Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hibáztatnak engem a "...

Miért hibáztatnak engem a " családsegitök"?

Figyelt kérdés

Turtem a hazassagomban a megaláztatásokat , fenyegetéseket es pofonokat , mert legyengitett lelkileg a helyzet es nem volt eröm változtatni. Ennyi az en hibám, de nem tudtam szakitani , rettenetesen szorongtam, es magam hibaztattam mindenert.

A lanyom szuletese utan eröre kaptam, úgy éreztem ö jobb körulmenyeket erdemel, nyugodtsagot , ezert kileptem a hazassagombol, a semmibe, egy üres bérlakásba. Nagyon sok eröt ereztem akkor , mindenkeppen ki akartam szedni a lanyom a karmai közul a volt ferjemnek, ami azota sem sikerult , mert a gyerekkel tartja a kapcsolatot , habar semmit nem vesz neki , mem tesz erte semmit , csak arra hasznalja h megtudjon dolgokat a gyerektöl.

Az ugyvedek nem kecsegtettek azzal h eselyem lenne a teljes gyámság megszerzesere. En alkalmi munkakból élek, neki meg allando munkaja van , jo fizetese , házai.

Sokaig féltettem a gyereket h öt is bantani fogja ezert sose kertem a volt ferjemtöl semmit se penzt se tanacsot se kalacsot , de igyis nagyon parasztul beszelt velem lathatasokkor a gyerek elött . Hiaba kerleltem h a gyerek elött ne beszeljen igy , nem erdekelte " hadd tudja h utállak" " remelem ö is megutal majd " , nevezgetett mindenfelenek. Hozzateszem h a gyereket peldasan ellatom es mar 10 eves, nem pasizok csak neki élek.

Kerleltem h a gyerekkel legyen kedves , ha mar igenye van h kapcsolatot tartson vele , de tavolsagtarto a gyerekkel, pedig ö keresi es viszi par órara mekibe ide oda.

Kertem h a gyerek jelenleteben viselkedjen ahogy en is , nem ócsárolom öt soha . Azerr nem varok töle semmmit mert felek h a gyereket gyulölne jobban emiatt de a kapcsolattartastol nem zarkozom el.

A családsegitök es akiknel voltunk eddig beleértve a szuleim is , minket szulöket közösen hibaztatnak h " ket idiota szulö nem tudnak a gyerek erdekeben megegyezni ", " nem beszelnek szepen egymassal ", ket megegyezsre keptelen ember " stb mikor ez nem az en hibam , en megprobalom kibirni a viselkedeset mert ninvs mas megoldas egyelöre , de mem rajtam mulik semmi , megis közösen hibaztatnak minket es elvarjak h felnöttek módjara meg tudjunk egyezni , ahogy erett emberekhez illik. Mi a teendö , engem miert hibaztatnak? Ettöl az embertöl csak menekulni lehetett


2016. szept. 9. 22:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Es miert vagyok felelötlen? H turtem egy ilyen embernek?

Fogalma sincs annak, aki ilyet mond, h mit jelent kiszolgaltatva lenni valakinek, mi a bantalmazas mechanizmusa , h a bantalmazott hibaztatja önmagat , plusz ott a szégyen, meg önmaga elött is titkolja hosszú ideig , a bantalmazas tenyet!

De könnyu itelkezni!

Mit jelent mikor meg vagy fosztva anyagilag, lenyulja a penzed es bantalmaz, elzar mindenkitöl , az csak azt tudja aki atelte.

Szoval azt mondjak h egy bantalmazo kapcsolatbol sose kesö kiszallni , ezek szerint megis az ? Merr utana megvadoljak az embert h miert türt es milyen felelötlen

2016. szept. 10. 22:26
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, én nem ítélkezem és vádaskodom.

Szakmabeliként azonban tudom, miről beszélek. Sok hasonló esettel találkoztam már.

Csak ismételni tudom, amit leírtam: a te esetedben nem teheti meg egyetlen szakember sem, hogy a pártodra áll, mert a probléma attól nem oldódik meg, hogy a válladat veregetik, hogy ügyes voltál, sok év után végre léptél.

