Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen előnytelen nevet ne...

Milyen előnytelen nevet ne adjunk fiúgyereknek?

Figyelt kérdés

Szerintem a következő nevek eléggé szerencsétlen választás egy gyereknek.

Gyula,Jenő,Benő,Béla, Géza, Alajos,Ödön,Jeromos.

Én ezeket a neveket nem adnám a gyerekemnek.Vélemények?



2016. júl. 18. 12:19
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
49%

Hát ha a Wikipédia szerint is férfi név az Özséb,akkor belenyugszom hogy nincs igazam. :D


De akkor sem értem.. Egyrészt,számomra nagyon nőies a hangzása.

Másrészt egy becenévnek tűnik. Pl Erzsébet-Erzsi-Örzsi-Özséb.Vagy valami ilyesmiből alakulhatott talán ki SZERINTEM.


Harmadrészt,régebben tonnaszámra faltam a népmeséket,s azokban előfordult jónéhányszor ez a név,mint ői név.

2016. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

*női

Igenigenigeen. Eszembejutott. A Bözsi volt a nagyon gyakori női név a népmesékben,nem az Özséb. :D

De ettől függetlenül,én biztos nem adnám a fiamnak az Özséb nevet.

2016. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

ÖZSÉB

- görög-latin eredetű; jelentése: istenfélő, jámbor.


ERZSÉBET

- héber eredetű; jelentése: Isten az én esküvésem.


Teljesen más a két név eredete, bár jelentését tekintve van némi hasonlóság, mert Istenhez kötik mindkettőt. :-)

2016. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozom azzal, hogy ki szerint "előnytelen" vagy nem az a név, amit kaptam, vagy adok a gyerekemnek. Bárhogy nevezed el, valakit mindig fogsz találni, akinek ilyen-olyan okból nem fog tetszeni, nem lehet arra berendezkedni, hogy mások tetszési indexe alapján éljük az életünket. Nekem a külföldi idióta sorozatokból átvett és magyarosított nevek (sőt, úgy általában az angol, spanyol eredetűek) nem jönnek be, rengeteg, szebbnél szebb nevünk van, lehet válogatni.

Amúgy nem tudom, mióta "divatnév" a Zsombor, amikor én adtam a gyereknek 17 éve, ritka volt, mint a fehér holló.:-)

2016. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
90%
Az én nevem francia eredetű, de teljesen beilleszkedett a magyar nyelvbe, szóval nem hangzik idegennek. Nagyon sokan vannak, akik olyan nevekre mondják, hogy szép magyar nevek, amik eredetileg nem magyar nevek voltak. :-) Kíváncsi vagyok, amikor valaki ilyeneket ír, hogy annyi szép nevünk van, vajon melyikekre gondol, és tudja-e az eredetüket. :-)
2016. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
91%

Csak érdekességként ez sem tisztán magyar eredetű:

ZSOMBOR

- bolgár-török-magyar eredetű; jelentése: bölény.

2016. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
54%
Nem kötekedni akarok, de a Zsombor és a Brájen között azért van különbség.
2016. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, uttsó, tisztában vagyok vele.:-) És nem véletlenül írtam zárójelben az angol, spanyol eredetet, ha kioktatásra lesz szükségem, szólni fogok.

Francia eredetű nevet már csak azért is könnyen felismerek, mert beszélem a nyelvet.:-)

2016. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Természetesen a 36-37-nek szólt.:-)
2016. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
67%

"Az én nevem francia eredetű, de teljesen beilleszkedett a magyar nyelvbe, szóval nem hangzik idegennek."


tipp: Balázs?

2016. júl. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!