Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon ciki, hogy tizennyolc...

Nagyon ciki, hogy tizennyolc évesen megkértem anyát, hogy jöjjön el velem holnap?

Figyelt kérdés
Holnap megyek először nőgyógyászhoz, bevallom, hogy félek, mert ez az első. Ezért megkértem a nevelőanyámat, hogy jöjjön el velem. De az egyik ismerőse anyának megjegyezte, hogy elég ciki, hogy tizennyolc évesen anyának kell elkísérni, mert ez azt jelenti, hogy önállótlan vagyok.

2016. nov. 21. 17:47
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
69%
29-es, hagyd, valakinek csak ez az öröme az életben.
2016. nov. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
66%
25 éves vagyok, életemben 2x voltam nődokinál. Az első 19 évesen vot, egy molesztálásos ügy miatt, akkor bent feküdtem 100km-rel messzebb az otthonomtól, így egy BETEGTÁRSAM KÍSÉRT A VÁRÓIG, KINT MEGVÁRT! És egy 21 évesen volt, akkor már a körzetin, a váróig kísért akkor a nagymamám, mert csak ő tudott. Jelenleg minden hónapban járok fogászatra, mindig kísérettel, és oda bejöhet a kísérőm, jó fej a dr.nő, és egyszer anyut verte le a víz egy nehézkesebb húzáskor :'D én nem vettem fel annyira, mivel már feloldódtam a székben. Olyannyira NEM CIKI, HOGY ELMONDOM NEKED, ENGEM MINDIG MINDEN ORVOSHOZ KÍSÉR VALAKI, LEGYEN AZ A KARDIOLÓGIA, ENDOKRINOLÓGIA, NŐDOKI, FOGÁSZAT, MÉG A HÁZIORVOSHOZ IS! Tudni illik, én le vagyok rokkantva, és erősen gyógyszerelnek, 7 féle betegséggel küzködöm (privát, ha nem gond) és a gyógyszerek teszik tönkre a fogaimat, ezért járok havonta. Még az asztmámmal is jön kíséret, amikor a gépbe fújok, és az orr-fül gêgére is, mert az orromon nem tudok lélegezni, csúnyán be van dagadva az orrmandulám, 4-5 éve orcseppeken, orrsparyeken élek, mert nem akarják kiszedni, ragaszkodnak hozzá, hogy cseppezzek. Amikor gyomortükrözésen voltam akkor is jött kísérő, a vérvételre is, mikor a terheléses cukrot nézték, mikor lovas sport balesetem volt, a gerinc-medence csont, fej, térd sérüléssel vittek kórházba, oda is jöttek utánam, az epémmel is, amikor műtöttek is, még a gyógytornára is, akkor volt egy ujj törés kosárlabdaedzéskor, oda is jött kísérő... :3 NEM, NEM, NEM CIKI! :)) SZERINTEM ADDIG ÖRÜLJÖN AZ EMBER, MÍG VAN MELLETGE VALAKI HOZZÁTARTOZÓ, ÉN IS KÍSÉREM A TÖBBIEKET, ŐK IS ENGEM! JAH, ÉS NEKEM MÉG MAGA AZ EGYIK ORVOS HÁNYTORGATTA FEL EZT AZ ÖNÁLLÓTLANSÁGOS DUMÁT, HOGY MILYEN RENDES A NAGYMAMÁJA, HOGY ELKÍSÉRGETI, IDEJE KINŐNIE. HÁT ELMEGY ÁM A DR.NŐ A P...BA! BEOLVASTAM NEKI, HOGY NEM TARTOK SENKI FEJÉHEZ FEGYVERT, HA NEM AKAR NEM KÍSÉR, MEG EGYÉBKÉNT IS VAN 90%-OS ROKKANT UTAZÁSI KEDVEZMÉNYEM KÍSÉRŐRE, PONT AZÉRT IS KELL A KÍSÉRŐ, HOGY HA ROSSZUL LESZEK, LEGYEN VALAKI, AKI ORVOST TUD HÍVNI! Most aki veled is kötekedik, annak be kell olvasni, hogy semmi köze hozzá, s nem egy leányálom a nőgyógyászat, nyilván ha szorong az ember, akkor jobb ha van aki eltereli a figyelmet. EZT HÍVJÁK TÖRŐDÉSNEK! SZÓVAL HOZZÁD KÉPEST ÉN A 25 ÉVEMMEL VÉN VAGYOK, ÉS SZERINTEM A REKORDOT ÉN DÖNTÖM AZ ORSZÁG MINDEN PONTJÁN, HA KÍSÉRŐRŐL VAN SZÓ :P Nyugodj meg, ennek semmi köze az önállósághoz. Ez pl. az idős, és rokkant beteg gondozásban külön kiemelt rész, a mentális segítségnyújtás kategóriába besorolható, mivel volt gondozónőm is a baleset után, akkor szorultam fizikai segítségre, a házi segítség nyújtásra! Járni sem tudtam, a lábaimat nem éreztem, a gerincvelőrázkódás volt az oka a kb 1 hetes bénulásnak, de a hajszálrepedések, a zúzódások a foltok elkezdtek a térdemen is fájni. Az utcán 1x rosszul lettem, én igénylem a kíséretet! Ez ennyire nem ciki, hogy vannak gondozók is, ha pl. a család nem tud melletted lenni, és ott a betegszállító. Szóval ne érezd magad emiatt kellemetlenül. Fiatal vagy, még sérülékenyebb, lehet, hogy majd egy nap te akarsz egyedül menni, de mint én, van aki halálának pillanatáig kíséri a család, és a barátok. Sajnos az orvosszakértő szerint a "magamfajta" kórban szenvedőknek az átlag életkora nincs 35 év, de 11 éves korom óta már inkább csak várom az utolsó perceket, amit szintén nem egyedül akarom megérni. Ezidő alatt is nagyon szeretnék valami jó emléket magam mögött hagyni, hogy betegen is lesz....m mások rosszindulatú gúnyait, beszólásait. Nincsenek tájékoztatva, nem tartozik rájuk. Az aki neked ezt beszólta, bocsánatot kérne, ha a te bőrödbe bújna, mert megtudná, milyen rossz szorongani! Én MÁR nem félek a haláltól, és ez tart életben talán, hogy nekem minden Karácsony egy év közelség a mégbizonytalanabbhoz. És nézd, vannak gonosz emberek, akik nekem is képesek beszólni. De nincs időnk pazarolni rájuk a perceket. Nyugodj meg, nincs semmi baj, védett tered lesz, és aki ezt mondta az bizonyára nem kapott szeretetet mint Te. EZ INKÁBB SZÉP, TÖRŐDŐ DOLOG, NEM CIKI! :) Szorítok Neked...
2016. nov. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Kedves 29. Én mindenkinek zöld kezet adtam, szóval aki vagy akik lepontoztak, azoknak valami nem tetszett.
2016. nov. 22. 05:45
 34/50 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki!!
2016. nov. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Én 17 voltam, amikor az első vizsgálatra mentem, és bizony, jött velem anyukám.
2016. nov. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
75%

