Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hibáztatnak engem a "...

Miért hibáztatnak engem a " családsegitök"?

Figyelt kérdés

Turtem a hazassagomban a megaláztatásokat , fenyegetéseket es pofonokat , mert legyengitett lelkileg a helyzet es nem volt eröm változtatni. Ennyi az en hibám, de nem tudtam szakitani , rettenetesen szorongtam, es magam hibaztattam mindenert.

A lanyom szuletese utan eröre kaptam, úgy éreztem ö jobb körulmenyeket erdemel, nyugodtsagot , ezert kileptem a hazassagombol, a semmibe, egy üres bérlakásba. Nagyon sok eröt ereztem akkor , mindenkeppen ki akartam szedni a lanyom a karmai közul a volt ferjemnek, ami azota sem sikerult , mert a gyerekkel tartja a kapcsolatot , habar semmit nem vesz neki , mem tesz erte semmit , csak arra hasznalja h megtudjon dolgokat a gyerektöl.

Az ugyvedek nem kecsegtettek azzal h eselyem lenne a teljes gyámság megszerzesere. En alkalmi munkakból élek, neki meg allando munkaja van , jo fizetese , házai.

Sokaig féltettem a gyereket h öt is bantani fogja ezert sose kertem a volt ferjemtöl semmit se penzt se tanacsot se kalacsot , de igyis nagyon parasztul beszelt velem lathatasokkor a gyerek elött . Hiaba kerleltem h a gyerek elött ne beszeljen igy , nem erdekelte " hadd tudja h utállak" " remelem ö is megutal majd " , nevezgetett mindenfelenek. Hozzateszem h a gyereket peldasan ellatom es mar 10 eves, nem pasizok csak neki élek.

Kerleltem h a gyerekkel legyen kedves , ha mar igenye van h kapcsolatot tartson vele , de tavolsagtarto a gyerekkel, pedig ö keresi es viszi par órara mekibe ide oda.

Kertem h a gyerek jelenleteben viselkedjen ahogy en is , nem ócsárolom öt soha . Azerr nem varok töle semmmit mert felek h a gyereket gyulölne jobban emiatt de a kapcsolattartastol nem zarkozom el.

A családsegitök es akiknel voltunk eddig beleértve a szuleim is , minket szulöket közösen hibaztatnak h " ket idiota szulö nem tudnak a gyerek erdekeben megegyezni ", " nem beszelnek szepen egymassal ", ket megegyezsre keptelen ember " stb mikor ez nem az en hibam , en megprobalom kibirni a viselkedeset mert ninvs mas megoldas egyelöre , de mem rajtam mulik semmi , megis közösen hibaztatnak minket es elvarjak h felnöttek módjara meg tudjunk egyezni , ahogy erett emberekhez illik. Mi a teendö , engem miert hibaztatnak? Ettöl az embertöl csak menekulni lehetett


2016. szept. 9. 22:35
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszt , es a türelmed .

Latom h segiteni akarsz.

Sajnos azt mondta h ha gyerekpenzt kerek kötelezni fogja a gyereket h egy honapban 2 hetet nala legyen , csak h ne kelljen fizetnie gyerektartast.

A gyerek nem akar nala maradni hosszú napokra, kerdeztem töle, nagyon fel ettöl a lehetösegtöl. Akar talalkozni az apjaval de csak par orat suli utan.

A gubanc az , h a törveny a gyerek 12 eves koraig nem veszi figyelembe , h hol akar a gyerek lakni , ha akar e vagy nem éjszakára ottmaradni az apjanal.

Ezert nem kertem eddig gyerekpenzt , nem azert mert eluntam es nem gondolkodtam a gyerek jólétén.

Szerintem érte elég trauma eddig most meg az kene h kenyszeritve legyen.

Varjak 12 eves koraig es akkor kerjek gyerektartast ? Akar visszamenöleg is ? ( 3 evig lehet visszamenöleg , megerdeklödtem ) holott en 5 eves kora óta egyedul költök rá

2016. szept. 11. 15:35
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves Szakmabeli!


Én is "szakmabeli" voltam 10 évig. Nem voltam büszke magamra... Gyermekvédelem??? Miről beszélünk??? Mikor látják már be végre, hogy se a családsegítő, se a gyermekjóléti nem ér egy kalap sza..t se???? A kérdezőt nem ismerem, de igenis van olyan helyzet, amikor nem mindkét szülő hibás és alkalmatlan, hanem csak az egyik... Miért nem védi meg senki azt a szülőt, akit bántanak? Akinek menekülni kell? Aki próbálja a gyermekét védelmezni? Mikor jut el oda a rendszer, hogy tisztességes gyerektartást állapítsanak meg? Mikor jutunk el oda, hogy ne kelljen félni???

2016. szept. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!