Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hívják a nők a férjüket,...

Miért hívják a nők a férjüket, úgy hogy uram?

Figyelt kérdés

Főleg a cigányoknál hallom ezt, ezt nem tudom elgondolni... Szerintem ez nagy hülyeség, meg vallásos is vagyok, és nekem csak egy uram van.

De mire fel ez, 2016-ban?


2016. nov. 10. 15:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
43%
Leragadtak az 1800-as években.
2016. nov. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
És a vallásosság mire fel 2016-ban? Ha úgy hívják, hát úgy hívják. Én ezt eddig csak az időseinktől hallottam a családunkban. A cigányoknál meg azért van valószínűleg ez a megszólítás, mert helyénvaló. Azoknál a cigány családoknál akiket én ismerek, ott a férj vagy az apa a szava a döntő, a nők nem igazán dönthetnek. Vagyis az "uram" megszólítás teljesen jogos.
2016. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom, de szerintem elég gáz.
2016. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
21%

1.Te szeretnéd hordani a nadrágot a kapcsolatban,és nem az URAD ?

2.Én magyar nőktől szoktam hallani,és tetszik.

3.Asszony ,megmondtam már többször is hogy ne írogass a gyakorikérdésekre,én vagyok az az URAD ! :-)

2016. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
Mi magyarok vagyunk, fiatalok (25 alatt) es megis uramnak/asszonynak hivjuk egymast , mert viccesen hangzik.
2016. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%

Hívő vagyok (nem vallásos), nem vagyok cigány és mégis a férjemet mindig uramozom. Na és?

Most tényleg ez a legnagyobb problémád? :)))))

2016. nov. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%
En csak viccbol hivom igy. Nagyon kevesen vannak, akik tenyleg igy hasznaljak.
2016. nov. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Innen jön a dolog. Egyébként nem csak cigányok használják, nekem rendőr is mondta már (mostanában), hogy szóljak az uramnak, cserélje ki az égőt a kocsi fényszórójában.:D Nehezen, de megálltam, hogy ne adjak rá standard választ (férjem van, nem uram), örültem, hogy nem büntet meg. Viccesen persze használtam már én is.:-)

2016. nov. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
1%
4.válaszoló vagyok.Egyébként én is hívő vagyok,és ott áll a Bibliában hogy tisztelned kell a férjedet. Fehérnép :-) "Bízzál az Úrban teljes szívből, és ne a magad eszére támaszkodj! Minden utadon gondolj rá, és ő egyengetni fogja ösvényeidet. Ne tartsd bölcsnek önmagadat, féljed az Urat, és kerüld a rosszat! Gyógyulás lesz ez testednek, és felüdülés csontjaidnak. Tiszteld az Urat vagyonodból és egész jövedelmed legjavából, akkor bőségesen megtelnek csűreid, és must árad sajtóidból. Az Úr intését meg ne vesd, fiam, és dorgálását meg ne utáld! Mert akit szeret az Úr, azt megdorgálja, de mint apa a fiát, akit kedvel. (Péld 3,5-12)"
2016. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, az idézeted az Istenre vonatkozik, mint az köztudott és a szöveg értelmezése is ezt adja ki.
2016. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!