Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen előnytelen nevet ne...

Milyen előnytelen nevet ne adjunk fiúgyereknek?

Figyelt kérdés

Szerintem a következő nevek eléggé szerencsétlen választás egy gyereknek.

Gyula,Jenő,Benő,Béla, Géza, Alajos,Ödön,Jeromos.

Én ezeket a neveket nem adnám a gyerekemnek.Vélemények?



2016. júl. 18. 12:19
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg a szappanoperákból vett nevekkel van a baj. Bár ezeket csak a kisebbségiek adják a kölykeiknek.
2016. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Na itt van pár előnytelen név (a teljesség igénye nélkül):

Armandó, Andzseló, Boromir, Dagobert, Dzsúlió, Fernándó, Kolumbusz, Leonárdó, Leonidász, Maximusz, Napóleon, Peregrin, Rikárdó, Spartakusz, Szíriusz, Szixtusz...


És ha azt hinné valaki, hogy ezeket én találtam ki, akkor itt a forrás:

[link]

2016. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
33%
Mi az hogy "előnytelen név"?? Ilyen nincs! Kinek mi tetszik.... Szerintem nem sok olyan felnőtt létezik aki csupán azért ad egy bizonyos nevet a gyerekének, mert az épp divatban van...ez tök hülyeség! Max furcsa, szokatlan nevek vannak! De olyan hogy előnytelen.. olyan nincs:)
2016. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
53%

Én egyébként becenevet nem adnék a gyereknek. Nem anyakönyvezném Bencének, Marcinak meg hasonlónak, mert felnőtt fejjel ezek hülye, komolytalan nevek. Olyan nevet sem adnék, ami külföldön nem ismert, nehéz kimondani, leírni, bár alapvetően ezek nem rossz nevek Magyarországon (Szabolcs, Csaba, Csongor, Zsolt stb. - klasszikus magyar nevek CS, SZ, ZS stb. betűkkel), de ha külföldre megy esetleg, amire egyre nagyobb az esély, jobban járhat egy angolszász, francia, német stb. területen is ismert névvel.


A favoritok nálam az ilyenek, hogy Márk, Áron, Márton, Attila, Brúnó, Leonárd, Benedek, Iván, Norbert, Róbert, Krisztián stb. ezek alapján. Sok minden jó lehet. Arra ügyelnék még esetleg, hogy ha lehet, akkor valami jópofa legyen a vezetéknév + keresztnév(ek)ből kijövő monogram. Értelmes szót adjon ki magyarul vagy angolul.


Pl. Nagy Attila Péter (NAP), Istenes Benedek Márton (IBM), Szabó Endre Marcell (SZEM) stb.

2016. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Kevin. Ismerek ilyen nevű kisgyereket, a hideg kiráz a nevétől.
2016. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

off: "BENCE

- latin eredetű; jelentése: győztes."

Vagyis önálló név, nem becenévből lett.

forrás: [link]


Kérdező, én a mai divatneveket nem adnám a gyerekemnek meg a régi, például honfoglalás-kori időkből újraélesztetteket sem, illetve a külföldről mostanában divatosan kiejtés szerint honosított nevek is olyan idegen hangzásúak (eredeti formában max. akkor jöhetnének olyanok szóba, ha mondjuk külföldi párom lenne). A felsoroltak közül a Gyula névvel nincs bajom. A Béla a Legényanya című filmet juttatja eszembe, egyébként az sem lenne olyan tragédia a háttérismeret nélkül. Valami olyan nevet választanék, ami gyerekként és felnőttként is egyaránt jó lehet.


off: Van egy rokonom, azt hiszem, másodunokatestvérem, de nem tartjuk a kapcsolatot, csak gyerekkoromból emlékszem rá. Zoltánnak hívták és soha nem becézték a szülei, mindenki csak Zoltánnak hívhatta, ki is kérték maguknak, ha valaki például Zolinak akarta volna hívni. Engem borzasztóan zavart gyerekként ez a hozzáállás és mai napig nem értem, miért gondolták ezt jónak.

2016. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Azért igenis vannak elõnytelen nevek. Egy Lakatos Hoszé Ármándó épp olyan hülyén hangzik, mint a Kovács Huán Migel.
2016. júl. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ez azért elég extrém példa volt. De sajnos Brájent és Krisztofert ismerek személyesen (meg Dolóreszt is)
2016. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
96%

14#

Az Özséb az férfinév.

2016. júl. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Volt régen egy kérdező aki Hadúrnak akarta nevezni a gyerekét. Eddig ez volt a legrosszabb amit hallottam.


Az angol, továbbá a spanyol "telenovella" nevekkel semmi baj addig amíg az adott országban használják, vagy a vezetéknév illik hozzá. Tehát pl. a Kovács Jose Miguel ugyanolyan rosszul hangzik, mintha spanyol nyelvterületen valakinek Béla Perez Álvarez del Castillo lenne a neve.

2016. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!