Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? (16éves...

Mit gondoltok erről? (16éves lány 5hónapos terhes)

Figyelt kérdés
Tegnap megismerkedtem egy lánnyal és a barátjával 6hónapja vannak eggyütt. 5hónapos terhes a lány. Egyszer sem volt még megvizsgáltatni magát,főleg azok után hogy elkezdett menstruálni az 5.hónapban. Dohányzik,fűvezik,meg még pár drog, a palija ugyan ez. Ráadásul a barátjának rengeteg egészségügyi gondjai vannak. A lánynál laknak,de a szülei nem tudják,hogy terhes. (Én sem vettem észre kicsit duci) Nem töltötte még a 17-et sem!!! Milyen támogatásra számithat igy,ha még orvosa sincs? meg érdekelne a véleményetek.
2010. ápr. 21. 21:08
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

Nem szólhatok bele az életükbe. tegnap ismertem meg őket:S

Én is nagyon sajnálom és elitélem az ilyen "szülőket" ha annak nevezhetők,de én nem tehetek semmit.

2010. ápr. 21. 21:22
 12/55 anonim ***** válasza:
89%
Szólj a szüleinek! 5. hónapban nem menstruál senki, ha előtte kimaradt, az ahogy írták is előttem vetélés---talán már nem is él a baba, ha nem él, akkor meg a lány fog hullamérgezésben meghalni...
2010. ápr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
82%
Csessz..k meg!Mi 3 éve próbálkozunk már mindent kipróbáltunk és nekünk NEM jön aki meg egy ilyen senkiházi annak ad a Jóisten!MIÉRT???????
2010. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
89%
tök mindegy mikor ismerted meg őket, ha máshoz nincs merszed, akkor egy névtelen telefon a szülőknek...a babán és a lányon is segítenél vele
2010. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
Ahogy hallottam a szüleiről a lánynak, nem igen tennének ill. nem igen érdekelné őket.
2010. ápr. 21. 21:27
 16/55 anonim ***** válasza:
100%

igen, a szülőknek szólni kéne. Szegény kisbaba. Lehet, hogy ha most észreveszik, akkor még tehetnek valamit az érdekében. Ha te nm mersz szólni senkinek, akkor írd meg nekem priviben a telefonszámukat, én majd beszélek a szüleivel. Most a kisbaba érdeke a legfontosabb, azt kell szem előtt tartani!


HA VALAKI TUDOMÁST SZEREZ ERRŐL, ÉS NEM TESZ SEMMIT, AZ UGYANÚGY FELELŐS, MINT A DROGOZÓ TINI!!!!!!!!!

2010. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt érdemes elolvasni:

"A drogfüggő édesanyák újszülöttjeinél körülbelül 70 százalékban tapasztalnak elvonási tüneteket a szülés utáni 72 órán belül. A csecsemők ilyenkor ugyanazokat a kínokat, fájdalmakat élik át, mint a felnőttek, ezért kezelésre szorulnak, mert bele is halhatnak az elvonási tünetekbe. Kata kislánya két héttel a kiírt időpont előtt született, látszólag egészségesen, de hamar jelentkeztek nála az elvonási tünetek. "Ópiumoldatot és nyugtatót kapott. Az előbbit másfél hétig, a gyógyszert két-három hétig. Folyamatosan csökkentették az adagját, míg meg nem szűntek az elvonási tünetek" - meséli. Kata bevallottan drogfüggőként szült, ezért az orvosok fel voltak készülve arra, hogy elvonási tünetetek jelentkezhetnek a babán, és speciális kezelésre lesz szüksége. Ha nincsenek elvonási tünetek, a kismama megúszhatja a számonkérést, és megkaphatja a gyerekét, de ha nyilvánvaló (mert lebukott vagy önszántából mondta el) a drogfüggőség, akkor nem valószínű, hogy csecsemővel távozhat a kórházból, mert semmi garancia sincs rá, hogy nem esik-e vissza, és megfelelően el tudja majd látni a gyereket."

2010. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
21:25-ös vagyok.Doki mindenképpen!Azért mert drogozik és terhes lett felelőtlenül nem érdemel halált.De ha elvetélt akkor sajnos az lesz.Keresd fel ha tudod vagy menj el oda ahova ő is jár és beszélj vele,hogy menjen el orvoshoz!Ha nem ér semmit akkor gyámhatóság mert kiskorú!Nagy bajban van.Az élete és a jövője forog kockán!Segíteni kell neki!
2010. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
akkor szólj a gyámügyi hivatalban valakinek ... ha a szülők felé nem mered jelezni
2010. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%
akkor szólni kell a gyámhivatalnak, vagy a rendőrségnek. a drogok miatt valószínűleg javítóba köldenék, ahol még mindig jobb, mint ahol most van, és kisebb eséllyel jut hozá drogokhoz.
2010. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!