Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen előnytelen nevet ne...

Milyen előnytelen nevet ne adjunk fiúgyereknek?

Figyelt kérdés

Szerintem a következő nevek eléggé szerencsétlen választás egy gyereknek.

Gyula,Jenő,Benő,Béla, Géza, Alajos,Ödön,Jeromos.

Én ezeket a neveket nem adnám a gyerekemnek.Vélemények?



2016. júl. 18. 12:19
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a Zsolt, Bálint, Barnabás, Attila tetszik. Túl hosszú lenne felsorolni melyek nem.
2016. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Azért fiú névben nem tudok olyan "vicceset", mint a Leokádia (utónév könyvben találtam, több hercegnő viselte ezt a nevet)


Igazán gázos a vezeték névvel együtt tud lenni.

Volt egy Nemecsek nevű kollégánk. Mindenki csak Ernőnek hívta (kivéve a fizetési lapot)

Azonban van barátom, aki egy "normális" magyar névről váltott idegen hangzású vezeték és keresztnévre. Később Vujity Tvrtko azért felülmúlta. (Lánykori nevén Balogh Szilárd)

2016. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Jenő kifejezetten jó név. :)

Én simán adnám a gyerekemnek,mert tetszik!

Inkább ez lenne a neve,mint pl a Koppány,és a többi társa!


De nem vagyunk egyformák!Míg szerinted "szerencsétlen nevek",addig másnak igen is tetszhet!:D

2016. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
21%

5#

Özséb az női név.

2016. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim válasza:
97%

A Bódog...

Képzeljük el, ahogy bemutatkozik valakinek.

-Szia! Bódog vagyok.

-Szia! Én meg szomorú.

2016. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
93%

Nem tök mindegy, melyiket nem adnád? Annyi gyereked úgysem lesz, hogy elfogyjanak a nevek, és már csak ez a nyolc maradjon, amiből választani kell.

Amúgy ezeknek a neveknek a többsége teljesen normális, azt sem értem, mi alapján válogattad össze a feketelistát. A Gyula, Jenő, Béla, Géza régi magyar nevek, híres írók, királyok, vezérek viselték ezeket. A Benő a legmenőbb fiúnév, a Bence egyik becézett formája.

2016. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
87%
16. Szerintem nagy tévedésben vagy, a Bence egy külön név.
2016. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok tévedésben. A Benedek többféle becézett alakját anyakönyvezik már. Van Bence néven anyakönyvezett barátunk, akit Benőnek hívunk.
2016. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

A Gyula tok jo :))

Amit en soha nem adnek, azok a romak koreben divatos nevek, azaz Krisztofer, Szebasztian, Brajen, Rikardo stb. Jo kis hangulata van, mikor a 4-es 6-oson obegat a ciganyassszony, hogy "BRENDONKAAAAAAAAA!"

Ami tetszik, az a Balazs, Mate, Krisztian, Bence, Norbert, Marcell/Marton, Peter, Botond, Balint, Richard. Szerintem ezekkel nem lehet melleloni, bar teny, hogy pl. Bencevel es Mateval mar nem kalkulalnek, annyi fiut hivnak igy.

2016. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

A túlontúl divatneveket(Zsombor, Máté, Gergő, Bence,Levente, Ádám ...) a régiebbek közül is (Béla, József, László stb..)ha csak nincs valami különleges kötődés hozzá, kerüljétek, és a nyakatekert külföldieket (Benett, Atosz, Edvárd és társai).


Meg azt ami nem passzol a vezetéknévhez.


A lényeg, hogy passzoljon a vezetéknévhez, és neki is öröm legyen felnőttkorában viselni.

2016. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!