Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogyan fogadnád, hogyha...

Te hogyan fogadnád, hogyha születne egy tesvéred 17 év után?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és születni fog egy testvérem, ti örülnétek egy ilyen helyzetnek ?
2016. aug. 27. 10:37
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
89%

A férjem nagyobbik lánya 22 volt, amikor a közös gyerekünk megszületett. Ez egybeesett azzal, hogy a lány se dolgozni, se tanulni nem akart igazán, így az apja mondta, hogy az anyagi támogatás befagyasztva, amíg nem tesz le valamit az asztalra. Bulizást ő nem finanszíroz ennyi idősnek.


Akkor volt némi testvérféltékenység, mondván a másik gyerekére bezzeg költ. Férjem nézett egy nagyot, hogy igen, a 2 hónapost nem tudjuk elküldeni dolgozni, de te is ugyanennyi dolgot kaptál ennyi idősen. Ment tovább a tamtam, férjem felszívta magát, átment hozzá, lecsapott elé egy csomag pelenkát meg két doboz tápszert és közölte, hogy "tessék, most egyformán vásároltam mindkettőtöknek".

Többet nem szólt a lány a "költés" miatt.

2016. aug. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
92%

22 volt a lányom és 18 a fiam amikor megszültem a kisöccsüket.Vértestvérek minden tekintetben.Nem várt baba,most 10 hónapos de a csillagokat lehoznák érte.A lányom már elköltözött a párjával,de 2-3 naponta hazajár babázni,van hogy 2-3 napra.A 10 hónap alatt talán 3x vigyázott rá mert megkértem kb 1-1,5 órát mert anyatejes baba volt 8 hónapig.Sokszor veszekszik mióta nem szoptatok,Anya menj,kapcsolódj ki stb,vigyázok rá!De mindig azt mondom nem neked szültem Kicsim.Haragszik is érte!A fiam picit más.Imádja a kicsit,bármikor a kezébe nyomhatom nem ijed meg,játszanak,kivéve ha épp gépezik:D

De ez nem gond,igy is elég minőségi időt töltenek együtt mindennap.Szóval tényleg nem értem ezt a fajta önző hozzáállást amiket itt produkáltatok.Titeket vagy nem szerettek jól a szüleitek,vagy alapból vagytok ilyen irigyek?Persze azokat megértem akiknél anyagi gond van.Nálunk a nagyoknak semmiről nem kell lemondaniuk a pici miatt,sem nyaralás sem semmi más családi vagy egyéni dolog.Költeniük sem kell rá,az más kérdés hogy a lányomék mindig hoznak neki apróságot,játékot,a kedvenc túrókrémjét,egy mókás zoknit vagy egy cuki takarót..Olyan is volt hogy pelenkát vett.Sosem kértem ő igy érzi jól magát.A fiamnak még nincs saját keresete de zsebpénzből vett már neki ezt-azt..Szóval igy is lehet.Azt hiszem büszke lehetek a nevelésem eredményére,ellentétben itt sokak szüleivel...

2016. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!