Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, mi lesz ennek a vége?

Félek, mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

Nos.. elég összetett a dolog, de igyekszem érthetően és tömören leírni.

21 éves egyetemista lány vagyok. Van egy 25 éves bátyám, aki egy lusta, semmirekellő. Nem jár dolgozni, ha van is munkahelye sokszor be sem járt. Nincsenek barátai, trehány stb.. Voltak csúnya ügyei, amik nagy befolyással voltak a családra. Anyukám is elég rossz természetű, hamar felkapja a vizet nem egyszer kellett végig hallgatni hogy utál élni, felgyújtaná a házat stb.. Tudom, hogy minden tesómból indult ki, de egyszerűen ezt nem lehet bírni idegekkel. Szinte félek itthon, ha csak meghalok egy kis neszt.. próbálok mindig anyum kedvébe járni, de ezt így nem lehet csinálni. Nagymamám is velünk lakik, rajta is látni hogy teljesen ki van merülve lelkileg. Édesapám is sokszor látom, hogy szomorú. Mégis mit lehetne tenni? A testvéremmel szemben szinte tehetetlenek vagyunk már régóta.. jutottam már el vele az ordítva veszekedésig, úgy hogy én teljesen nyugodt természetű vagyok. Félek, hogy ennek valami tragédia lesz a vége. Édesanyámnak sem jó soha semmi, magamat is nyűgnek érzem neki. Lassan költözhetek vissza koliba is.. de ezzel a témával kapcsolatban meg azt mondta hogy azon se csodálkozna ha haza se jönnék, mert tudja hogy elegem van belőlük. Tényleg elfáradtam, nagyon.. gyűlölöm ezt a helyzetet és félek.. De nincs szívem másokat itthon hagyni ebben a helyzetben. Mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve..



2016. aug. 29. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én sem léptem. Most SLE-vel kezelnek (lupus). Nem érte meg, nyomhatom a bogyókat életem végéig. tönkrementem. Te ne kövesd el ezt a hibát! Felnőtt emberek, oldják meg az életüket!
2016. aug. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 miamor válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Rá fogsz menni erre az egészre! Ha ennyire a lelkeden viseled ezt a dolgot. Hagyd őket a sunyiba; nem hiszem hogy te bármit is tehetnél. A testvéredet talán pszichológushoz kéne küldeni, biztosan megvan az oka annak,hogy miért ilyen, lehet jót tenne neki egy terápia. Ha nem hajlandó még azután sem megváltozni, akár ki is tehetnétek őt, mivel már nagykorú, a szüleid nem kötelesek eltartani őt. Viszont lehet hogy ezt nincs szívetek megtenni, vagy ő tenne kárt magában, s nektek nem hiszem hogy hiányozna a lelkiismeretfurdalás és a bűntudat. Az anyukád olyan mint az enyém. Ő is mindig ezzel jön,hogy felgyújtja a házat, meg hogy utál élni. De engem nem hat meg. Tudom h ugysem teszi meg. A tied sem fogja szerintem. Csak nem tud mással vagdalkozni.
2016. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy nem tartok tőle hogy lesz valami bajom.. de ugyanúgy félek hogy bárki másnak lesz a családban.

Félek hogy szétesik a család, félek, hogy egyedül maradok.. nagyon nehéz.

A kollégiumban jobban érzem magam, csak persze aggaszt közben, hogy mi lehet itthon.. és sajnálom például a nagymamámat, hogy neki nincs hova "menekülnie". Gyűlölöm ezt az egészet.

2016. aug. 29. 19:47
 4/7 Carragher_x ***** válasza:

"Félek hogy szétesik a család, félek, hogy egyedül maradok.. nagyon nehéz."


A leírásodból ítélve már szétesett és egyedül vagy. Attól, hogy elköltözöl nem kell velük megszakítani a kapcsolatot, próbálhatsz nekik segíteni, csak épp a napi nyomás alól szabadulsz fel. Igazából úgy talán még többet is tudnál segíteni, ha kicsit kívülről tudnád szemlélni az egészet, nem pedig napi együttélés szintjén.

2016. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mi a kérdés? a szüleidnek kéne ultimátumot adni neki. x ideje van arra,hogy a saját lábára álljon, vegyen ki magának egy kis albérleti szobát. ha nem megy el addigra, ki lesz rakva. itt az ideje felnőni. ha nem tanult és sosem tanult igazán,akkor bizony dolgozni kell.még akkor is,hogyha szar a meló. megértem, hogy nem adnak álommelókat egy végzettség nélküli embernek. ez van. egye meg amit főzött. anyukádéknak kéne a sarkukra állni. szerintem beszélj velük.
2016. aug. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem most kezdődött a probléma már tesómmal az az igazság. Volt sok veszekedés. Megy a vagdalkózás tőle is hogy megölöm magam, elhúzok innen.. egyszerűen egy szörnyű vicc, amit ő csinál(t). Igen, én tudom hogy a szüleim dolga. Próbáltak már annyiszor beszélni vele szebben, csúnyán stb... de mégis ugyanitt tart a dolog.
2016. aug. 29. 21:17
 7/7 anonim ***** válasza:

TE hiába beszélsz vele, ha a szüleid nem tesznek semmit.

Ki kell venni neki egy albérletet, kifizetni az első két hónapot, és kézcsókolom. Oldja meg, éljen meg, keressen munkát, ha nem sikerül, akkor irány az utca. Innentől az ő problémája.


Fenyegetőzni, hogy öngyilkos lesz, meg elköltözik, hát azt a legkönnyebb, de ahogy nézem, egyiket se csinálta meg.


Nyugodtan mondd meg anyukádnak, hogy a kollégiumból még csak haza kell jönni, de ha végeztél és lesz munkád, elhúzol onnan a búsba, jó messzire, és csak karácsonykor fognak látni, amíg a bátyád is ott lakik velük egy háztartásban. Ha nekik a semmirekellő gyerekük se.ggének a fényesre nyalása fontosabb, mint azt, hogy téged lássanak, akkor meg is érdemlik, hogy életük végéig eltartsák és feszültségben éljenek.

Téged erre nem kötelez senki!


Nyugodtan legyen szíved otthagyni az egész társaságot, ha a bátyádat eléd helyezik, és inkább őt tűrik, téged meg elüldöznek, és még tisztában is vannak ezzel.

2016. aug. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!