Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? (16éves...

Mit gondoltok erről? (16éves lány 5hónapos terhes)

Figyelt kérdés
Tegnap megismerkedtem egy lánnyal és a barátjával 6hónapja vannak eggyütt. 5hónapos terhes a lány. Egyszer sem volt még megvizsgáltatni magát,főleg azok után hogy elkezdett menstruálni az 5.hónapban. Dohányzik,fűvezik,meg még pár drog, a palija ugyan ez. Ráadásul a barátjának rengeteg egészségügyi gondjai vannak. A lánynál laknak,de a szülei nem tudják,hogy terhes. (Én sem vettem észre kicsit duci) Nem töltötte még a 17-et sem!!! Milyen támogatásra számithat igy,ha még orvosa sincs? meg érdekelne a véleményetek.
2010. ápr. 21. 21:08
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%
mit gondoltok hogy egy normális szülő nem veszi észre a gyereken hogy az füvezik, drogozik iszik? én azt mondom DE észre lehet venni, ha rossz irányba halad. akkor érdekli a lány szüleit az, hogy terhes-e a gyermeke vagy sem? nem. akkor talán nem a szülőknek kellene szólni,mert gondolom le sem szarják a lányukat.....
2010. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet erre mondani Idióta ő is meg a barátja is.

Már azelött tönkre vágják a gyerek életét hogy megszületne. Szólj a szüleinek mindenképp nem miatta hanem a gyerek miatt. Ha dohányzik iszik a gyerek korábban fog jönni, 5-6 hónaposan már szülhet. Mindenképp dokihoz kell menni, de a gyerek így is beteg lesz.

2010. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

Gyest kap, ha ő neveli, de ha megtudják hogy drogozott mialatt terhes volt, elvehetik a babát, már ha egészséges lesz. Ilyenkor rengeteg betegsége lehet , főleg mentális, de a gyermek is valószínű drogfüggő lesz, igy ha megszületik a baba le kell szoktatni, viszont ezt az orvosnak tudnia kell, hogy tudják majd miért üvölt a baba.

Előzőekben vki azt irta nem kap gyest, de ha Ő nevelheti akkor fog kapni, viszont ha nem megy el orvoshoz és nincs meg a négy pecsét a kiskönyvében nem kap anyasági támogatást, mely egyszeri összeg.

Ezt találtam:

Anyasági támogatásra a szülést követően az a nő jogosult, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal – koraszülés esetén legalább egyszer – terhesgondozáson részt vett. Az igényt a szülést követő 180 napon belül kell benyújtani. A határidő elmulasztása jogvesztő.

Ez az összeg ebben az évben: 64.035 Ft.

2010. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%

eleve ha drogozik a lány a baba nem lesz egészséges..

meg lehet hogy koraszülött is lesz..legjobb esetbe elveszik tőle a babát ahogy világra hozza..

2010. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%
SZÓLJ A SZÜLEINEK! LEHET HOGY MEGUTÁL, DE MINDEKÉPP MEG KELL TENNED HA MEG AKAROD MENTENI A BABA ÉS AZ LÁNY ÉLETÉT!
2010. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
89%
Amíg a hasában van a gyerek nem lehet semmit tenni. Mit csinálnának, bezárnák az anyát, hogy ne tudjon cigizni és füvezni?
2010. ápr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%
de a legjobb amit tehetsz ha szólsz a szüleinek..mert be kéne vinni a kórházba és megfigyelés alatt tartani egészen addig míg meg nem szül..mert ott tudnak segíteni..bár amennyire lehet a baba érdekébe..
2010. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Én leginkább a szülők felelőtlenségén vagyok kiakadva. Egy 16 éves lány egyáltalán nem felnőtt, az még gyerek.Hiába a modern világ attól az a lány még kiskorúnak számít.A másik semmi helye, hogy egy 16 éves lánynál ott lakjon már a barátja is.Ezek szerint a felelőtlenséget a lánynak volt kitől örökölni, az anyjától!
2010. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%
Egy napja ismered őket. Lehet, hogy a lány nem is terhes. Hazudós drogosok...Valamiért beadták neked ezt a történetet. Ám, hogyan kerültél ismeretségbe velük? Ha később bebizonyosodna, hogy nem ejtettek át akkor viszont tényleg szólnod kellene valakinek. Szólhatsz a szüleinek, de a körzeti védőnőt is felkeresheted, titkoltnak vélt terhesség miatt.
2010. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy csak tegnap ismerted meg a lányt. Mennyit tudsz róla? Pl. teljes nevét, vagy hogy kb. hol lakik? Mert szerintem azt kéne tenned, amit itt már javasoltak: menj be a gyámhivatalba, és ott mondd el, amit ide is leírtál. Azt, hogy a lány terhes, de orvos még nem is látta, meg hogy mellette drogozik, és hogy a szülők nem is tudnak a terhességről. Különben jár iskolába a lány? Csak mert amúgy meg tanköteles, és ha nem jár, akkor a szüleinek meg nem jár utána a családi pótlék. Szóval ezt mind mondd el a gyámügyön, ott majd megteszik a szükséges lépéseket. Bár jelenleg maximum a lány szüleit tudják megbüntetni, amiért nem felügyeltek megfelelően a gyerekükre (értem ez alatt a drogozást), esetleg a lányt ki is emelik a családból. Ha a baba megszületik és olyan állapotban van, hogy kiadható a kórházból, akkor sem biztos, hogy a lány ki is viheti, mivel nem nagykorú szülő esetén először mindig megnézik, hogy hova vinné haza a gyereket, megvizsgálják a körülményeket, stb. és hát ugye ha az anya drogozik (bár azt nem írtad, hogy függő, szerintem nem az, csak felelőtlen), akkor felmerül a kérdés, hogy el tudja-e látni a gyereket megfelelően. Ha ő nem, akkor a szülei el tudják-e, és vállalják-e?

De kétlem, hogy a baba egészséges lesz, ezért nem is hiszem, hogy egyhamar haza lehet vinni, a kiscsaj meg szerintem sz*rik is bele majd magasról hogy mi van vele.

2010. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!