Ha az apuka valóban ellened hangolja a gyermeket, ill. nem látja el rendesen a láthatáson, az hamar kiderül. Ha te mindenben együttműködsz, míg az apuka passzív, az is jól látszik.


Próbáld meg távolabbról nézni a dolgot. Szép dolog, hogy mertél lépni, de a probléma komplexebb. A gyermekedre ugyanis kihat a ti konfliktusotok. És ez a ti hibátok, kettőtöké, mert az ő érdekében sem tudtok megegyezni. És a gyermekvédelem csak ezt nézi, nem azt, hogy amúgy milyen bátor voltál.

2016. szept. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem varom h piedesztalra allitsanak, de hogy hibaztassanak egyenlö mertekben a volt ferjemmel , a kommunikació megromlasaert , nem tunik fairnek!

Megis hol az en hibam ? Erre konkretan te sem tertel ki

2016. szept. 11. 13:45
 14/22 anonim ***** válasza:
49%

Akkor összegezve: a láthatást nem akarod biztosítani apunak, a megfelelő gyerektartást nem intézted el a gyermeked jólétéért, a kettőtök ellentéte miatt a gyerekeddel kapcsolatban is folyamatosan ócsárolod a pasit.

Ezért vagy te is hibás, mert nem nézed a gyerek érdekeit. Gondolom, ő szereti az apját.


De a korábbi hozzászólásban írtam, hogy amennyiben együttműködsz a megfelelő szervekkel, akkor mindenki fogja látni, hogy te vagy a "jó", és a pasi a "rossz".

Ha meg úgy érzed, hogy személyed ellen van a családsegítő, lenéz, nem támogat az ügyintézésben, vagy csak simán nem jöttök ki, akkor természetesen ezt jelezheted, és kérhetsz másik ügyintézőt, erre van lehetőséged, és nem kerülsz tőle hátrányba.


****

Magánemberként természetesen mindenkinek van véleménye. Én személy szerint azt mondom, hogy undorító az a hozzáállás, mikor a szülők egymás ellen játsszák ki a gyereket. Te nem engeded az apjához, mert úgy gondolod, neked van igazad, és gondolom a gyerek is ezt hallja tőled, nehogy apu ellened tudja hangolni. Az apja meg arra használja a gyereket, hogy gyűjtse az infókat. Konkrétan a gyerek a hatalmi harcotok kelléke lett. És ez az, ami nagyon szomorú és szánalmas.

2016. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Teljesen félrértettél , en sehol nem akadalyozom a lathatast , az apa akkor lathatja a gyereket amikor akarja.

Igaz ritkan el a lehetöseggel mert " elni akarja az eletet "

A masik h nem ócsarolom az apát a gyereknek , mert ebböl a gyereknek semmi nyernivalója , fölöslegesen terhelném a lelkét , es eszközkent sem hasznalom az apja ellen , nem hasznalom ki alantas celokra a gyerekem , h nekem lehessen igazam , mindenaron.

Ezt a masodik allitasodat SEM tudom h honnan vetted , hogy en igy tennék ????

Mindegy

2016. szept. 11. 14:16
 16/22 A kérdező kommentje:

Amugy az apja amikor hivatalok elé kerulunk , nagyonis a szabalyok szerint jatszik , mindent betart , mert neki a celja , h megtarthassa a hatalmát.

Gyerekpenzt igenyelni úgy h az apa mindent megtesz h ne kelljen fizesse , elèg nehéz.

Aggaszto h aki hozzászól nem jártas a témában , csak filmekböl , es fogalma sincs semmiröl. Amugy nem kétlem h jóindulatból irtál

2016. szept. 11. 14:24
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

"mindenkeppen ki akartam szedni a lanyom a karmai közul a volt ferjemnek"

"azota sem sikerult , mert a gyerekkel tartja a kapcsolatot"

"semmit nem vesz neki , mem tesz erte semmit , csak arra hasznalja h megtudjon dolgokat a gyerektöl."


"sose kertem a volt ferjemtöl semmit se penzt se tanacsot se kalacsot"

"ha mar igenye van h kapcsolatot tartson vele"

2016. szept. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Úgy ertettem a kiszedest a karmai közul , h kulön lakasba költöztunk.

