Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hívják a nők a férjüket,...

Miért hívják a nők a férjüket, úgy hogy uram?

Figyelt kérdés

Főleg a cigányoknál hallom ezt, ezt nem tudom elgondolni... Szerintem ez nagy hülyeség, meg vallásos is vagyok, és nekem csak egy uram van.

De mire fel ez, 2016-ban?


2016. nov. 10. 15:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%

Régen a férj volt az úr a szó szoros értelmében. Nagyon sokszor zsarnokoskodtak a nőkön, gyerekeken, akik alázattal urazták őket (férjemuram, apámuram), főleg vidéken.

Külföldi mai filmekben is így hívja az apját a gyerek, ez a tisztelet jele (főleg nagyon szigorú katonai iskoláknál).

Egyébként az úr és az Úr között nem csak a kezdőbetű a különbség. A vallásos embernek Ura van.

2016. nov. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
26%
10.válaszoló Tudom,hogy a Példabeszédek idézet Istenre vonatkozik.Nyomatokosítási céllal tettem be,hogy bízzon Istenben ! Egyébként komolyra fordítva a szót azok a nők akik Uramnak hívják a férjüket azok tisztelik a férjüket.De a kérdezőnek nem állna rá a szája,hogy ilyen szót használjon.Hiszen nem értette azt sem hogy miért hívják Uramnak a nők a férjüket,..Valószínűleg hozzá van szokva hogy mindig az van amit ő akar...
2016. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
74%
Téged honnan szalajtottak, uttsó? Én sem nevezném sose a férjemet uramnak, max poénból. Ettől még tisztelem, AHOGY Ő IS ENGEM. És nem az van, amit ÉN akarok, hanem az, amit KÖZÖSEN DÖNTÜNK. Érted a különbséget?
2016. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
11%
Ó hát persze...
2016. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
6%
13-Te egy házisárkány vagy,és önző is,és nyugodtan lepontozhatsz. :-) Ugyanúgy ahogyan azelőtt észlény !
2016. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
7%
Amíg te 13-as nem jelentél meg normális volt a véleménynyílvánítás.Aztán berongyoltál a nagybetűs ÉN-edel,meg ENGEM,meg ilyenek,és most lefele viszed a posztot.Gondolom nem vagy hívő...Ismerem a fajtádat.
2016. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
61%
Aligha ismered a "fajtámat", 43%-os, nem járok istenkomplexusos hülyék közé, akik szerint a "fehérnép" Uramnak (így, nagybetűvel) kell, hogy szólítsa a férjét.:D
2016. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
12%

Istenkomplexus az amikor egy orvos mindenhatónak hiszi magát.Van is erről egy film a címe Bűvölet.

Mindenki úgy hívja a férjét ahogyan akarja.

Én falun nőttem fel,és falun is élek és itt az idősebb néni is úgy említi a férjét,hogy uram,és érződik a szavaiból hogy tiszteli a férjét.De egy unokatestvérem is így hívja a férjét.Mindegy 100 szónak is egy a vége.Ami véleményem volt az leírtam,és mindenkinek jogában áll más nézőponton lenni.Így neked is jogodban áll velem nem egyetérteni.A magam részéről nem követem tovább a kérdést,és megyek motort javítani.Jó éjt !

2016. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
55%

Az uram kifejezés régóta használatos a férj szinonímájaként is. Nyilván azért mert régebben valóban a férj volt hivatalosan a ház ura, ide értendő az akkori házak személyzetét is.

Ez nem jelent szerintem automatikusan zsarnokot vagy asszonyverő terroristát. Régen és most is van családon belüli erőszak sajnos, a férj vagy a feleség megnevezéstől függetlenül.


Ismeretlen férfival való találkozás és levelezés esetén is használatos az "uram" megszólítás, pl. tisztelt Uram", mégsem gondol senki arra, hogy az illető uralkodna rajta, vagy akár vallási értelemben köze lenne Istenhez a megszólítottnak.


Ez egyszerűen csak egy kifejezés ami az újkori ideológiák árnyékában lassacskán idejét múlt érzetet kelt, de ettől függetlenül még használható, max egyeseknek furcsán hangzik, egyeseknek pedig mókásnak. Nincs ezzel gond.


Olyan ez mint amikor a TV-re azt mondja valaki televízió készülék. Már szinte senki sem használja a hosszabb kifejezést, pedig a tv az egy televízió készülék. Emiatt aki manapság használja esetleg suténak, esetlennek, régimódinak tűnhet.


Vannak kifejezések amik lassan kikopnak a köztudatból, vagy más értelmet nyernek, de olykor a korábbi jelentésüknek megfelelően fel fel bukkannak. Nem kell ennek nagyobb jelentőséget tulajdonítani, mint ami.

2016. nov. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Már nem azért, de manapság a tizenévesek is hívják a párjukat uramnak/asszonynak... Mert szerintük vicces.
2016. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!