Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudd már hogy hol a helyed?

Tudd már hogy hol a helyed?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne ,hogy miért mondja ezt apa mindig anyának. Nem értem.Anya megvédett mert apa ordibált velem az asztalnál. De apa levegőnek nézte mintha ott sem lenne , utána meg mikor nekem elmondta a magáét,anyànak azt mondta hogy : Semmi köze ahhoz kivel kiabál mert ha neki ahhoz van kedve akkor azt fogja tenni. Utána mondta ezt a tudjad hol a helyed dolgot. Nekem is szokta ,én megalázònak érzem mintha kutyának nézne. De miért csinálja ezt? Azòta nem szoltak egymáshoz tegnap. Most para mert félek kimenni a konyhába nehogy veszekedés legyen. Szeretnék nem is élni hogy ne legyen ez mindig. Anyát sajnálom hogy apával marad ,ezért mindig lebeszélem magam, nem tudom mit csináljak ? 14 -fiù vagyok

2016. szept. 10. 07:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Apukád egy agresszív b.arom, anyukád meg lábtörlő szindrómában szenved. Ha lehet, te ne így bánj majd a nőkkel.
2016. szept. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Mert azt képzeli, ő az Isten a családban, a többieknek pedig engedélyt kell kérni, ha szólni akarnak. A múlt század elején éltek így.

Nem is minősítem, nem szeretek rondán beszélni.

2016. szept. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretnék nem is élni hogy ne legyen ez mindig."


Nem miattad van! Ha te nem lennél, akkor is ez lenne sajnos...

Mondd el valakinek, akiben megbízol: ofőnek, más tanárnak, nagybácsinak, bármilyen rokonnak! Ők közelebbről látják a helyzetet, jobban tudnak tanácsot adni, mint itt bárki ismeretlenül.

2016. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván apukád van a családba abba a helyzetbe hogy ő keres jobban, ő tart el titeket, övé a ház és tudja ha anyuddal otthagynátok akkor nem tudnátok igazán boldogulni, és ezzel apud visszaél pont azért hogy elérje azt amit akar, és ez mocskosul undorító hozzá állás.


A barátnőméknél is pont ugyan ez megy, a barátnőm májusba lett 18 éves és akkor egyből ott is hagyta őket. Neki anyukája sem normális, de legalább ő némileg tiszteli a gyerekét és velem is normálisan viselkedik ahogyan az apja is, ha én ott vagyok akkor tudnak viselkedni, de volt rá példa hogy náluk aludtam, tudták de elfelejtették és ott csinálták a fesztivált, amikor kinéztem akkor egyből csend és döbbenten néztek. Előttem nem igazán mertek csinálni semmit, akkor döntöttem el hogy a barátnőm 18. szülinapján jön szépen hozzánk. A barátnőm suli mellett dolgozik, nekem is van jövedelmem, szüleim is mondták hogy jöjjön ide nagy a ház simán elférünk, ők is kedvelik a barátnőmet. Persze az anyós jelöltem már gondolkodik rajta hogy elköltözik, de nem keres valami jól, és az ő szülei nem laknak túl messze de oda nem megy a céges buszjárata, ilyen téren bajban vannak.

2016. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a sok stresszt igy vezetik le. De mindenki tudja, hogy ez nem megoldas. Lehet, hogy rauntak egymasra "elmult a nagy szerelem" es nehez a mindennapokban valami jot is talalni. Valamit egyutt kellene csinalniuk, mert az allandosag is okozhat ilyen mellekhatasokat! Hidd el ha valamit egyutt csinalnanak, akkor nyugisabb lenne a helyzet.
2016. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Az én apám is ilyen... Borzasztó. Egyszerűen nem tiszteli, nem szereti anyát, agresszív, semmi különösnek nem kell ahhoz történnie, hogy kiboruljon, elég ha nem tudja egyből felnyitni a felvágottat. Valószínűelg apád anyukádon vezeti le a feszültséget.
2016. szept. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát persze, mindig a gyengébbekkel keménykednek ezek a senkiháziak. Érdekes, egy 200 kilós kigyúrt állattal szemben mindig remekül képesek megőrizni az önuralmukat, csak a gyenge nők és gyerekek bosszantják fel őket...
2016. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy másoknak is ilyen az apjuk, nagyon igazságtalan ez az egész . Apa nem tiszteli anyát azt tudom. Szerintem nem szeret minket.Régen biztos szerették egymást amikor még nem voltam Köszönöm hogy megértették ezt , nem is kellett volna írnom, csak olyan rosdz volt. Nem békültek ki azòta sem :( én megyek valahova biciglizni hogy ne legyen ez. Szerintem egyszer én is elmegyrk valahova ahol nincsen apa.
2016. szept. 10. 13:12
 9/11 Költőnő? ***** válasza:
100%

Sajnos, míg anyád nem lép az agresszív tahó apád ellen semmit, addig semmi nem fog változni. Hogy később ne legyen a személyiségszerkezeted része a rossz minta, több dolgot tehetsz. Készülsz egy önálló életre, hogy amint lehet, tudj lépni. Megpróbálod magad kivonni érzelmileg a negatív helyzetből, amennyire csak tudod. Jó lenne találni egy felnőttet, akivel őszintén tudsz időnként beszélgetni erről. És mindenekelőtt; olvasgass szakirodalmat, hogy értsd meg, milyen hatással van ez az egész rád, hogy még idejekorán tudj javítani magadon. És ha kell, minden pillanatban tudatosítsd magadban, hogy ez nem a te hibád. Gyermekként egy felnőtt viselkedéséért semmilyen módon nem tudsz, de nem is kell felelősséget vállalnod.

Olvasd el Forward-Mérgező szülők c. könyvét.

2016. szept. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondolom anyagilag sincsenek dolgok és bele vannak szorítva ebbe a rossz kapcsolatba. De így nem lehet élni. Szerintem mond el anyádnak, hogy kezdjen el agyalni, hogy tudja megmenteni magát.


Te meg nem tudnál kollégiumba menni középsuliba?

2016. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!