Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 évesen miben kellene...

15 évesen miben kellene segítenem a szülőknek?

Figyelt kérdés

Amiben szoktam segíteni:Fűnyírás,a lakásban a takarítás,mosogatógép ki és bepakolása és néha szoktam valami könnyebb sütit sütni

Szerintetek több dologban kellene segítenem?

Vannak állataink is..azokkal is foglalkoznom kellene?

15/L


2016. aug. 18. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha az állatok közül valamelyiket te akartad mint pl: kutya, nyuszi, cica stb akkor az a te felelősséged kell, hogy legyen. De szerintem sokat segítesz otthon.
2016. aug. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem két kisgyerekem van, de anyaként azt mondom, ez nagy segítség! Már ha csak 1-et veszek azokból, amiket írtál.Én legalábbis az a típus vagyok, aki szereti, ha egymaga összedobja a háztartást. De pl az, h kiteregted a ruhákat, vagy a saját szobádat kitakarítod az már szuper :)

Szerintem korrekt.

2016. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Ez a minimum a te korodban. Nekem a 8 éves húgom is süt, mos, seper, terít, mosogat, szobájában takarít. Mikor mit kell. Nemcsak játék és szórakozás egy gyerek dolga.
2016. aug. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát jó kérdés. Mindenki ugye sajàt élethelyzetébõl indul ki. Pl. én többet csináltam màr 7 évesen is, kivéve a sütést. Segítettem gyomlàlni(utàltam), befõzni, borsót pucolni..ilyenek.Állataink nem voltak, csak egy kutya. Neki vizet és kajàt is én adtam minden nap. Bevàsàroltam(nem nagybevásárlás), mosás:ezt idõsebben, kb 12 éves koromtól, mert akkor halt meg anyukám. Keverõtàrcsással, nem volt pénzünk automatára. Minden nap sepregetés, felmosás, kis szõnyegek kirázása, viràglocsolás.Saját szoba renbentartàsa. Igazából nem vette el sok idõmet, kivéve a mosás. A kerti munka is szezonális. Szóval szerintem nem túl sok amit csinálsz. De nem is semmi. :) Kérdezd meg anyud, h mit tudnál még segíteni.
2016. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez csaladonkent valtozo. Van ahol eleg ha 14 eves kor utan kiall a lany a sarokra. Van ahol meg a haz korul kell segiteni. Van ahol eleg ha hetvegenete drogozik / pial.
2016. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is kb. ilyeneket csináltam. Saját szobámat kitakarítottam, elmosogattam, virágokat öntöztem, összesöpörtem a kertben a leveket.

Szüleid ezt keveslik? Vagy miért merült fel a kérdés?

2016. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen..kicsit keveslik..😞
2016. aug. 18. 10:54
 8/11 Mácsóka0123 válasza:
Én úgy szoktam főleg nyáron, hogy reggel megbeszélem anyával, hogy mit tudok segíteni, és akkor azokat napközben megcsinálom. Meg szokott kérni pl mosogatógép kipakolása, söprés, porszívózás, mosás, mosogatás, felmondás, virágöntözés. Vannak állatainak, azokkal is nekem kell foglalkoznom. Ki szoktam takarítani a tengerimalacokat, én foglalkozok a kutyussal, etetem a halakat. Természetesen a szobákat is rendben kell tartanom, meg néha segítek a kertben is. Így, hogy mindig megbeszéljük mit kell megcsinálnom így egyszerű, mert be tudom osztani a napomat. Ezek nem nagy dolgok szerintem, és nem is veszik el sok időmet. Te is sok mindent csinálsz szerintem, és ha még emellett megkérdezed, hogy még mit segíthetsz akkor nyert ügyed van :)
2016. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha abbol indulok ki ,hogy én ennyi idösen rendesen ebédet föztem mellette heti rendszerességgel nagytakarításban mindenféle segitség napi 3-4x elmosogatás ( nem 3-4 tányérrol van szo ) + mosás teregetés vasalás,állat etetés itatás .. igen kevés .. és nem vagyok nagyon idös .

21/L

2016. aug. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Családi szokások és egyéni habitus kérdése is, pl te szeretsz füvet nyírni, engem azzal a világból ki lehetett volna kergetni, viszont az összes házi kedvencet örömmel gondoztam.

Esetleg még a mosógép kezelését/teregetést hasznos lehet elsajátítani :)

2016. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!