Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Exnej irányít! Hogy tudjam...

Exnej irányít! Hogy tudjam tolerálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Történetemet röviden próbálom leírni.

Pécsről költöztem fel Budapestre, immár 1 éve egy 15 évig tartó házasság felbomlása után. Nagyon szerettem Pécsett élni, de hát a szerelem nagy úr - szokták mondani, és hát költöztem a szerelmemhez Budapestre. Valahogy "törvényszerű" volt, hogy én költözöm, mert neki van egy kisfia, akivel így könnyebben tudja tartani a kapcsolatot. És nekem nincs gyerekem így hát én is így gondoltam jónak. Feladtam mindenem. Eladtam a házam, otthagytam a munkám, családom, barátokat.

Tudom, senki nem tartott fegyvert a fejemhez, hogy tegyem ezt, de mégis zavarnak dolgok. Már tudom, rossz a természetem. Nem tudom elviselni, hogy az exneje ossza be az én időmet is. Bármit szeretnék tervezni pl. hétvégére, vagy nyárra, akkor azonnal kerül elő az exeltáblázat, (amit az ex vezet és küld havonta, hogy mi tudjuk mihez tartani magunkat). Persze ez a kisfiú (11 éves) nyári és egész évi hollétéről szól. Semmi bajom a gyerekkel, hisz imádom, és ő is szeret engem. Sok közös programunk van, stb. De az, hogy az exfeleség dönti el egész évben, hogy hol lesz elhelyezve és mikor a kisfiú számomra agyrém. Nem tudunk menni nyaralni, amikor szeretnénk, mert a "táblázat" nem engedi. A táblázat egyoldalúan lett megcsinálva, nem leülve az exférjjel megbeszélve, hogy neki mikor lenne jó, hogy szeretné stb. Néha szeretném, hogy az én családom is eljöjjön hozzám meglátogatni, de a "táblázat" megint nem engedi. Valahogy hiába mondom a páromnak, hogy beszélje meg az exfeleséggel a gyerekkel való dolgokat, és ne csak ő döntsön önkényesen, hanem szépen megbeszélve. De a párom egyszerűen nem beszéli meg vele és hagyja, hogy mindenben ő irányítson. Azt érzem, hogy sok mindent feladtam érte, vagy mondhatom úgy is, hogy értük. De vissza nem sokat kapok. Ha pl arról van szó, hogy szeretnék a családomhoz lemenni Pécsre, akkor szájhúzás van, vagy ha szeretném őket vendégül látni, akkor azonnal van kommentár, hogy a táblázat.... és hát így a családom nem tud jönni hozzám látogatóba.

Tudom, rossz a természetem. Rossz, mert olyan érzés van bennem, hogy annyi mindent feladtam és ennek a kapcsolatnak tökéletesen kell működnie. Azt érzem, hogy nem látja a párom, hogy mennyi mindent tettem meg érte.

Szeretném, ha nekem is lennének beleszólásaim a történésekbe, de úgy látom semmi nincs.


Hogy tudjam ezt a rossz érzést levetkőzni? Velem van baj, hogy nem érzem jól magam ebben a helyzetben?


2016. júl. 26. 11:05
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
De, de! Neki is vannak szülei, testvérei, ahova heti rendszerességgel járunk. A hétvégén is mondta: " a mai biztos program, hogy megyünk anyámékhoz". Szóval oda minden héten megyünk és természetes. És igen, nekem bőszítő, hogy alkalmazkodom a kisfiához hetente és a szüleihez, de ha hozzám kell, akkor az valamiért nem tetszik annyira.
2016. júl. 26. 13:17
 32/48 A kérdező kommentje:
Azzal semmi bajon nem lenne, ha a táblázat nem egyoldalúan lenne "megtervezve". Szóval nem a táblázattal van a bajom...:)
2016. júl. 26. 13:19
 33/48 anonim ***** válasza:
87%

31-re:

Hát, ez így tényleg több a soknál!

Fölteszem, a te rokonaid nem heti rendszerességgel járnának Pécsről Budapestre vendégségbe. Meg te sem őhozzájuk.


Őszinte legyek? Ha a helyedben lennék, én fölhívnám a volt munkahelyemet Pécsen, hogy visszavennének-e...

