Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy találtak rám?

Hogy találtak rám?

Figyelt kérdés

3hetes korom óta a szívszerinti szüleim nevelnek, vagyis 3hetes voltam amikor kórházba kerültem a "donorjaim" miatt és már a kórházban eldőlt, hogy az én szívszerinti szüleimhez kerülök, később örökbe is fogadtak. Amiért hálás vagyok, imádom őket ❤

Viszont nemrég, az egyik közösségi oldalon rám írt egy nő, hogy x, y vagyunk a szüleid stb... nem érdekelt tiltottam de akárhányszor tíltom, új fiókon újra rám ír.

Zaklat, hogy találkozzunk de nem érti nem akarok hagyjon.

Fogalmam sincs, honnan tudta meg a nevem, hogy talált rám.

Nem akarok tőlük semmit, hogy értessem meg velük?

21L


2016. okt. 4. 14:29
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%
Rendőrség segítségét kérd.
2016. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy elmegyek a rendőrségre mert már tényleg zaklatás amit csinálnak.
2016. okt. 4. 14:34
 3/36 anonim ***** válasza:
94%
Ha rád írnak úgy, hogy nem ismerősöd, akkor az a szűrt üzenetek közé megy és az engedélyed nélkül sosem megy a bejövők közé. Egyszerűen nem nyitod meg és kész.
2016. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
95%

Tudom, hogy én már túlságosan is gyanakvó vagyok, de lehet, hogy nem is ők a szüleid. Az egy dolog, hogy tudják, hogy örökbe fogadtak, ez általában nyílt titok, ha gyerek is tudja, akkor mindenki tudja.

Sokan szeretnék kihasználni ilyen esetben a saját, vér szerinti gyereküket is: érdekes, hogy akkor kerülnek elő, mikor már "munkaképes" vagy, de pl. kamaszként nem érdeklődtek irántad. Most viszont nagyon is...


Sajnos nem egy, nem két ilyen történetet hallottam, ahol a vér szerinti szülő előkerült, aztán párszor találkoztak, ment a nyalifali, két hónap után meg előbb finoman kezdett el követelőzni, aztán egyre durvábban. (Volt, aki konkrétan arra hivatkozott, hogy most már köteles a gyerek eltartani a szüleit, és ezért perelhető is. Mondjuk azt nem tudta, hogy akkor nem, ha érdemtelen...)


A helyedben mindenképp szólnék a szüleimnek, és az ő segítségüket kérném, ha a zaklatás nem szűnik meg, és fb-on találtak csak rád, akkor egy időre jegeld a profilodat. Nem kell végleg törölni, csak hogy ne találjanak meg, aztán majd leállnak.

2016. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Most függesztettem a profilom, hogy ott ne irkáljon...

De sajna tudja a címem mert már postán is kapom a leveleket.

2016. okt. 4. 14:40
 6/36 anonim ***** válasza:
90%
Válaszoltál nekik egyetlen egyszer is, hogy nem szeretnél kapcsolatba lépni velük? Ha igen, és nem értették meg, akkor én a helyedben a rendőrséghez fordulnék.
2016. okt. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
79%
ugye nem törölted az üziket? minden esetre a leveleket gyűjtsd össze és irány a rendőrség.
2016. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Bár nem érdemlik meg, hogy kommunikáljak velük...normálisan megírtam hagyjanak.
2016. okt. 4. 14:49
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyedben még egyszer visszaírnék, hogy tényleg nem érdekelnek téged és a következő üzenetnél, vagy holnapi dátum után feladott levélnél feljelented őket zaklatásért. Aztán váltsd is valóra, hogyha nem hagynak.
2016. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
78%

Nekik irnam meg, h nem akarom felvenni a kapcsolatot es ha nem hagyjak abba, feljelentem oket zaklatasert. Ez szinte biztos, h visszatartja oket.

21 evig nem kerestek? Jol ertem, h miattuk kerultel korhazba?

2016. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!