Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám gyűlöl, nem tudom...

Az anyám gyűlöl, nem tudom miért, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezdem az előzményekkel, ami dióhéjban annyit foglal magába, az anyám engem nem ismer. Alig vett részt a nevelésemben. A nyugodt, harmonikus kapcsolatot más családtagjaim adták meg nekem, akiket nagyon szeretek. Egyrészt az életemben nem sokat vett részt, csak csekélyen, ha valahova el is vitt engem sétálni, akkor azért tette, hogy ürügye legyen, sétálni visz, de valójában a pasijával találkozgatott és engem figyelmen kívül hagyott. Mikor kitudódott, mit csinál, nagy veszekedés lett belőle. Ez tartott egészen a házasságig, ugyanis a férfi, kivel házasodott egy nem kívánt személy volt az egész közegünkben.

Ő szépen utána elköltözött azzal, lett a féltestvérem és onnantól kezdve, az lett a mindene számára.

Pár éve kezdte el velem a kötekedést. Ha jól ment neki, túl nagyra volt mindig is. Most viszont betelt vele a pohár. Minden hónapban ad nekem pénzt, mivel tanulok.

A mostani időkben egy hatalmas veszekedés volt, ugyanis lehordott engem mindennek, de olyan szinten, amit még soha nem tett. Minden szavából, s azok alapján meg tudtam érteni, mit akar mondani, hogy egy zavaró tényező,egy nagy probléma vagyok számára. Milyen anya az, aki hozzávágja a másikhoz szavaival, hogy miattam nincs neki pénze,nem tud magára költeni, mert kell nekem adni pénzt, ami természetes, mivel tanulok. Hozzáteszem, egyszer sem tud normálisan beszélni velem, ha mesélni szeretnék neki a dolgaimról, akkor nem érdekli, ha a tanulmányom említem, hidegen hagyja. Csak rosszat lát bennem, csak sérteni tud engem, és, amikor megjegyzi neki ezt családtagom, előszeretettel tagadja.

A fia, a féltestvérem nem különb. Egy ugyanolyan beképzelt, undorító személy, mint az anyám, aki sokat képzel magáról. Egy fiatal gyerek, aki még az idős embernek is képes nekiállni és ordítozni, pedig még felém sincs joga erre, mivel idősebb vagyok nála is. Mindent tanul anyámtól, csak tiszteletet nem.

Az anyámat már nem tekintem anyámnak. Ahogy viselkedett azzal a személlyel a nem régiben megvalósult veszekedésnél, aki mellesleg nem egy egészséges állapotú most és nem tenne neki jót, az borzalmas, és ráadásul velem, hogy alaptalanul sért és bánt, és erről még annak is meg volt a véleménye, aki szintén részt vett a nevelésemben és tudja, milyen vagyok.

Tehetetlen vagyok. Nekem nem kell a pénze. Én sem vagyok egészséges, hogy tudnék fizikai munkát végezni, de szeretnék távol lenni tőle. Egy ideig még nem tehetem ezt meg. A jelenlegi férjéről pedig jobb, ha nem is írok semmit.

Tanácsot akarok kérni itt, és azt szeretném kérdezni, mit tudnék én tenni ebben a helyzetben, mit tanácsoltok nekem?

Köszönöm szépen!



2016. júl. 13. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy? Mit tanulsz? Iskolas, esetleg egyetemista vagy? Szuloapad tamogat e? Kivel elsz? Elnek e a nagyszuleid? Ez mind ,mind befolyasolja az adhato valaszt. Pedig lehetoseg lenne tobb is.
2016. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok, az apám elhagyott, és nem élek vele, hanem a családom más tagjával élek.

Persze, félreértés ne essék, hogy netán itt a válasz, mert egyszer aludtam nemrégiben anyámnál és alig várta, hogy eltűnjek, a korábbi eseményekről pedig nem is említést téve, mikor egy ünnepi napot szerettünk volna ott tölteni nála és vergődött egész nap, mikor jöttünk el, akkor már mosolygott.

2016. júl. 13. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!