Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Exnej irányít! Hogy tudjam...

Exnej irányít! Hogy tudjam tolerálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Történetemet röviden próbálom leírni.

Pécsről költöztem fel Budapestre, immár 1 éve egy 15 évig tartó házasság felbomlása után. Nagyon szerettem Pécsett élni, de hát a szerelem nagy úr - szokták mondani, és hát költöztem a szerelmemhez Budapestre. Valahogy "törvényszerű" volt, hogy én költözöm, mert neki van egy kisfia, akivel így könnyebben tudja tartani a kapcsolatot. És nekem nincs gyerekem így hát én is így gondoltam jónak. Feladtam mindenem. Eladtam a házam, otthagytam a munkám, családom, barátokat.

Tudom, senki nem tartott fegyvert a fejemhez, hogy tegyem ezt, de mégis zavarnak dolgok. Már tudom, rossz a természetem. Nem tudom elviselni, hogy az exneje ossza be az én időmet is. Bármit szeretnék tervezni pl. hétvégére, vagy nyárra, akkor azonnal kerül elő az exeltáblázat, (amit az ex vezet és küld havonta, hogy mi tudjuk mihez tartani magunkat). Persze ez a kisfiú (11 éves) nyári és egész évi hollétéről szól. Semmi bajom a gyerekkel, hisz imádom, és ő is szeret engem. Sok közös programunk van, stb. De az, hogy az exfeleség dönti el egész évben, hogy hol lesz elhelyezve és mikor a kisfiú számomra agyrém. Nem tudunk menni nyaralni, amikor szeretnénk, mert a "táblázat" nem engedi. A táblázat egyoldalúan lett megcsinálva, nem leülve az exférjjel megbeszélve, hogy neki mikor lenne jó, hogy szeretné stb. Néha szeretném, hogy az én családom is eljöjjön hozzám meglátogatni, de a "táblázat" megint nem engedi. Valahogy hiába mondom a páromnak, hogy beszélje meg az exfeleséggel a gyerekkel való dolgokat, és ne csak ő döntsön önkényesen, hanem szépen megbeszélve. De a párom egyszerűen nem beszéli meg vele és hagyja, hogy mindenben ő irányítson. Azt érzem, hogy sok mindent feladtam érte, vagy mondhatom úgy is, hogy értük. De vissza nem sokat kapok. Ha pl arról van szó, hogy szeretnék a családomhoz lemenni Pécsre, akkor szájhúzás van, vagy ha szeretném őket vendégül látni, akkor azonnal van kommentár, hogy a táblázat.... és hát így a családom nem tud jönni hozzám látogatóba.

Tudom, rossz a természetem. Rossz, mert olyan érzés van bennem, hogy annyi mindent feladtam és ennek a kapcsolatnak tökéletesen kell működnie. Azt érzem, hogy nem látja a párom, hogy mennyi mindent tettem meg érte.

Szeretném, ha nekem is lennének beleszólásaim a történésekbe, de úgy látom semmi nincs.


Hogy tudjam ezt a rossz érzést levetkőzni? Velem van baj, hogy nem érzem jól magam ebben a helyzetben?


2016. júl. 26. 11:05
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress magadhoz valót,mert ez egy szerencsétlen.
2016. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
Egyébként ne gondoljátok, hogy tutyimutyi férfi. Előadásokat tart, vezetőbeosztása van, stb. Okos, inteligens és mindig határozott. olyan, aki kiáll maga mellett. Ami végtelenül idegesítő, hogy ezt tudva, a volt feleségével meg "kiskutya".
2016. júl. 26. 11:40
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebbe a szituban voltam én is régebben. Egy darabig próbáltam a kompromisszum felé terelni a dolgot, hogy előre szóljon ő is, hogy neki mikor nem jó stb, de az ex nem engedett sose a programokból. Több évig tartott a kapcsolat, a végén elfajult odáig, hogy már a párom is nekemesett, hogy alkalmazkodjam többet (még ennél is??), és ha nem tetszik el lehet menni. Hát én el is mentem, de ekkora pofont még az életben nem kaptam, mint ami az volt, azután hogy mindent megtettem, és alárendeltem magam. Szerintem ezt nem lehet tolerálni túl hosszú távon, és nem is szabad. Gondold át ezt a kapcsolatot, hogy tényleg megéri-e.
2016. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
42%

Erre a kérdésre miért nem válaszolsz??


Kérdésem: mióta vannak külön??

És mi az oka annak hogy elváltak??

Mert ez lehet választ ad a kérdésedre is.

Hiszen lehet ha te besokalsz és úgy döntesz hogy itt elég volt és elahygod őket,lehet ok ujjra egy család lesz.

Vagy az is lehet hogy a párod hibázott és mai napig szereti a feleségét csak gondolja ha minden úgy lesz ahogy a feleség diktál akkor lehet vissza fogadja??


Mert az hogy okos jó fizetéssel van nem kapcsolódik ahozz hogy a miért "kutya " a feleségével.

2016. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

"Az is zavar, hogy pl mennék a barátnőm esküvőjére haza, erre a válasza: Neki nincs kedve, mert nem ismer ott senkit. De hát én nem egy esküvőre idejére jöttem Bp-re úgy, hogy nem ismerek senkit. :/"


Kedves Kérdező!

Ezzel a mondatoddal világosságot gyújtottál a fejemben. Itt nem az exnejjel, nem a gyerekkel és nem az Excel-táblázattal van a probléma, de nem is teveled.