Nem arra gondoltam ezzel , h elzarom a gyerektöl .

Furcsa h ezt magyarazni kell. Nem is merném elzarni a gyerektöl mert legközelebb ö tehetne ugyanazt hiszen közös a gyamsag.

Az , h egy bantalmazó karmai közul menekulni kell ebben mi a furcsa ?

de ugyanilyen no logic szerint iteltem meg az itteni " szakertök " is , semmilyen végzettségük nincs es megöröklik a széket ( posztot ) csaladban marad , aztan eleg visszagondolni h a jó öreg anyjuk mit hogy csinalt , bibliografia helyett

2016. szept. 11. 14:53
 19/22 A kérdező kommentje:
Amúgy számomra furcsa h egy ilyen ember miert is tartsa a gyerekkel a kapcsolatot , ha nem szereti , sose költ ra, nem aggodik erte , nem vesz neki egy fagyit sem, amugy milliomos. Nem erdekli a gyerek jòléte , de a telefonalgatashoz joga van " Hova vitt anyad ? Miert nem visz vidámparkba ? " mintha ö belepotolna
2016. szept. 11. 14:56
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor tisztázzunk néhány fogalmat.


1. Gyámságról ebben az esetben nem beszélünk. Ezt már korábban írta más is. Felügyeleti jogról beszélhetünk, amit jelenleg közösen gyakoroltok.

2. A felügyeleti jog nem egyenlő azzal, hogy kinél van elhelyezve a gyermek. A gyermek nálad van elhelyezve az eddig leírtak alapján tehát apuka nem fogja tudni "ellopni" tőled. A törvényes képviselője te vagy.

3. A gyermekelhelyezéssel összhangban a másiknak láthatási joga van bírósági határozatban előírt módon, amelyet neked biztosítanod kell. Az, hogy ezzel apuka nem él, az ő döntése.

4. A kapcsolattartás része a telefonos kapcsolattartás is. Nincs ilyen, hogy "ha az egyikkel nem él, a másikkal se akarjon". Mindkettőre joga van.

5. A közös felügyeleti jog dióhéjban azt jelenti, hogy a gyermek jövőjét érintő fontos kérdésekben (pl. milyen iskolába fog járni) mindkettőtök beleegyezése szükséges. Akár gyámhivatali tárgyalás útján, ha másképp nem megy.

6. A gyermektartás az a gyermeket megillető összeg a különélő szülő részéről, ami a megfelelő ellátásához szükséges. Ez függ a különélő fél vagyonától, jövedelmétől, családi helyzetétől. NINCS olyan, hogy nem ítélnek meg semmit. Ez jár. Pont.

7. Ha apuka az ítélet ellenére sem kíván fizetni, úgy végrehajtást lehet ellene indítani, melynek végén, amennyiben apukától nincs mit letiltani, akkor az állam fogja neked megelőlegezni az összeget minden hónapban.


Plusz megjegyzés: amiket leírtál, hogy apuka miket kérdez tőle, meg "amúgy milliomos", senkit nem érdekel, ha nem hivatalos. Ugyanígy - sajnos - az sem érdekel senkit, hogy te úgy menekültél el otthonról, ha soha nem jelentetted fel, soha nem vettek látleletet, és soha semmi nyoma nem volt a külvilág felé, ugyanis mind a gyermekvédelem, mind a bíróság csak a kizárólagos tényekkel tud dolgozni, az általad elmondottakkal nem.


Remélem, ez kellően szakmai leírás volt, és nem olyan, mint amit filmekből szedtek.


És akkor azért leírom még egyszer, hátha megérted: minden, amit itt leírtál (úgyseszereti, úgyseérdekli és társai) mind-mind hátrányt jelent a számodra, ugyanis ebben a formában az apuka rágalmazását jelenti.

Ha ő szabályosan játszik minden hivatal előtt, akkor tegyél te is ugyanígy, hogy ne találhasson rajtad fogást sem ő, sem a gyermekvédelem. Ez a legjobb, amit tenni tudsz, és akkor soha semmi problémád nem lesz.


Ennél jobb tanácsot nem tudok adni. Sok sikert!

2016. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!