Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Exnej irányít! Hogy tudjam...

Exnej irányít! Hogy tudjam tolerálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Történetemet röviden próbálom leírni.

Pécsről költöztem fel Budapestre, immár 1 éve egy 15 évig tartó házasság felbomlása után. Nagyon szerettem Pécsett élni, de hát a szerelem nagy úr - szokták mondani, és hát költöztem a szerelmemhez Budapestre. Valahogy "törvényszerű" volt, hogy én költözöm, mert neki van egy kisfia, akivel így könnyebben tudja tartani a kapcsolatot. És nekem nincs gyerekem így hát én is így gondoltam jónak. Feladtam mindenem. Eladtam a házam, otthagytam a munkám, családom, barátokat.

Tudom, senki nem tartott fegyvert a fejemhez, hogy tegyem ezt, de mégis zavarnak dolgok. Már tudom, rossz a természetem. Nem tudom elviselni, hogy az exneje ossza be az én időmet is. Bármit szeretnék tervezni pl. hétvégére, vagy nyárra, akkor azonnal kerül elő az exeltáblázat, (amit az ex vezet és küld havonta, hogy mi tudjuk mihez tartani magunkat). Persze ez a kisfiú (11 éves) nyári és egész évi hollétéről szól. Semmi bajom a gyerekkel, hisz imádom, és ő is szeret engem. Sok közös programunk van, stb. De az, hogy az exfeleség dönti el egész évben, hogy hol lesz elhelyezve és mikor a kisfiú számomra agyrém. Nem tudunk menni nyaralni, amikor szeretnénk, mert a "táblázat" nem engedi. A táblázat egyoldalúan lett megcsinálva, nem leülve az exférjjel megbeszélve, hogy neki mikor lenne jó, hogy szeretné stb. Néha szeretném, hogy az én családom is eljöjjön hozzám meglátogatni, de a "táblázat" megint nem engedi. Valahogy hiába mondom a páromnak, hogy beszélje meg az exfeleséggel a gyerekkel való dolgokat, és ne csak ő döntsön önkényesen, hanem szépen megbeszélve. De a párom egyszerűen nem beszéli meg vele és hagyja, hogy mindenben ő irányítson. Azt érzem, hogy sok mindent feladtam érte, vagy mondhatom úgy is, hogy értük. De vissza nem sokat kapok. Ha pl arról van szó, hogy szeretnék a családomhoz lemenni Pécsre, akkor szájhúzás van, vagy ha szeretném őket vendégül látni, akkor azonnal van kommentár, hogy a táblázat.... és hát így a családom nem tud jönni hozzám látogatóba.

Tudom, rossz a természetem. Rossz, mert olyan érzés van bennem, hogy annyi mindent feladtam és ennek a kapcsolatnak tökéletesen kell működnie. Azt érzem, hogy nem látja a párom, hogy mennyi mindent tettem meg érte.

Szeretném, ha nekem is lennének beleszólásaim a történésekbe, de úgy látom semmi nincs.


Hogy tudjam ezt a rossz érzést levetkőzni? Velem van baj, hogy nem érzem jól magam ebben a helyzetben?


2016. júl. 26. 11:05
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
96%
őszintén? hülye vagy. hagyod hogy a párod irányítson hisz hol zavar bele a táblázatba ha TE lemész a szüleidhez? megmondom sehogy hisz apuci attól még otthon van. Én fognám a táblázatot és a drága párod fejéhez hajítanám ha már semmi észérv nem hat és mennék vissza Pécsre, mert ahogy elnézem te nem számítasz a párod számára semennyit se hisz még mindig tart az extől. Fogadj meg egy tanácsot és húzd el a csíkot.
2016. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
83%
Ott lett elszúrva, hogy olyannal kezdtél akinek van gyereke. Egy gyerektelen, független nőnek ugyanilyen férfit kell keresnie, így nem kell a másik régi életét is elviselni a kapcsolatban. Most a férfi mellé kaptál egy exfeleséget és gyereket is, annak minden gondjával. Én tuti nem vállalnám más elszúrt életének karbantartását.
2016. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg hülye vagyok, hogy hagyom ezt. Beszélni fogok vele, hogy változtasson, mert ez így nem fog működni.


Én nem értem miért fél még mindig az exfeleségtől? Idegesítően mindent eltűr neki.