2016. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
83%

Te tényleg nem latod, hogy se az ex sem a táblázat nem gond


A pasid a probléma , kiszolgálod minden terén es pont...ennyi ez nem kapcsolat

2016. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
20%

" Bármit szeretnék tervezni pl. hétvégére, vagy nyárra, akkor azonnal kerül elő az exeltáblázat, (amit az ex vezet és küld havonta, hogy mi tudjuk mihez tartani magunkat). Persze ez a kisfiú (11 éves) nyári és egész évi hollétéről szól. "


Az "ex-nej" kivételesen korrekt. Nyilván a bíróság szabályozta, hogy mikor és mennyi időre köteles biztosítani a láthatást.


Nagyon korrekt, mert hogy mi szerepel abban a táblázatban a gyerek iskolai és azon kívüli elfoglaltságai alap szempont.


Első a gyerek!


Tudtad, hogy a párodnak gyermeke van.

Ehhez kell alkalmazkodnod neked is.


Biztos lehet egyeztetni, hogy az előre megküldött programtól olykor el lehet-e térni úgy, hogy az a gyerek érdekeit ne sértse.


Örülj neki, hogy ilyen korrekt, s nem azt csinálja, amit sok, inkorrekt, a volt párja és új családja iránt érzett féltékenysége miatt gyakorol:

az utolsó pillanatban mondja le a láthatást, vagy le sem mondja, de nem viszi a gyereket, vagy elmegy vele otthonról.

2016. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
20%

Nem az ex-nej irányít, hanem a gyermek léte!


Tudtad, hogy ő van, s míg fel nem nő, az ő érdekei fogják meghatározni az életetek megszervezését.


Ezt pedig az édesanyjával közösen fogjátok tenni.


Mert ez a normális.


Nem adok öt évet, ennek maga a gyerek vet véget, mert "kirepül", 16 éves kortól már önállóbbak, és nem kötik magukat a láthatáshoz.

2016. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
83%
Én meg nem adok egy évet és a pasi visszamegy az exnejéhez.
2016. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
91%

A kérdező ebben a kapcsolatban, illetve a családban nem második, hanem totálisan a legutolsó...

A férjed az exfelesége kutyája, te meg az ő lábtörlőjük vagy, semmi több.

Ott szúrtad el leginkább, hogy feladtad mindened, a házad, a munkád, a családod, a barátaidat... MINDENT, ami fontos volt neked és boldoggá tett, mindent feladtál egy pasi miatt, akit annyira sem érdekel a véleményed, hogy egyáltalán végighallgasson.

Még a gyerekét is vállaltad vele együtt, ő pedig annyira sem tart téged, hogy kiálljon érted egyetlen egyszer. Csak az exfelesége és az ő kívánságai érdeklik. Te pedig élhetsz úgy, mint egy rabszolga, gondolom főzöl, mosol, takarítasz rájuk, néha megvan a szex, aztán nézegesd a táblázatot, hogy mikor mit csinálhatsz.

Én is tudom, milyen a szerelem, de ugyanazt mondom neked is, amit már legalább 100 nőnek és lánynak elmondtam:

NE TEDD TÖNKRE AZ ÉLETED EGY NYOMORULT PASI MIATT!

Nem ér annyit. Egy ilyen nem ér semmit.

Ha még akarsz egy kicsit boldogan élni, mielőtt nyugdíjas leszel, akkor most azonnal közöld vele, hogy neked ebből elég volt, menjen vissza nyalni az exneje hátsóját, te pedig innentől kezdve azt csinálsz, amit akarsz, nem fogsz senki táblázata szerint élni. Ennyi.

Ilyen helyzetben nincs már "majd megbeszéljük" meg "talán megérti" meg célozgatás meg kedveskedés... vagy lépsz, vagy nem lépsz. A te döntésed. Egy életed van, én nem pazarolnám el a helyedben.

2016. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, tényleg semmi kötekedés, de ezt a táblázat dolgot nem értem pontosan.

Oké, anyuka tervezi meg, de mennyi időre előre? Mert ha mondjuk fél évre előre be van osztva, akkor meg téged nem értelek...

2016. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

35.-nek. Persze, nyilván tudtam, hogy gyermeke van és, hogy alkalmazkodnom kell. Pont erről van szó! Alkalmazkodom 100 %-ban, de hozzám senki nem alkalmazkodik. És nyilván első a gyerek, de én ne legyek már a volt feleség után következő. A táblázat nem korrekt dolog, ha csak az egyik fél írhat bele. Én ezt gondolom.


Később még válaszolok a többire is.

2016. júl. 26. 16:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!