Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni anyán?...

Hogyan tudnék segíteni anyán? Nagyon fáradt, és ezt már nem bírom elnézni ahogyan a hugom kikészíti.

Figyelt kérdés

Minden nap 7re megy dolgozni,mi meg megyünk suliba a hugommal.

Délután hazajövünk,véres harcot vívok vele,hogy tanuljon már,mert nekem el kell mennem,mert edzésem van,és így nem tudok figyelni rá. Szerencsére nekem nem sokat kell tanulnom,hiszen anélkül is 4.3-as átlagom van,ha oda figyelek az órán,és ha dogák előtt átnézem a füzetem.


A hugom nagyon rosszul tanul egyszerűen nem hajlandó leülni és megtanulni azt az igazán kevés kis dolgot,amit tudnia kell. Tele volt 3assal a bizonyítványa,de pl matekból csak kegyelemmel adták meg neki a 2est... Nem tudunk rá hatni.. Én általában 6-fél7 körül érek haza,anya is akörül,és ilyenkor állunk neki pakolni,mosogatni,mert a hugom még ennyire sem képes. Nem tudja megérteni,hogy anya teljesen ki van akadva,mert nem elég h a munkája is nagyon fárasztó,egész nap állnia kell, és akkor arra jön haza,hogy kupi van,mert ha nem pakol össze,akkor legalább ne pakolna szét,de mindent otthagy. Ül a gép előtt,bámulja a monitort,és nem érdekli,hogy anyát megviseli h ennyire rossz tanuló,hiszen megszokta,h én jó tanuló vagyok és nem ezt a borzasztó teljesítvényt várja a hugomtól sem,hiszen van esze,csak nem érdekli. A suliban is panaszkodnak rá,a magatártása is 2es..

Ha leülünk vele beszélni,akkor annyi a válasza,h nem érdekli a tanulás,hadjuk békén. Ha büntetést kap az sem érdekli,ha annyira facobook-ozni akar akkor azt teszi a barátnője telefonján a suliba.


A kézilabdát nem akarom feladni,hiszen ez a hobbim,az életem része,ami nagyon fontos nekem,és komoly sikereket érünk el a csapattal. A hugom miatt nem fogom feladni..de nagyon félek h anya egyszer összeroppan,mert annyira kikészíti ez a dolog,ugye a munkája, a főnöke.. Amikor hazaérek,akkor egyből nekiállok pakolni, de sokszor egyszerre érünk haza,és amikor meglátja a sok koszos edényt,meg a szétszórt ruhákat,akkor teljesen kiborul,sír,és nagyon sajnálom ilyenkor,mert igaz,hogy velem is sokszor kiabál,de tudom h csak azért mert sok a stressz. Egyedül nevel minket,apánk lelépett a hugom születése előtt,így nagy teher nehezedik rá.


Mit lehet ilyen helyzetbe csinálni ? Hogyan hassunk a hugomra,hogy segítsen be a házimunkába,és húzzon bele a tanulásba is ?


16l(a tesóm 12l)


2012. jan. 24. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nehéz ez a helyzet. Mi is átéltük az öcsémmel. Amit megpróbálnék: ne engedjétek gépezni (változtass jelszót vagy szedd ki a gépből a vinyót, ha tudod), és mondjátok meg neki, hogy ha egy héten keresztül minden délután arra értek haza, hogy rend van, akkor visszakapja a gépet. Este ülj le tanulni vele, verd a fejébe az anyagot. Ha egy héten keresztül tényleg rend volt, akkor kapja vissza a gépet azzal a feltétellel, hogy ha egyszer is nem lesz rend, mire hazajöttök, megint el fogjátok venni és egy hétig kell rendet tartania, hogy visszakapja. Hisztizni fog, de idővel meg fogja csinálni.

A tanulásra meg idővel rászokik. De az sok idő lesz sajna :( Talán ha ír néhány négyes-ötös témazárót, és megdicséri a tanár, akkor megjön a kedve.

