Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a féltesóm...

Mit tegyek ha a féltesóm (hugom) lop tőlem, és senki nem hisz nekem?

Figyelt kérdés

16 éves,én 17 éves vagyok. Én 14 éves koromig anyukámmal éltem,de apukámmal és az új családjával rendszeresen tartottuk a kapcsolatot. A hugomnak sosem voltam annyira szimpatikus,de olyan 10 éves koráig jól el volt velem, Mikor kamaszodni kezdett akkor kezdett megutálni,nagyjából abban az időben költöztem oda. Mert anyukámat a munkája és a párja külföldre hívta,én meg a barátom miatt maradni szerettem volna itthon.

Eddig csak régi felsőt,csatokat lopott tőlem,de most már vadi uj ruhákat és pénzt is lop(elég durva összegeket).

Tudom hogy ő lopja el,de nem tudom bizonyítani. Apu azt mondja beszéljük meg egymással,de csak nem akar a feleségével beszélni. A hugom anyja pedig nem hisz nekem. Már próbáltam finoman beszélni vele h lop,és vmit kéne csinálni vele...

A szobámat hiába zárom... mert a fürdőszoba kulcs is nyitja az ajtómat,azt meg nem engedik h eltegyem. Zárcseréről hallani se akarnak


2012. febr. 5. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

PÁR PERCEN BELÜL, MÁR EZ A HARMADIK "LOPÓS" KÉRDÉS !!!

Mi van itt ma??!!

2012. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
konkrét ötletem nincs de ha ezt az én tesóim csinálnák már eltörtem volna a kezüket érte
2012. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát már én is elkaptam a hugom,kicsavartam a kezét h adja azonnala vissza felsőm. Vissza is adta. De én voltam a rossz meg szemét,mert biztos csak véletlenül került hozzá a felsőm,mert én trehány vagyok,stb... az anyja védi egyébként a legjobban. És apunak kéne beszélni a hugommal meg a feleségével de ő nem akar vhogy ebbe belekeveredni.

Ha pénz tünik el és szóvá teszem akkor is az a válasz h mert én elköltöttem minden hülyeségre. Persze 1-2 ezren még nem is agyalok mert nekem is megfordul a fejembe h lehet h én költöttem el,de most már 10-20 ezrek tünnek el.

2012. febr. 5. 15:49
 4/12 anonim ***** válasza:

vegyél a pénzednek ilyen miniszéfet lakattal

vagy minden 5ezresnek vagy ilyeneknek ird fel a számát egy lapra és kérd meg a hugodat hogy mutassa az övéket

ott lebukik

de én ki is figyelném

és a pólóidat ha ellopja mit csinál vele? felveszi? az feltünő

vagy eladja?

2012. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindig hordd magadnál a pénzedet, vagy tartsd bankszámlán.
2012. febr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Az ilyet hogy utálom! Barátomtól is lopott egyszer a húga 10 ezer forintot - ő se feltételezte, hogy a saját családjából meglopja valaki, így egy programra szánt pénzét az asztalára tette, hogy két nap múlva befizeti, de másnap eltűnt a pénzből, míg nem volt otthon - és úgy összeverte, hogy még 1 hét múlva is látszott a nyoma. Na azóta nem próbálkozik ilyenekkel. Sokan azt mondták, hogy ő a k.öcsög, mert hogy tehette ezt, de én tökéletesen megértem. Soha nem lopnék semmit a testvéremtől, és ha ez az ő részéről nem lenne ugyanígy, én is addig verném amíg vissza nem adja a pénzt.

Számomra ezek a családos bűncselekmények még annál is szörnyűbbek, mint mikor valaki az utcán kirabol.

Mit tegyél? Hát vagy verd meg, ha ehhez nincs gyomrod, nyúld le a fürdőszoba kulcsot - azt gondolom csak nem kell bezárni - és ha az anyuka hisztizik, mondd, hogy nem érdekel, ha nem hajlandó tudomásul venni, hogy lop a lánya, te nem fogod eltűrni ezt.

Ezek a magadnál tartod a pénzt, vagy bankban dolgok, csak félmegoldások, mert akkor majd lop mást, főleg ha anyu még védi is...

2012. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Titokban szokta felvenni a ruháimat... elmegy az övébe aztán átöltözik az enyémbe. Facebook fotóin egy csomón az én ruhámba feszít... DE van h kölcsön adnám adná neki ha elkéri vagy vmi. Szerencsére nem teszi tönkre,csak nem adja vissza miután már eltüntette. Oda adja a barátnőjének h legyen nála,mert otthon veszélyes tartani.

A pénzt anyukám szokta küldeni minden hónapban. Postán küldi,mert nem beszéli a nyelvet nagyon és utalni nem tudna. Ha már jelentősebb összeg gyűlik össze(100 ezer) akkor szoktam bevinni a bankba,de mostanában már elöbb mert folyamatosan tünik el belőle.

Most is kaptam a levelet kedden,pénteken mentem bankba de már sokkal kevesebb pénz volt otthon.


Arra gondoltam h kicserélem a fürdőszoba kulcsot egy hasonlóra. Nem szoktuk fürdéskor bezárni,mert tudjuk h épp van benn vki,szóval csak van. ha vki szól h az nem az,akkor lesz bizonyítékom a hugom ellen

2012. febr. 5. 20:40
 8/12 anonim ***** válasza:

miért nem mutatod meg a képeket apásnak meg az anyjának?

amúgy én drasztiksabb lennék

legközelebb behinteném mindenféle viszketős dologgal a pólómat és szem előtt hagynám

pl

2012. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben egyszerűen olyan helyre tenném a pénzt, ahol nem találja meg.

Esetleg szerezz egy kisebb kulcsos szekrényt, vatera biztosan tömve van velük.

Ha a szobádat nem zárhatod be, attól még a cuccaidat igen :)

Így se a ruháidat, se a pénzedet nem tudja lenyúlni.

Ha pedig netán feszegeti a zárat, ott a bizonyíték.

2012. febr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen olyan zárható helyre kell tenni a pénzt, amihez csak nálad van kulcs.


Egyébiránt ilyen helyzetben, ha észrevenném hogy eltűnnek a dolgaim, valószínűleg azt tenném, hogy átmennék a húgom szobájába, és elvennék ezt-azt. Majd ha meggyanúsítana hogy loptam tőle, letagadnám és kiröhögném. A cuccait pedig eladnám valakinek. Csak hogy érezze milyen az, mikor elveszik valamijét.

2012. febr. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!