Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Exnej irányít! Hogy tudjam...

Exnej irányít! Hogy tudjam tolerálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Történetemet röviden próbálom leírni.

Pécsről költöztem fel Budapestre, immár 1 éve egy 15 évig tartó házasság felbomlása után. Nagyon szerettem Pécsett élni, de hát a szerelem nagy úr - szokták mondani, és hát költöztem a szerelmemhez Budapestre. Valahogy "törvényszerű" volt, hogy én költözöm, mert neki van egy kisfia, akivel így könnyebben tudja tartani a kapcsolatot. És nekem nincs gyerekem így hát én is így gondoltam jónak. Feladtam mindenem. Eladtam a házam, otthagytam a munkám, családom, barátokat.

Tudom, senki nem tartott fegyvert a fejemhez, hogy tegyem ezt, de mégis zavarnak dolgok. Már tudom, rossz a természetem. Nem tudom elviselni, hogy az exneje ossza be az én időmet is. Bármit szeretnék tervezni pl. hétvégére, vagy nyárra, akkor azonnal kerül elő az exeltáblázat, (amit az ex vezet és küld havonta, hogy mi tudjuk mihez tartani magunkat). Persze ez a kisfiú (11 éves) nyári és egész évi hollétéről szól. Semmi bajom a gyerekkel, hisz imádom, és ő is szeret engem. Sok közös programunk van, stb. De az, hogy az exfeleség dönti el egész évben, hogy hol lesz elhelyezve és mikor a kisfiú számomra agyrém. Nem tudunk menni nyaralni, amikor szeretnénk, mert a "táblázat" nem engedi. A táblázat egyoldalúan lett megcsinálva, nem leülve az exférjjel megbeszélve, hogy neki mikor lenne jó, hogy szeretné stb. Néha szeretném, hogy az én családom is eljöjjön hozzám meglátogatni, de a "táblázat" megint nem engedi. Valahogy hiába mondom a páromnak, hogy beszélje meg az exfeleséggel a gyerekkel való dolgokat, és ne csak ő döntsön önkényesen, hanem szépen megbeszélve. De a párom egyszerűen nem beszéli meg vele és hagyja, hogy mindenben ő irányítson. Azt érzem, hogy sok mindent feladtam érte, vagy mondhatom úgy is, hogy értük. De vissza nem sokat kapok. Ha pl arról van szó, hogy szeretnék a családomhoz lemenni Pécsre, akkor szájhúzás van, vagy ha szeretném őket vendégül látni, akkor azonnal van kommentár, hogy a táblázat.... és hát így a családom nem tud jönni hozzám látogatóba.

Tudom, rossz a természetem. Rossz, mert olyan érzés van bennem, hogy annyi mindent feladtam és ennek a kapcsolatnak tökéletesen kell működnie. Azt érzem, hogy nem látja a párom, hogy mennyi mindent tettem meg érte.

Szeretném, ha nekem is lennének beleszólásaim a történésekbe, de úgy látom semmi nincs.


Hogy tudjam ezt a rossz érzést levetkőzni? Velem van baj, hogy nem érzem jól magam ebben a helyzetben?


2016. júl. 26. 11:05
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
75%
Hát sajnos te nem vagy ennek a férfinak a párja, hanem csak egy nő, akivel összeköltözött ingyenszexért cserébe.
2016. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
49%

" 1.5 éve váltak el" ez nem is olyan sok idő.

Igazából még ok sem volt a válásra. Talán hamar elkapkodták.


És ezért is ilyen a párod amilyen.

Neked nyilván nem fogja ezt bevallani,majd csak akkor ha ő is tisztában azzal hogy mit is szeretne.

Valóban te ott senki és semmi nem vagy,bocsi de a te velemyed nem számít.csak az amit az ex feleség mond.

Látom esélyét annak ha te elmész ok ujjra egy család lesz. Csak a kérdés az te meddig bírod, vagy épp a párod mikor tesz ki.

Legrosszabb esetben mikor csal még az ex feleséggel.

11 éves a kisfiú ami arra következtet hogy "közös a gyerek és több mint 11 éve élnek együtt vagy hazassok"

Nagyon sok minden lezajlik egy házasságban 11 éve az a 1,5 év válás sem ide sem oda.

Megpróbáltak külön,de mégsem engedik el egymás kezeit...akárhogy is fáj kérdező sajnos te huzzod a rövidebbet.

