Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hívják a nők a férjüket,...

Miért hívják a nők a férjüket, úgy hogy uram?

Figyelt kérdés

Főleg a cigányoknál hallom ezt, ezt nem tudom elgondolni... Szerintem ez nagy hülyeség, meg vallásos is vagyok, és nekem csak egy uram van.

De mire fel ez, 2016-ban?


2016. nov. 10. 15:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Én is szoktam így hívni, de csak viccből! :)

Néha ő is hív asszonynak. Ez már nálunk a kapcsolatunk eleje óta így van (28 éve vagyunk együtt), még házasok se voltunk, amikor először mondtam neki viccesen. :)

46/N

2016. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm a válaszokat :)15 éves vagyok, Csak tudni akartam, mert nagyon ujságolták az osztály társaim, hogy "megyek az uramhoz." bár én nem vagyok párkapcsolatban, én úgy mondanám, hogy : Megyek a páromhoz. Vagy a barátomhoz.
2016. nov. 10. 18:48
 23/28 anonim ***** válasza:
28%

Tênyleg viccből mondják. Viszont itt ne használd hogy pàrod, mert belekötnek. Itt tudtam meg, hogy idegesítő szó és csak a galamboknak van párja. :D

Az Uram néha vicceskedve Asszonynak hív. Egy évbe egyszer. :)

2016. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos bunkósodik a társadalom!

Az úr az a ház ura volt, ahogyan az asszonyának is az ura volt.

Csak manapság a sok emancipunci ezt kikéri magának, és levág egy hisztit.

Sajnos arról sincsen fogalmuk, hogy hogyan kell/illik megszólítani valakit.

pl. szóban: tisztelt uram, tisztelt asszonyom.

pl. levélben: Tisztelt Kovács Úr!


Gondolom 15 évesen már tanultál ezt-azt.

Szerinted mit jelent, vagy hogyan fordítanád le ha pl. egy külföldi férfi neve előtt szerepel a Mr. (mister)?

2016. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
14%

A bankosok meg mindig Kedves XY Úrnő! megszólítással írnak levelet nekem.


Mostmivan? :D

2016. nov. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
40%

Azért ennyire egyszerű ember nem lehetsz hogy mindent szó szerint veszel! :D

Mesélj, hogy növesztel szárnyakat, amikor le vagy felszállsz a villamosra? :D

2016. nov. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem meg az gázabb, hogy a 15 évesek "Komoly" párkapcsolatban élnek. :D

Amúgy a cigányoknál nem csoda ha hallod(az egyik válaszoló már leírta), de mi is csak viccből mondjuk egymásnak. Nyilván a párom nem áll felettem, semmivel sem jobb, vagy több nálam.

2016. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
56%

én is a fiatalabb korosztályba tartozok. a huszonéveink elején járunk és több barátom is hívja uramnak/asszonynak a barátnőjét/barátját.

én is néha beszélek a barátnőimnek úgy a barátomról,hogy uramként emlegetem. ez nem azért van,mert egy asszonyverő állat aki megköveteli,hogy tiszteljem ilyen formában is:D remélem érthető.

egyszerűen vicces így használni.

2016. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!