HANEM A PÁRODDAL!

Aki lehet, hogy nem tutyimutyi, de végtelenül egoista és csak a saját érdekét, szempontjait képes észrevenni.

Szóval eszerint a szájhúzogatás nem a gyerek részéről van, meg nem is a te családod részéről, hogy miért viszed az idegen gyereket, hanem a párod nem képes felnőtt ember módjára elviselni, hogy a te családodat együtt meglátogassátok. Hidd el, ennek semmi köze az Excel-táblázathoz és a volt feleséghez!


Egyébként - most lehet, hogy ezen meghökkensz - de az Excel-táblázat segítség is neked/nektek! Egy hónapra előre tudod, mikor lesz nálatok a gyerek. Hidd el, sok, hasonló felállásban élő pár örülne, ha nem péntek délben szólna a volt feleség, hogy most hétvége mégis apáé lesz, mert neki hirtelen dolga akadt. És akkor minden leszervezett, kettesben töltendő program ugrik, mert az apa nem kockáztatja, hogy legközelebb ne kapja meg a gyereket.


Figyu, az életben vannak kényszerek. Van, aki hétvégén is dolgozik és egy hónappal előtte kapja meg a beosztását, mikor lesz otthon és mikor nem. Neki ahhoz kell igazodni, nektek ehhez. Ezzel együtt is érdemes kommunikálni a volt feleséggel és lehetséges, hogy többre mész vele, ha te négyszemközt beszélsz vele, a párod kikerülésével. Pl. a nyaralást tényleg célszerűbb közösen megbeszélni.


De - újra mondom - az általad fölvetett problémák nem függnek össze az Excel-táblázattal, hanem a párod szájhúzogatós természetével!

2016. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Lehet majd én is besokallok. Őszintén szólva nem szeretném sokáig húzni ezt az egészet. Ha nem érzem jól magam ebben a helyzetben, akkor menni fogok.


1.5 éve váltak el, és állítólag elhidegültek és a felesége mondta, hogy akkor ha így érzi költözzenek külön. A párom elköltözött, de a neje visszavárja a mai napig is. Sokszor keresi fel éjjel, bizonyos ürügyekkel. Gyerek miatt, vagy hogy megtámadták az utcán. Vannak furcsa dolgai, ami nem értek.

2016. júl. 26. 12:01
 17/48 A kérdező kommentje:
Goldmund73: Én is így gondolom, hogy a párommal van a probléma valahol. De már arra is gondoltam, hogy velem is az lehet, ha ezt nem tudom tolerálni. Egyszerűen zavar, hogy a párom nem érzi azt fontosnak, amit én szeretnék. Vagy hogy nekem még nehéz, hisz sok dolog változott az életemben, amit fel kell dolgoznom. Ezért szeretném, ha "értékelné" azt, amit tettem és teszek érte, hogy lehessen beleszólásom a szabadnapjaim alakulásába.
2016. júl. 26. 12:06
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
azok utan amit irtal itt arrol van szo hogy a parod meg mindig az ex nejet szereti csak ido kerdese hogy mikor megy vissza hozza. az asszony a "tablazattal" csak azert tudja iranyitani a parodat mert az hagyja. es miert hagyja? mert jobban ragaszkodik ahhoz mint hozzad. te mindent beleadtal ebbe a viszonyba o meg semmit. keseru lecke, de jobb elobb mint kesobb. szakits vele es keress olyan ferfit akinek nincs csomag a hata mogott. te soha nem leszel ebben a viszonyban egyenerteku az ex feleseggel. van egy olyan erzesem hogy meg mindig tart a hazassaguk masfele teren is. nehez ezt meglatni de egy kulso szemlelo hamar eszreveszi az arulkodo jeleket.ne hagyd hogy o rugjon ki lepd meg te az elso lepest. Sok sikert a jovore es nagyobb szerencset!
2016. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el figyelmesen az összes kommentet, ugyhogy lehet,h olyat kérdezek, ami már volt. Szóval, mi van a bírósági papíron a gyerek kapcsolattartásáról? Az én férjemnek is van egy gyereke előző házasságából, de semmi ilyen gond nincs. Ugyanis a váláskor minden le lett írva; melyik hétvégéken jön Dani, az iskolai szünetek is pontosan fel vannak osztva. Szó nincs arról, h a Férjem, v az exfeleség találja ki spontán. Ráadásul a férjem alig beszél a volt feleségével. Nincs rá szükség, csak a legritkább esetekben, pl. továbbtanulás. Amúgy pedig mindent Danival beszélünk meg (már 8 éves kora óta - azóta vagyok együtt a férjemmel); mikor, hova Menjünk érte, szüksége van -e vmire, jön-e velünk nyaralni. Tehát egyáltalán nem kötelező,h az előző feleség tönkre tegyen egy kapcsolatot. És a párod igenis tutyimutyi. Attól h a munkában magabiztos, a magánéletben nem az. Vele kell tisztítanod a dolgokat. Nekem az az érzésem,h akkor sem lenne minden kerek, ha nem lenne az exfeleség + gyerek. Az hogy nem akar veled menni az esküvőre, kifejezetten sértő. Ennek fel sem szabadna merülnie kérdésként. Ha nem érzed magad jól ebben a kapcsolatban, nem érzed a párod mellett magabiztosnak, akkor kár időt pazarolni rá. Ő nem úgy szeret, h az neked jó lenne.
2016. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
Hát te itt mindig csak második lehetsz,gondold át.
2016. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!