Nincs ebben semmi kellemetlen, hogy igényled a kíséretet.

Amikor annyi idős voltam mint most Te, én pont a másik véglet voltam.Senkit nem akartam magam mellé orvosnál.

Aztán amikor felnőtt lettem, ez megváltozott.Pl. szülésnél bent volt a gyerekem apja, később volt egy nőgyógyászati beavatkozásom, rettegtem az altatástól.Csak úgy mertem elmenni, hogy exem kint várt a műtő előtt.

Legutóbb bedurrant a fogam, de kegyetlenül.Ki kellett húzni.Bizony megnyugtató volt, hogy párom vitt el.

Aki meg beszólt, ne foglalkozz vele.Ez nem önállótlanság, szimplán nem röhögve megyünk orvoshoz.

2016. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim válasza:
66%
Egyáltalán nem ciki. Sőt!
2016. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
13%
Egyáltalán NEM ciki. A beszológatós nő pedig súlyos szexhiányban szenved, egy kielégült nő csak mosolyog sosem szól be ^^ Amúgy szűz vagy még ?
2016. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
90%

én se vagyok nő mégis teljesen megértem az ilyent, szerintem se ciki. szerintem inkább az az ismerős irigykedik, hogy őt senki se kíséri el, miközben ugyanígy igénye lenne rá. és így jön ki belőle ez az irigység.


ahelyett hogy jó kapcsolatot építene ki valakivel azt becsmérli aki ezt megtette.

ettől egy kicsit jobbnak érzi magát s igazolva látja hogy ő maga önálló. pedig nem ezt jelenti az önállóság. az is lehet hogy ő maga nem önálló s ezt próbálja így kompenzálni magában, hogy Téged emiatt önállótlannak nevez.

2016. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
Igen, még szűz vagyok
2016. nov. 22. 12:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!