Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó vége lesz ennek?

Jó vége lesz ennek?

Figyelt kérdés
Bonyolult a helyzet... szeretnék házat venni - szülői(apa) segítséggel. Az a bökkenő, hogy a ház tulajának az anyja anno jóba volt faterral és erről anyám is már tud. Ebből több, tíz éve folyamatosan csak a veszekedés van, anyum amióta eszem tudom, iszik. Most itt van nekem a lehetőség, hogy külön költözzek a saját - nevemen lévő - házba. De erről anyum hallani sem akar, amióta tudja, hogy kitől akarjuk megvenni, csak cseszeget, minden nap veszekszünk. Ha én azt mondom, hogy nem kell a ház, akkor tesómnak kell, mert amúgy elég jó áron is tudnánk megvenni (sok rajta a tartozás és el is akarnak innen költözni) Szóval én nagyon akarom azt a házat, külön életet, mert már itthon nem bírom, de félek, hogy anyám teljesen bekattan ettől az egész helyzettől és végképp megromlik a családi helyzet...
2012. okt. 10. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosan az anyud azt érzi, hogy ezzel segitetek a nõnek, hogy el tudja adni a házát. En sem fogadnám el, mert sajnálnám az anyámat, hogy mindig emlékeztetné erre a nõre és az apud kapcsolatára.
2012. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő is így gondolja, de ezzel nem a nőn segítünk, hanem a fiának, akinek ott van a munkanélküli élettársa (akié végülis a ház) meg ott van a három éves gyerekük. Szóval valamilyen szinten, igen, kihúzzuk őket a kakiból, de lesz egy házam, kezdhetnék egy önálló életet.
2012. okt. 10. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy anyud képes-e feladni a saját sérelmeit és azt nézni, mi a jó neked. Van egy jó lehetőséged, jó áron jutnál a házhoz, ezt kéne néznie. Anyud meg már bekattant, ha 10 éve iszik és veszekszik emiatt. Nem képes megoldani a problémákat (az ivás és a veszekedés éveken át nem megoldás), szóval mindig lenne valami. Ha nem inna és nem veszekedne, azt mondanám, megértem, hogy kiakadt, de ő folyamatosan ki van. Így lépnék.
2012. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anyum biztosan nem fogja benyelni ezt. Ezt ő mondta, és hogy ha megveszem, a lábát nem teszi abba a házba... de itt van egy nagy lehetőség előttem! Nem szeretném elszalasztani! Ha én nem, akkor tesóm "teszi rá a kezét" és akkor ugyan úgy menni fog a harc, csak akkor én itt maradok és hallgathatom a balhét, úgy, mint eddig...
2012. okt. 10. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:

faintos: ha megveszed, akkor a tesód is rossz szemmel néz rád, anyád meg egyenesen utálni fog.


döntened kell: vagy a jó kapcsolat a családoddal, vagy a lakhatásod megoldása. ez ennyire egyszerű, nem kell bonyolítani.

anyukád előbb-utóbb megbékél sztem.

2012. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztosan nagyon nehéz, de az anyukád, mint írtad, iszik és emiatt amúgy is veszekedés van. Minden csoda 3 napig tart, nem kell, hogy menjen a házadba, majd te mész hozzá!


Ráadásul, ha a tesód megveszi, akkor a helyzet változatlan, csak nincs házad és otthon hallgatod a szokásos problémákat!


Ne hagyd ki! Ezt sosem értettem, bár sajnos az én anyukám is olyan, hogy a saját érdekei vannak szem előtt tartva! Engem is bántana, ami az anyukádat, na könyörgöm, a gyerekem jó áron egy házhoz juthat és ezzel megkönnyítem az életét és hozzájárulok a boldogságához!

2012. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sőt, ha nem te veszed meg, azt hallgatod, hogy az anyukád mennyire kiakadt a tesódra, amiért megvette a házat. Inkább vedd meg te, akkor nyugtod lesz.
2012. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!