Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én problémám a következő:...

Az én problémám a következő: Anyám összejárogatott egy pasassal úgy 7-8 éve miután elvált apámtól aztán abbamaradt. Másfél éve beállított hogy ideköltözik persze engem és a testvérem senki nem kérdezett akarjuk-e?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 05:33
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Igen én is miden erőmmel most munka továbbtanulás (támogatott okj-s képzás) és albérletbe költözésben látom a lehetőséget!

Csak sajnos 80 ezer forintból nem igazán lehet fenntartani egy albérletet egyedül...

Az öcsém sajnos mentálisan kissé sérült kb 90 az iq-ja így ő mégannyira nem tudná magát fenntartani mint én.

Igen nem tanultam eléggé de azonnal kerestem munkát és dolgoztam haza is adtam, nem jártam bulizni meg semmi.

2010. ápr. 15. 06:57
 12/33 anonim ***** válasza:
37%

Mivel a lakás anyádé, ezért neked nincs beleszólásod, hogy kit enged oda lakni. Ha nem tetszik, akkor keresel magadnak valami mást - nehogy már te mond meg anyádnak, hogy a saját lakásában mit csinálhat és mit nem.

Ez a tény független attól, hogy a férfi rendes vagy sem, ez nem a te ügyed. (Ha lenne egy partnered és anyád akarná eldönteni, hogy megengedi-e, akkor meg te lennél a legjobban felháborodva)

2010. ápr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Nos mivel nem egy barátomat/barátnőmet üldözte már el örökre.

Képzeld a szituba magad délután egy kávézóból felugrasz egy hölgy ismerősöddel hogy másolj pár dvd-t gyorsan neki majd mikor megérkezel a lakásba az a kép fogad hogy : áll a cigifüst a lakásban egy 160 centis medicinlabda hasú alkoholtól bűzlő pasas egy szál alsógatyában horkol az ágyon körülötte chips/popcorn sör és feles üvegek és üvölt a tv-ből Bud Spencer valamelyik filmje ...

Erre mit mondasz/csinálsz???

2010. ápr. 15. 07:20
 14/33 anonim ***** válasza:
35%

Az ismerösnek megmondomm, hogy ez anyám élettársa, és vagy elfogadja, vagy többet nem áll velem szóba - ez utóbbi esetben nem kár az ismeretségért.

HA meg végképp nem tetszik a dolog, akkor elköltözök. Ha ezt nem akarod, akkor meg örülj, hogy megengedi anyád, hogy ott lakj nála.

2010. ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Vicc,h egyesek még a kérdezőt akarják kirakni...ácsi,az az anyja háza!!És ki az anyja törvényes örököse??Hát Ő meg a TESÓJA!!!Fizet a rezsibe is!Akkor miért menne?!Nem az ingyen élő,hanem hapsi!

Én a helyed(mert gondolom te is takarítasz)nem pakolnél el utána!A saját szobámat rendbevágnám és kész!Egy idő után anyud is megunná a koszt,mint mden nő!És akkor v.színűleg szólna a hapsinak h csináljon legalább rendet!

2010. ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Bocsi egy ő kimaradt:)Nem ő az ingyen élő,hanem a hapsi-akart lenni:)
2010. ápr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Természetesen magam után mindent megcsinálok amikor munkám volt szinte nem is ettem itthon csak aludni jártam haza.

A baj az hogy mivel az egész lakás 40nm (egy szoba, konyha, wc, fürdő, előszoba, és egy kis étkező szerűség) ilyen régi bérház leválasztott cselédlakja volt asszem anno...

Nekem csak a galériám van de azt rendben is tartom 2x4méteren élek...

2010. ápr. 15. 08:00
 18/33 anonim ***** válasza:
47%

Sajnálom az egészségügyi problémáidat, de: 24 éves vagy, felnőtt, akit eltart az anyukája.

Próbálsz beleavatkozni anyukád életébe, aki ezt nem kéri tőled, sőt...


Nem is értem, miért kellene megkérdenzi a felnőtt gyerekemet, ha valakivel össze szeretnék költözni??? Erre meddig vagyok köteles? 30, vagy 50 éves korodig? Vagy amíg olyan rendes vagyok, hogy eltartalak és ezért ott élsz nálam? Mi a szabály szerinted?


Nem bántani akarlak persze... a tesóddal azért elbeszélgethettek volna (nem megkérdezés!), mielőtt odamegy a pasi, hogy: na, ez lesz, okés?

2010. ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért lassítsatok! A jelenlegi helyzetben igen, a kérdező és a tesója az örökös. DE, jelenleg még az édesanyjuké a lakás, tehát ha eladja és felélik a párjával az árát, akkor se szólhatnak semmit a gyerekek. Egyelőre az anyukáé a lakás, ő mondja meg azt, hogy ki éljen ott. Ha ő ezt a fickót akarja (bármennyire baromság is), akkor el kell ezt fogadnod. Az anyukád reakcióiból ítélve ő valamiért mégis szereti ezt a hapsit, és ha tovább fúrod őt anyukád előtt, akkor bizony tényleg könnyen lapátra kerülhetsz és a fickót meg majd piedesztára emelik, hogy mi mindent eltűrt neked. Szóval szerintem ne áskálódj ellene, mert sajnos valószínű, hogy te húzod a rövidebbet. Anyukád szerintem bőven tisztában van a férfi hibáival, nem az a baj, hogy nem látja őket, hanem az, hogy nem akarja látni. Innentől kezdve ha megpróbálod felnyitni a szemét, akkor csak te leszel a rossz. Mást nem nagyon tudsz tenni, mint azt, hogy munkát keresel és elköltözöl mert ez a helyzet még jódarabig nem fog változni.
2010. ápr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Hát igen én is aggódom amiatt hogy már így is van hitel a lakáson és annak fényében hogy ő már 3 lakást nullázott le nem sok a remény hogy egyáltalán lesz-e bármi amit örökölhetünk
2010. ápr. 15. 08:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!