket. De azt hogy láthassa nem tiltsd meg neki. Vigye el játszótérre, kirándulni, stb. de ne egész hétvégére.
2010. máj. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

De miért gyártasz rögtön ilyen elméleteket? Mégis miért tagadnák le, ha észrevennék és miért nem szidnák le a nagy gyereket? Van okod feltételezni, hogy szándékosan nem lépnek közbe???

Szülőként tudhatnád, hogy nem mindig vesz észre a szülő mindent, rólam évekig nem vették észre, hogy dohányzom, barátnőm is 8 éve titkolja.

2010. máj. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

Igen az apa tartozik felelősséggel, de nem láthat mindent.

És igen két gyerek összeverekedett, ami a te felügyeleted alatt is előfordulhat, mert ugye a gyerekek már csak ilyenek.

Nem kéne emiatt az apját büntetned, aki szereti a gyereket és gondoskodik róla, hanem ez le kéne normálisan kommunikálnotok, hogy már pedig ez történt és ezt mondta a fiad. Amúgy egy 5 éves gyerek sem mond mindig igazat és kitalál dolgokat. Lehet felmászott valamire és lezúgott, ezért talált ki egy sztorit, hogy ne kapjon büntit. Mert ugye ilyen is van, és a te gyereked sem szent, mint bárki másé sem. De lehet hogy igaz az egész, de akkor sem ez a megoldás. Neked biztos nagyon jólesne, ha volt férjed így állna hozzád? te lennél legjobban felháborodva.

Miért kell egyből eltiltáshoz meg ilyen drasztikus nyavalyákhoz fordulnia egy nőnek????? nem összeverték a gyereket, szerencsére semmi súlyos.

Bírom az ilyen elvált párokat, a nő gyorsan amint lehetősége van, tiltaná a gyereket. Mintha más megoldás nem is létezne a világon.

És mi lesz ha suliba kerül és elkezdődik a csihi-puhi?Kiveszed a suliból?

2010. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
Igen az apa tartozik érte felelősséggel, az eltiltás azért ha más nem marad akkor a legvégső megoldás legyen, de mindenképpen mást kell kialakítani addig is a láthatás miatt, ez így nem mehet tovább. Én is azt mondom, hogy ok persze egy 5 éves is verekedhet, csak nem mindegy, hogy kivel. Pl. egy vele egykorúval, vagy egy 15 éves srác lökdösi az ajtónak és a hátán egy nagy folt van, ill. húzódás. Ez nem eleseés, az biztos. Nem véletlenül már este vissza is vitte a kisfiút. Ameddig tagadja, hazudik az apa addig én is azt mondom, hogy ne vigye el, igen is felelősséggel tartozik a fiáért. A bíróság szakértő pszichológus bevonásával dönti el, ha megállapítja a történteket, akkor neked. De mindenképpen vidd el orvoshoz, látlelet és esetleg nehogy valami súlyosabb baja is legyen, jobb ha látja egy orvos.
2010. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy beszélni fogok a gyerekkel és megmondom, hogy ha mégegyszer előfordul ilyesmi azt nagyon meg fogja bánni.
2010. máj. 1. 14:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!