Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hibáztatnak engem a "...

Miért hibáztatnak engem a " családsegitök"?

Figyelt kérdés

Turtem a hazassagomban a megaláztatásokat , fenyegetéseket es pofonokat , mert legyengitett lelkileg a helyzet es nem volt eröm változtatni. Ennyi az en hibám, de nem tudtam szakitani , rettenetesen szorongtam, es magam hibaztattam mindenert.

A lanyom szuletese utan eröre kaptam, úgy éreztem ö jobb körulmenyeket erdemel, nyugodtsagot , ezert kileptem a hazassagombol, a semmibe, egy üres bérlakásba. Nagyon sok eröt ereztem akkor , mindenkeppen ki akartam szedni a lanyom a karmai közul a volt ferjemnek, ami azota sem sikerult , mert a gyerekkel tartja a kapcsolatot , habar semmit nem vesz neki , mem tesz erte semmit , csak arra hasznalja h megtudjon dolgokat a gyerektöl.

Az ugyvedek nem kecsegtettek azzal h eselyem lenne a teljes gyámság megszerzesere. En alkalmi munkakból élek, neki meg allando munkaja van , jo fizetese , házai.

Sokaig féltettem a gyereket h öt is bantani fogja ezert sose kertem a volt ferjemtöl semmit se penzt se tanacsot se kalacsot , de igyis nagyon parasztul beszelt velem lathatasokkor a gyerek elött . Hiaba kerleltem h a gyerek elött ne beszeljen igy , nem erdekelte " hadd tudja h utállak" " remelem ö is megutal majd " , nevezgetett mindenfelenek. Hozzateszem h a gyereket peldasan ellatom es mar 10 eves, nem pasizok csak neki élek.

Kerleltem h a gyerekkel legyen kedves , ha mar igenye van h kapcsolatot tartson vele , de tavolsagtarto a gyerekkel, pedig ö keresi es viszi par órara mekibe ide oda.

Kertem h a gyerek jelenleteben viselkedjen ahogy en is , nem ócsárolom öt soha . Azerr nem varok töle semmmit mert felek h a gyereket gyulölne jobban emiatt de a kapcsolattartastol nem zarkozom el.

A családsegitök es akiknel voltunk eddig beleértve a szuleim is , minket szulöket közösen hibaztatnak h " ket idiota szulö nem tudnak a gyerek erdekeben megegyezni ", " nem beszelnek szepen egymassal ", ket megegyezsre keptelen ember " stb mikor ez nem az en hibam , en megprobalom kibirni a viselkedeset mert ninvs mas megoldas egyelöre , de mem rajtam mulik semmi , megis közösen hibaztatnak minket es elvarjak h felnöttek módjara meg tudjunk egyezni , ahogy erett emberekhez illik. Mi a teendö , engem miert hibaztatnak? Ettöl az embertöl csak menekulni lehetett


2016. szept. 9. 22:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
Gondolom azert mert voltal annyira eszetlen hogy egy ilyen pasival csinaltattad fel magad.
2016. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Miért akarsz teljes gyámságot? Gondolom a volt férjed nem elvenni akarja a gyereked, csak tartani vele a kapcsolatot. Nyilván sokat hibáztál, hogy ezt eltűrted és a jelenlegi helyzetben is te vagy a normális, aki a gyerek érdekeit nézi, de álljál talpra és védd meg magad. Egy 10 évesnek könnyű telebeszélni a fejét, és ha a volt férjed ilyen állat, akkor nyilván ezen munkálkodik folyamatosan. A soraidból azt olvasom ki, hogy folyamatosan kisebbrendűségi érzésed van, amiért te szerényebben élsz, mégis te neveled a gyereket és hidd el, hogy jó anyja vagy. Legyél őszinte, ne takargasd a volt férjed szemétségeit, nyíltan el kell mondani, milyen helyzetben vagy és hogy kettőtök közül ő az, aki rombolja a gyerekben az anya képét, rombolja a család képét, ezzel többet árt, mintha soha nem is jönne.
2016. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Miket mondhat vajon a gyereknek ? Mindig idegesen jön haza az apjaval valo talalkozas utan ..

Kösz a valaszt amugy

2016. szept. 9. 23:00
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Egy bántalmazó kapcsolatból elég nehéz kilépni. De te megtetted. Légy büszke magadra, hogy mertél változtatni!! Sajnos, kevés szakember és kevés ember ismeri fel a bántalmazót, mert a külvilággal szemben nagyon kedves.... És éppen ezért talán nem is hisznek neked. A bántalmazóval nem lehet együttműködni, ezt ne is várd tőle! A kislányod olyan korban van, amikor egy-egy drágább ajándékkal, mekis kajával könnyen el lehet csábítani. Valahogy meg kell értetni vele, hogy a szeretetet nem tárgyakban kell kifejezni. A pénzről: igenis, ragaszkodj egy tisztességes gyerektartáshoz!!!
2016. szept. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Gyámságot nem fogsz kapni, lévén nem egy árva gyerekről van szó. Kizárólagos felügyeleti jog az, amire te gondolsz, de arra szinte nulla esély van.
2016. szept. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Kérjetek hivatalos kapcsolattartót, ha nem akartok hivatalosat akkor lehet ez egy rokon vagy barát is akiben mindketten megbiztok.

Neki adjátok át a gyereket, és akkor egymássall nem kell találkozni sem.

2016. szept. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Most nem azért, de milyen gyerek már az, aki 10!!! évesen nem látja, hogy az apja egy tetű?

Számomra ez már 6-7 évesen teljesen világos volt. És próbálkozott a tetű szidni az anyámat, de igen hamar abbahagyta, mert látta, hogy bajok lesznek.

2016. szept. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%

A családsegítő nem állhat senki pártjára a gyermekén kívül.

Nem állhatnak neki ócsárolni a volt férjedet, és nem emelhetnek téged piedesztálra, mert mindkettőtök hibája, hogy idáig fajult a dolog.

Légy együttműködő, vállald fel a rád kiszabott kötelezettségeket (akár családterápia, akár egyéb), és akkor mind a bíróság, mind a gyámhivatal előtt tud téged támogatni a családsegítőd, hogy te bizony mindent megtettél. Ne legyen az kifogás, hogy "de a pasi úgysem hagyná".

A múltba ők nem látnak bele, a jelenben tudnak segíteni.

2016. szept. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

"Miért hibáztatnak engem a " családsegitök"?"


-"Turtem a hazassagomban a megaláztatásokat , fenyegetéseket es pofonokat"

-Szültél gyereket ilyen "embernek"-> alkalmi munkákból élsz->tehát felelőtlen vagy.

2016. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

8 as valaszoló , miert kettönk hibaja, h ide fajult a kapcsolat ? En emeltem kezet en akartam valakit megalazni , megsemmisiteni ?

Miert kene engem hibaztatni ?

2016. szept. 10. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!