Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen előnytelen nevet ne...

Milyen előnytelen nevet ne adjunk fiúgyereknek?

Figyelt kérdés

Szerintem a következő nevek eléggé szerencsétlen választás egy gyereknek.

Gyula,Jenő,Benő,Béla, Géza, Alajos,Ödön,Jeromos.

Én ezeket a neveket nem adnám a gyerekemnek.Vélemények?



2016. júl. 18. 12:19
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez kb felsorolhatatlan, en a mai divatnevek nagy tobbseget soha nem adnam, csak h parat emlitsek: Zsombor, Koppany, Benett, stb. Regebbi nevekbol meg amiket te is felsoroltal, ill. Jozsef, Miklos, Stb
2016. júl. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
89%
Inkább Gyula, mint a mostani divatnevek. Mind unalmas. Ráadásul nemzetközileg unalmas. Nekem magyar nevem van külföldön és nincs belőle problémám.
2016. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
91%
Taksony,Farkas,Benett
2016. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%
Inkább ezek, mint a mai divatnevek. Pl. Brájen és társai...na az a kicseszés.
2016. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim válasza:
71%
Hú, annyi ilyen név van. Taksony, Ellák, Gerzson, Benő, Tóbiás, Özséb, Töhötöm, csak hogy megemlítsek néhányat.
2016. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
80%
Jessica
2016. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
78%

Előnytelen nevet lánygyereknek se adjatok.


Komolyra fordítva a nagyon divatnevek, a magyarosan írt külföldi nevek, meg a nagyon őschmagyar nevek gázosak. Oké, a Jeromos is vicces :D

2016. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
43%

abba gondolj bele, hogy ezek a nevek régen nagyon menők voltak - és ki tudja, mikor lesznek újra divatosak?


szerintem a "babanevek" kifejezetten előnytelenek, hiszen jó esetben a cukker babából komoly felnőtt férfi lesz.


szóval ne: bence, bendegúz, máté...

2016. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a Gyula szép név. A többivel egyetértek. Még kiegészíthető párral: József, Lajos, stb.

És ahogy írták a mostani nagyon divatneveket is elkerülném, pl. Bennett, stb.

Vagy a nagymagyarkodó neveket. Persze azok között is van egy-két szép, de valami nagyon fura hangzásút nem adnék.


Én átnéztem az összes nevet az mta oldalán. Kiírtam egy lapra mind, ami tetszik.

Aztán jobban átgondoltam őket, és kihúztam, ami túl fura, így szűkítettem a listát. A maradékot meg átbeszéltük a párommal.

2016. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
76%

A Mátéval mi a baj? Az unokaöcsém is Máté, és teljesen természetessé vált kezdetek óta. Ha valakinek a Matiz nagypapa jut eszébe róla, hát vonatkoztasson el. Nekem inkább Máté Péter jut eszembe, akire jó érzéssel emlékezem.

A kérdést olvasva nekem rögtön Béla jutott eszembe, ezen kívül: Taksony, Ivó, és még rengeteg van a naptárban amiről azt gondolom csak viccből írták be, hogy kitöltsék a 365 napot.

2016. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!