2016. júl. 26. 11:16
 4/48 anonim ***** válasza:
97%

Nem veled van a baj, de sokkal határozottabbnak kéne lenned.

Pl egyszer a párod szeme láttára téped össze a táblázatot egy hangos lesz*rom mellett és fogod magad és lemész Pécsre. Vagy valami hasonló.

Ha nem hajlandó apuka kompromisszumot kötni a volt feleségével, akkor meg muszáj leszel tovább állni, mert ez nem élet.

2016. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Én csak annyit kérek, hogy legalább beszélje már meg velem, hogy mikor lesz nálunk a kisfia, és, hogy nekünk ez jó-e így, és ha jó, akkor beszéljék meg a volt feleségével. És így azt fogom érezni, hogy nekem is volt némi beleszólásom, vagy egyáltalán közöm a saját hétköznapjaim alakulásához.
2016. júl. 26. 11:20
 6/48 A kérdező kommentje:
4/5. Igazad van! Határozottabbnak kell lennem.
2016. júl. 26. 11:21
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, a táblázat miért akadálya annak, hogy te (egyedül) elmenj Pécsre a családodhoz? Igazából még annak sem akadálya, hogy hármasban (te, párod és a gyerek) lemenjetek, legföljebb akkor egész hétvégére legyen nálatok a gyerek, mert Bp-ről Pécsre nem érdemes egy napra lemenni.

Ugyanígy jöjjön a családod bátran, legföljebb megismerkednek a párod kisfiával is. Ez miért baj?


A nyaralásnál tényleg szükség van alkalmazkodásra, vagy pedig ez dönti el, hogy a kisfiúval hármasban, vagy édeskettesben mentek nyaralni (mindegyiknek megvan az előnye).


Az tényleg baj, ha a párod képtelen kommunikálni a volt feleségével. Csöndben jegyzem meg, talán pont azért lett ilyen irányító a volt feleség, mert rájött, hogyha a volt férjére vár, akkor semmi sincs megcsinálva, megszervezve, eldöntve. Hát akkor eldönti ő maga és akkor csak a saját szempontjai fognak érvényesülni.

2016. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
33%

Úgy jön le ez az egész nekem. Mintha azbex feleség és a párod még nem engedtek volna el egymás kezét. Itt több van mint hogy csak a gyerek miatt van mind ez


Párod ujj életét kezdett veled, de csak felszínesen hiszen az ex feleség diktál és a párod úgy táncol ahogy neki jó.

Miért is fontosabb neki az ex feleség mint te??

Miért vagy....le.zarva hogy te mit szeretnél?

Én már rég kiléptem volna ebből a se veled se nélküled kapcsolatból,vagy pedig döntés elé állítanám. Hogy vagy hozzám vagy hozzá tartozol de mindkettőhöz nem lehet.

Persze ott a kisfiú amivel neked semmi baj szívesen látod vendégül magadhoz stb.. de ez nem azt jelenti hogy nektek pl egy nyaralást sem lehet megszervezni mert azt rögtön keresztbe húzza az ex feleség.


Kérdésem: mióta vannak külön??

És mi az oka annak hogy elváltak??

Mert ez lehet választ ad a kérdésedre is.

Hiszen lehet ha te besokalsz és úgy döntesz hogy itt elég volt és elahygod őket,lehet ok ujjra egy család lesz.

Vagy az is lehet hogy a párod hibázott és mai napig szereti a feleségét csak gondolja ha minden úgy lesz ahogy a feleség diktál akkor lehet vissza fogadja??

2016. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Jól belemásztál,még ez nincs lezárva szerintem.
2016. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Voltunk egy párszor már hármasban is Pécsett, csak hát mindig szájhúzás van. És egyedül is mentem már haza. Persze meg lehet oldani, de akkor sem esik jól, hogy mindig a táblázat szerint kell élünk. Olyan, mintha az én családom és érzéseim, vágyaim vagy honvágyam nem számítana.


Az is zavar, hogy pl mennék a barátnőm esküvőjére haza, erre a válasza: Neki nincs kedve, mert nem ismer ott senkit. De hát én nem egy esküvőre idejére jöttem Bp-re úgy, hogy nem ismerek senkit. :/

2016. júl. 26. 11:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!