Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Exnej irányít! Hogy tudjam...

Exnej irányít! Hogy tudjam tolerálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Történetemet röviden próbálom leírni.

Pécsről költöztem fel Budapestre, immár 1 éve egy 15 évig tartó házasság felbomlása után. Nagyon szerettem Pécsett élni, de hát a szerelem nagy úr - szokták mondani, és hát költöztem a szerelmemhez Budapestre. Valahogy "törvényszerű" volt, hogy én költözöm, mert neki van egy kisfia, akivel így könnyebben tudja tartani a kapcsolatot. És nekem nincs gyerekem így hát én is így gondoltam jónak. Feladtam mindenem. Eladtam a házam, otthagytam a munkám, családom, barátokat.

Tudom, senki nem tartott fegyvert a fejemhez, hogy tegyem ezt, de mégis zavarnak dolgok. Már tudom, rossz a természetem. Nem tudom elviselni, hogy az exneje ossza be az én időmet is. Bármit szeretnék tervezni pl. hétvégére, vagy nyárra, akkor azonnal kerül elő az exeltáblázat, (amit az ex vezet és küld havonta, hogy mi tudjuk mihez tartani magunkat). Persze ez a kisfiú (11 éves) nyári és egész évi hollétéről szól. Semmi bajom a gyerekkel, hisz imádom, és ő is szeret engem. Sok közös programunk van, stb. De az, hogy az exfeleség dönti el egész évben, hogy hol lesz elhelyezve és mikor a kisfiú számomra agyrém. Nem tudunk menni nyaralni, amikor szeretnénk, mert a "táblázat" nem engedi. A táblázat egyoldalúan lett megcsinálva, nem leülve az exférjjel megbeszélve, hogy neki mikor lenne jó, hogy szeretné stb. Néha szeretném, hogy az én családom is eljöjjön hozzám meglátogatni, de a "táblázat" megint nem engedi. Valahogy hiába mondom a páromnak, hogy beszélje meg az exfeleséggel a gyerekkel való dolgokat, és ne csak ő döntsön önkényesen, hanem szépen megbeszélve. De a párom egyszerűen nem beszéli meg vele és hagyja, hogy mindenben ő irányítson. Azt érzem, hogy sok mindent feladtam érte, vagy mondhatom úgy is, hogy értük. De vissza nem sokat kapok. Ha pl arról van szó, hogy szeretnék a családomhoz lemenni Pécsre, akkor szájhúzás van, vagy ha szeretném őket vendégül látni, akkor azonnal van kommentár, hogy a táblázat.... és hát így a családom nem tud jönni hozzám látogatóba.

Tudom, rossz a természetem. Rossz, mert olyan érzés van bennem, hogy annyi mindent feladtam és ennek a kapcsolatnak tökéletesen kell működnie. Azt érzem, hogy nem látja a párom, hogy mennyi mindent tettem meg érte.

Szeretném, ha nekem is lennének beleszólásaim a történésekbe, de úgy látom semmi nincs.


Hogy tudjam ezt a rossz érzést levetkőzni? Velem van baj, hogy nem érzem jól magam ebben a helyzetben?


2016. júl. 26. 11:05
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Nem is azzal van gond, hogy a volt neje vezet táblázatot, hanem, hogy a páromnak nincs beleszólása és ez neki így van jól.
2016. júl. 26. 16:50
 42/48 A kérdező kommentje:
38.-nak. Igen, én is gondolok erre olykor. Mert tényleg mindig az van, amit a volt feleség akar. Sokáig még csak nem is lehetett neki tudnia rólam, hogy nehogy rosszul essen neki. Aztán ha ezért nehezteltem, akkor le lettem állítva, hogy ebbe ne szóljak bele, stb. És én nem kérhetem azt, hogy vállaljon fel a volt felesége előtt mi jogon kérem én számon ezért?
2016. júl. 26. 16:55
 43/48 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenkeppen a parodnak kell a sarkara allnia es beszelni a volt feleseggel. Ezt nekik kell lerendezni. Az en paromnak is van egy masik notol gyereke, de nalunk kokemenyen meg vannak szabva a hatarok. Amikor a mi kapcsolatunk a parommal komolyra fordult, a parom megbeszelte velem is ezeket a dolgokat es nekem is volt beleszolasom, h mikor milyen programot tervezzunk, mikor legyen nalunk a gyerek stb. Ezeket szepen, diplomatikusan, de hatarozottan le lehet rendezni. Mi lesz akkor, ha netalan lesz kozos gyereketek a paroddal?? Majd akkor is jon az exnej es csinal az ujszulottnek is egy excel tablazatot??! Ez igy nagyon nincs rendjen...Itt vagy az van, h a parod nem tervez Veled komolyan es neki baromi kenyelmes igy, h Te ennyire alkalmazkodsz hozza, vagy pedig az van, h a parod egyszeruen toketlen az exnejjel szemben. Mindket opcio gazos, es mindket opcioban Neked kell lepned. Ha beszelsz a paroddal, akkor ugyis kiderul, h eleg fontos vagy-e neki ahhoz, h tegyen azert, h hozzad is alkalmazkodjanak. Ha nem, akkor ne pazarold az idodet tovabb.
2016. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 Bence_ ***** válasza:
75%

Előző kapcsolatod mitől ment tönkre?

Jelenleg szolga lelkű vagy. Elviselsz mindent, hogy egy kicsit is szeressenek.

Fogadd, szeresd meg magad, legyenek határok amihez tartod magad. Utána lesz normális életed.

Jelen pillanatban az a legkisebb gondod, hogy a pasid a, kihasznál mert jó vagy az ágyban b, ennyire tutyimutyi.

Ezek csak tünetek. Megoldás benned van.

2016. júl. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
75%
titkolni kellett téged a volt nej előtt? ez komoly? és te így is szereted? én a helyedben már most húznék el mert ennyi megaláztatást nem nyelnék le.
2016. júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
0%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..



Itt már a kérdező sem 100 ás ugyanis itt már a gyerekkel van a problema

2016. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 46!

Én vagyok az a nem 100-as!

Nem a gyerekkel van a baj, hanem a viselkedésével!

Ha nem olvasod el a problémát, inkább ne is válaszolj semmit!

2016. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
95%

46-os:

Mielőtt b..ogatnád a kérdezőt, olvasd el mindkét kiírt kérdést alaposan. Ennél a kérdésnél a gyerek nem lakik velük, ezért van a táblázat. A másiknál velük lakik a gyerek, ezért is probléma az együttélés.

Tehát nem ugyanaz a két kérdező.

2016. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!