Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már kezdek a szüleimtől...

Már kezdek a szüleimtől besokallni és kilátástalannak érzem a helyzetem?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, a tesóm és én anyával maradtunk, apa fizette a gyerektartást, és a nagyon muszáj dolgokon kívül ÉN sosem kaptam semmit. Nem voltunk jó módúak, addig nem kaptam másik nadrágot, még az előző használhatatlan nem lett, és 3-4 váltás ruhám volt csak. De megértettem, hogy nincs pénzünk. Tesóm bármit kért, megkapta. Állandóan szórakozni járt, új cuccok, szórta a pénzt. Mikor a továbbtanulásomra került a szó, azt mondták fizetik valahogy csak menjek, mert fontos a diploma. Az első évet épphogy befejeztem, mentem dolgozni. Apa adott havi 10 00 ft-ot gyermektartást, anya tett ennivalót egy hétre, minden másról én gondoskodtam ösztöndíjból, nyári munkából. Gyakorta én adtam kölcsön anyának, összesen kb. 100 000 ft-ot.

A fősuli után szerencsére lett állásom, de nem keresek sokat. Férjhez mentem, lakást persze nem tudtunk venni, ezért otthon maradtunk, megosztottuk a költségeket, a ház körüli és házimunkát. Időközben anya barátja hozzánk költözött. Bármit csinált, anya jóváhagyta, megengedte. Egy fillért nem adott a háztartásba, eljárt inni és nem csinált otthon semmit. Anya közben örökölt 2 millió ft-ot, amit tesómmal elkezdtek elszórni, mikor kértem, hogy akkor adja meg nekem amit kölcsön adtam, én lettem a rossz. A rezsibe is számtalanszor fizettem bele többet, mert szerintük mi használtunk sok áramot, vizet stb ők igyekeznek spórolni....

Odáig fajult a helyzet, hogy elköltöztünk, az élettárs miatt. Egy távoli rokonunk jóindulatból befogadott minket a házába, amit nem használ. Albérletet nem tudnánk fizetni. Édesanyám egyszer nem jött el meglátogatni, én eleinte mentem hozzá, de a párja miatt, már nem. Mindig háborgott, hogy ott voltam. Szerinte én voltam az oka annak is, hogy ő ivott.

Apukám egy vállalkozást vezet, de a válság miatt nem ment neki, rávett, hogy vegyek fel neki kölcsönt, mert ő nem kap. Adótartozása volt, és ha nem rendezi elvették volna a mai napig anyával "közös" házukat. Megtettem. Fedezetként apukám szülei ideadták a házukat. A férjem közben elvesztette a munkáját, vidékre ment dolgozni, jó ha havonta egyszer hazajön. 250 km-re dolgozik tőlem, albérletet fizet, útiköltség, de így pár ezerrel több marad, mintha itthon lenne munka nélkül. Egyedül tartom fent a lakást nehézkesen, és apukám valamelyik nap azzal keresett meg, hogy segítsek már neki törleszteni a hitelt, mert nem fogja tudni. Mikor fel kellett venni, kimutatásokat csinált nekem, hogy igenis ki fogja tudni fizetni. Mondtam neki, hogy ezt én már nem tudom fizetni, nem szólt, de tudom hogy haragszik. A hitel miatt 10 évig nem kaphatok másikat, nem tudunk addig házat venni. Szeretnénk majd gyereket, félretenni. 89 000 ft-ot keresek, abból nem tudok még egy 30 000 ft-os hitelt is kifizetni. Én már úgy érzem, nem bírom tovább.

Mindeközben az évek óta felvételire készülő testvéremet magántanárok tömkelegéhez járatják, továbbra is megkap mindent. Csak annyit mond, kérek 1000 ft, vagy 2000-et. Mire kéred? -Kell. És már kapja is. Nagy néha, ha nem akarnak adni, hazudik, hogy könyvre, füzetekre stb.

Lehet önző vagyok, de én úgy érzem, ez már kicsit sok, hogy még a hitel fizetésbe is besegítsek, viszont az én nevem van, tehát kénytelen leszek, ha nem akarom hogy a bank zaklasson. Olyan kilátástalannak érzem a helyzetem.


2011. febr. 26. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, az ilyen "szülőket" fejbe kéne lőni! De csak 9mm-essel, hogy hadd szenvedjenek! Én a helyedben megszakítanék minden kapcsolatot velük. Amúgy hülyeséget csináltál! Mégis mit kaptál Te tőlük? Semmit. És mit adtál mindezért cserébe? Amit csak tudtál. Ugye érzed, hogy egyensúly, az itt nincs?! Az én "szüleim" is hasonlóan szépek, csak én lekoptattam őket. Mikor sz*rban voltam, rám se nyitotta anyám az ajtót, de elvárná, hogy látogassam, mert rákos. Hát én meg pont lesz*rom! Tönkre tette az életemet, határozatlan, bizonytalan lúzernek nevelt. Kérje azok segítségét, akiknek folyamatosan fikázott engem, és úgy állított be engem, mintha én lennék maga az Antikrisztus. Most ők is lesz*rják. Megbocsátani? Majd istentől kérje, én nem tudok, nem akarok, nem fogok! A faterom meg szóra sem érdemes. Elváltak kiskoromban, lesz*rta a fejem.
2011. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy önző. Inkább túlzottan jóindulatú és segítőkész. Járj utána annak, apád hogyan tudná átvenni a saját hitelét. Ne foglalkozz azzal, mit, miből fizetnek ki. Nem a te dolgod. A szüleidért nem vagy felelős, a testvéredért se.


A leggyorsabb segítség számodra, ha elolvasod a Mérgező szülők c. könyvet és emellett családsegítő mediátorhoz fordulsz.

2011. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Túl jó a lelked. Meg kellene szakítani a kapcsolatot, ha fáj, akkor is. Ha ők ennyire nem törődnek veled, így viszonyulnak hozzád, nem tartozol nekik semmivel. Legyél erős!
2011. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem vagyok ilyen ügyekben járatos, de nem az lenne a megoldás, hogy ott, ahol a férjed dolgozik, keresel munkát, bármilyet? gyárban akár, vagy valahol, és odamész, hogy együtt legyetek. a hitellel meg ne foglalkozz, majd viszi a bank a fedezetet, és kész. ha jól értem, a fedezet eredetileg nem a te tulajdonod amúgy sem. ha meg egyszer nektek is hitelre lenne szükséged, a férjed nevére veszitek fel.

nagyon sajnálom, hogy ilyen a helyzeted. nem érdemelnek meg téged.

2011. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!