Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilátástalannak tartom az...

Kilátástalannak tartom az életet és nem akarok tovább élni! Nagyon depi vagyok. Hogy űzzem el ezt a gondolatot?

Figyelt kérdés
Nagyon sokminden összejött mostanában és úgy érzem már nem érdemes élnem... Nemúgy látom, hogy a jövőben talán változhatna valami. Mit csináljak, hogy ne gondoljak mindig arra, hogy melyik időpontban aludjak el végleg?
2010. ápr. 17. 15:52
1 2
 11/16 anonim válasza:
Néha én is így érzem, de megpróbálok nem gondolni erre. Úgy érzem elég hülye életem van, és jobb lenne, ha nem lennék, észre sem vennék, ha eltünnék, de vannak álmaim, és ezzel élek, és próbálok mással nem törődni, másra nem figyelni. Eléggé pesszimista vagyok, és nem szeretem az embereket sem (kivége a külföldieket), nem szeretek tömegbe menni...
2010. ápr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az már nagy szó tényleg, hogy rájöttél szükséged van segítségre. Nem akarok magammal példálózni csak annyit, hogy pánikbeteg vagyok és hidd el nem azért mert egy rohadt gyenge anyámasszonykatonája lennék és én magam sem tudtam mi a franc van velem miért nem kapok levegőt, miért vannak szörnyű fájdalmaim stb...

Én azt tanácsolom, ha úgy érzed nem tudod megoldani a problémádat, menj el dokihoz. Nekem 7 évembe tellett mire beláttam, hogy nagy szarban vagyok. Neked úgy látom sokkal gyorsabban ment. Nem bántam meg, hogy orvos segítségét kértem. Senki nem nevetett ki és okoska hozzászólóknak sem tettem ki magam. Megtanultam kezelni a problémámat és mára gyógyszer nélkül már több mint egy éve nagyon jól vagyok.

Abban pedig nagyon igaza van egy elöttem szólónak, hogy ha te nem leszel, neked már mindegy lesz de akik szeretnek azokat büntetni fogod ezzel.

2010. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, aki válaszolt eddig. Attól félek egyszer elborul a agyam, és... Mindig csak sírok. Semmit nem tudok csinálni.
2010. ápr. 17. 16:49
 14/16 anonim válasza:
Én a 16:27 vagyok. Ha esetleg szeretnél beszélgetni, akkor nyugottan írj egy e-mailt. Talán tudok segíteni, hiszen én is voltam már hasonló helyzetben... talán nem ennyire rossz helyzetben, de az sem volt valami jó.
2010. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Időnként én is depressziósnak érzem magam, anyagi és nagyon komoly családi problémák miatt. Valahol itt a gyak. kérdésekben olvastam egy mondatot, ami nagyon megtetszett:

"Emberi törvény elbírni mindent és bátran menni tovább még akkor is, ha nincsenek mér benned remények és csodák."

Ernest Hemingway"


Talán gondolj erre, bennem mostanában ez tartja a lelket, folyton ezek a szavak csengenek a fülemben.

Mostanában elkezdtem rajzolni, és az nagyon kikapcsol, meg időnként elmegyünk kirándulni, ami nagyon jót tesz.

Neked is ezeket ajánlom, persze ezek nem oldanak meg semmit, de segítenek másra gondolni.

2010. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A hétvégén látogattam meg utcabéli 97 éves haveromat.Kórházban van és nem érti miért van ott... és repülök haza..ezzel köszönt el!!! /én is gyakran merítettem életkedvet az ő egyéniségéből!!!!pedig 43 év választ el tőle./.és mi van a mai generációval???Gondolj arra milyen terheket kellett az előző generációknak elviselni..és soha nem adták fel !! Szeretni kell az életet, amit ajándékba kap mindenki.!! AKTÍV ÉS JÓ CÉLOKAT KELL KITŰZNI! A VÁLTOZÁST NEM VÁRNI KELL, MINT A SÜLTGALAMBOT, aktívan kell alakítani az életet!!!!PASSZÍVABB ÉS TEHETETLENEBB LENNE A MAI GENERÁCIÓ??? Ne hagyd, hogy ezt higgye bárki rólad!!::))
2010. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!