Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a szüleim...

Miért van az hogy a szüleim engem hibáztatnak a rossz kisöcsém miatt?

Figyelt kérdés
Na szóval arról van itt szó hogy elég rossz a kisöcsém aki már másodikos. Nem viselkedik se az iskolában sem otthon úgy ahogyan kéne. A szüleim vagyis hát konkrétan az anyám engem hibáztat az miatt hogy ő ilyen rossz, mert hogy amikor még ő is kisebb volt meg én is nagyon sokat játszottunk együtt meg minden szinte mindig és hát hogy tőlem tanulta ez idő alatt a hülyeségeket. Oké ezzel né is egyet értek tényleg sok hülyeséget átvett tőlem de hogy teljes mértékben én vagyok azért a hibás mert hogy ő ilyen rossz ez egy kicsit azért felháborít, és persze mindig engem vesz elő anyám meg szíd le mert hogy az öcsém rossz a suliba :S kérlek segítsetek!!!
2009. szept. 15. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le anyukáddal és mond el neki, mit érzel, azt amit itt irsz, meg ami még ezenkivül bánt.
2009. szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Minek az ilyennek gyerek? -.-"

az anyukád dolga hogy felnevelje az öcsédet nem a tiéd! Neki kell megakadályoznia hogy eltanulja másoktól a hülyeséget. Ha mégis eltanulta tőled, arról nem te tehetsz!

anyukád dolga lenne nevelni!

2009. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért én megkérdezném anyukádat, hogy te kitől tanultad? Mármint a rosszaságot.

A gyereket a szülő neveli, ő az elsődleges minta. Saját sarát nincs joga rádkenni.

2009. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbben úgy tesznek, hogy ha bármi baj van, keresnek valakit, akire rákenhetik. Azért kell ez, mert különben nem tudják elviselni a szörnyű felelősség súlyát, azt, hogy hibáztak, elrontottak valamit, íme az eredmény, helyrehozni nem lehet, ez rémesen nyomasztó. Hiába fogsz beszélni anyukáddal, mert úgyis vissza fog veszekedni. Mit tehetsz? Ne védekezz, ne harcolj anyukád ellen. Próbáld belátni, hogy ő is csak egy ember, mégha szülő és felnőtt is egyben, ilyen amilyen, neked is anyukád, próbáld a helyébe képzelni magad, legyél részvéttel. Ha tudatában vagy, hogy azért mond ilyeneket anyukád, mert nem képes mást tenni, szelíd érzések fognak keletkezni benned, és megpróbálsz segíteni. Próbálj társa lenni a tesód nevelésében. A nevelés pedig nagyon egyszerű: Jó példát kell mutatni. Legyél szelíd, békességes, türelmes, előbb-utóbb mindketten téged fognak utánozni.
2009. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodj meg, anyukád patent hülyeségeket beszél.


"Oké ezzel né is egyet értek tényleg sok hülyeséget átvett tőlem"


Ne érts egyet vele, mert nonsense.


"mindig engem vesz elő anyám meg szíd le mert hogy az öcsém rossz a suliba :S"


Bírd ki. Kibírod. És közben tudd, hogy nem igaz. Itt akinek tanácsra van szüksége, az nem te vagy, hanem az anyukád, de persze ő ezt nem tudja magáról.

2009. szept. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: nehéz megérteni, mi az, hogy egy másodikos "hülyén" viselkedik vagy hogy egymással játszva a gyerekek "hülyeségeket" vesznek át egymástól. Miért, viselkedjen úgy, mint egy felnőtt? Könyörgök, a gyerekek gyerekesen viselkednek. Ami gyakran idétlen. (Mint ahogyan a felnőttek is fölöttébb gyakran idétlenek.)
2009. szept. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem a te dolgod az öcséd nevelése, elég szomoru, hogy anyukàd probàlja ràdhàritani.

Ja és neked ki tanitotta "azt a sok hülyeséget" amit az öcséd àtvett? Nem értem miért téged hibàztad, téged is ö nevelt :)

2009. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!