2016. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Annyiszor gondoltam már én is arra, hogy még talán szeretheti a volt feleségét. Azt gondolom, ha egy nőben ez az érzés, vagy gondolat felmerül, akkor annak oka van. Ezt egyébként tőle is megkérdeztem. Szereti-e még a feleségét? Vagy egyáltalán elengedték-e már egymást, mert az, hogy ők van hogy harcolnak egymással (nem veszik fel egymás telefonját, nem válaszolnak üzenetekre), aztán meg szépen beszélnek egymással, mintha mi sem történt volna, ez arra enged következtetni, hogy valami itt nincs rendben. Volt hogy kiborultam ezen a harcon, mert már nekem volt sok.
2016. júl. 26. 12:18
 24/48 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a táblázatnak mi köze ahhoz, hogy te mikor ülsz be a kocsiba, és mégy le Pécsre, vagy ülnek be a rokonaid az ő kocsijukba, és jönnek fel Bp-re? Nem igazán világos ez a számomra. Az OK, hogy a gyerek mikor hol van, arról vezetnek egy táblázatot, közös elhelyezésnél ez szokás is, nem is baj, meg változhat is később, de ennek nem kéne bezavarnia abba, hogy te hogy mozogsz.
2016. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

A Bíróságon elő van írva, hogy mikor hol legyen elhelyezve a kisfiú. De ezt az anyuka felülbírálja a táblázatával, stb.


Nincs köze ahhoz, hogy beleülök a kocsiba és elmegyek Pécsre. A probléma az, hogy ezért szájhúzás van. És magyarázatként, hogy ő is jönne velem, de a táblázat, stb. Nem kell, hogy mindig jöjjön velem, nem erről van szó! Csak szeretném, ha az én akaratom is érvényesülne olykor úgy, ahogy én szeretném.

2016. júl. 26. 12:42
 26/48 A kérdező kommentje:
A rokonok meg azért nem tudnak jönni, ha itt van a kisfiú, mert akkor nem a rokonaimmal szeretnének közös programot, hanem hármasban.
2016. júl. 26. 12:43
 27/48 A kérdező kommentje:
A táblázat meg úgy van kitöltve, hogy az édesanya ne nagyon töltsön időt a kisfiával. Vagy nálunk van, vagy a nagymamánál.
2016. júl. 26. 12:46
 28/48 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez mindenképpen érdekes. Te viseld el a kisfiát, vágjál hozzá jó képet, szeresd is. De ő nem képes elviselni a te rokonaidat, és még uralkodni sem akar a kedvedért akár csak egy esküvő erejéig. Na ez mit mond neked? Mert nekem azt, hogy nem érsz neki semmit.
2016. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
75%

Itt a férfi a hunyó, vastagon. Nem mondom, h exnej olyan jó fej, de ha a párod nem szól egy szót se, és a közös programjaitokra is húzza amúgy a száját, nagy tétekben mernék rá fogadni, hogy nem tervez veled olyan hú de hosszútávra... Vagy ha igen, akkor menekülj, mert ez jobb nem lesz.


(nálunk is van táblázat, de nem csak egyikünk irányítja mindenki életét, tiszteletben tarjuk a másik programjait.

2016. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

25-re:

Nyilván mehetne Pécsre a gyerekkel együtt is. Ha a rokonaid téged és őt szívesen fogadják, akkor a gyereket is.


26-ra:

Fölteszem, jóval többször van nálatok a gyerek, mint ahányszor Pécsről meglátogatnának a rokonaid. Igen, néha egybeesik a kettő. És akkor mi van? Akkor az a program, hogy találkoznak a szüleiddel, testvéredékkel stb. De egyébként nem kell az egész napot otthon tölteniük. Pl. ebéd után kettesben (apa és fia) elmehetnének saját programra, te meg a rokonaiddal lennél.

Amikor meg nem jönnek a rokonaid (és gondolom ez a gyakoribb), akkor meg mehetnétek hármasban.

Neki nincsenek szülei, testvérei, akikkel tartaná a kapcsolatot? Nem érti meg, hogy velük is szeretne lenni az ember?


Nekem ebből a szájhúzogatásból már régen elegem lett volna. A táblázat csak kifogás, a gond a szájhúzogatás!

2016. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!