2012. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Tesóm 26, nem dolgozik, nem csinál semmit otthon, anyu 12 órákat dolgozik, apu sem segít be. :( Nem tudod az ilyen lusta férgeket megváltoztatni.
2012. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most arra tippeltem, hogy 12 évesen még félig gyerek, félig kamasz, szinte fel se fogja, na de amikor megláttam, hogy valaki 26 évesen is ilyen, háááát... lehet, hogy tényleg valami jellembeli probléma ez akkor. Ami persze nem azt jelenti, hogy ennek így is kell maradnia, mert lehet rajta változtatni. Amit az első írt, az jó.
2012. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
fogd meg a tesod haját jól lobáld meg és vezesd neki a falnak.. én nekem még csak nem is tesom, de 16 éves a barátnőm nincs baj vele csak lusta tanulni anyukája nem tud rá hatni, engem kér hogy mindig beszéljek vele. egyrészt megbeszéltem vele hogy elmegyekyünk egy helyre ahova ő nagyon szereten menni ha x lesz az átlaga, másrészről megmondtam neki, hogy lehet anyud nem ütne meg sose, de én szivesen megteszem helyete az "anyai pofont"
2012. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tetris ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. Az a minimum, hogy a gépet nem használhatja mindaddig, amíg a tanulmányaiban nem fog javulást elérni.

Az otthoni feladatokat ki kell osztanotok magatok között. Legyen meg mindenkinek pontosan, hogy miért felelős. Ha te vagy a mosogató, akkor legyen ő a porszívózó. Erre is csak úgy lehet rávenni, hogy attól az egyetlen örömforrástól fosztjátok meg ideiglenesen, amivel hatni lehet rá. Mert a jelek szerint mással nem lehet.

Egyébként pedig egy kicsit értsétek meg őt is. Tinédzser korban van (igaz te is), ráadásul apukátok eltűnt, anyukátok meg állandóan fáradt. Így olyan, mintha nem lenne szülői felügyelet. Persze, hogy elkanászodott.

Lehet, hogy magamra zúdítom a többiek haragját, de egy-két nyakleves is elkelne ennek a kis haszontalannak. Én a helyedben már biztos lenyomtam volna neki néhány sallert.

2012. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ahogy visszaemlékezem a kamaszkoromra én sem éltem át hogy mennyire szükség lenne arra hogy segitsek anyunak.12 évesen az ember még gyerek és csak hisztizik. én még talán 15 évesen is hisztiztem ha már fel kellett állnom kinyitni egy ajtot.. minden tini ilyen szerintem.nem izgatott soha a rend és tanulni is utáltam.oké én azért igyekeztem átmenni.

hiába mondták hogy magamnak tanulok. még hol fogja fel ezt az ember tizenévesen?

de most már rengeteget segitek, rendszerető lettem 25 éves koromra.és szintén szar látnom hogy többet nem tehetek anyuért és még igy is kivan.

erre fel kel nöni..

addig meg csak a zsarolás hat. már ha hat...a mai gyerekek amugyis el vannak kényelmesedve, 100 csatorna és számitogépes játékok. nálam ez még nem nagyon volt,mégis utáltam segiteni.

2012. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát teljesen megértem a problémátokat, nem csodálom hogy anyukád néha kiakad amikor hazaér.

A tesód 12 évesen már megtehetne néhány apróságot. pl.: edényeket a mosogatóba pakolni, ruhákat a szennyes kosárba és ha anyud hazaér akkor neki csak annyi dolga legyen hogy elindítsa a mosást te meg elmosogasd az edényeket anélkül hogy még pakolná, vagy ha képes a mosogatásra akkor mosogasson el maga után legalább. A lényeg az és a legnagyobb lényeg amire nagyon figyeljetek oda te is meg anyukád is hogy ha megkéritek valamire akkor ne fenyegetéssel kezdjétek először hanem szépen kedvesen. Ha elrontja vagy nem úgy csinálja meg amikor kéne ne szidjátok le, mert akkor meg azért nem fogja.

Ha esetleg benőne a feje lágya és mégis elkezdene tanulni amit látnátok is a jegyei alapján meg minden, és azt is hogy a szobájába nem csak a monitort hanem a könyveket, füzeteket nézegetné és tömné magába az infót akkor lehetőleg ne nagyon zavarjátok meg. Inkább dicsérjétek. A másik ha esetleg azt mondja valamikor hogy dogára kell készülnie vagy esetleg sok a házija és ha hazaértek és kupi van de a húgod tanul akkor nézzétek el neki mert akkor ő a tanulással foglalkozik. Ha ez a tanulásos dolog nem jön be semennyire akkor ameddig távol vagytok a házimunkát el kell végeznie. A számítógépet iktassátok ki egy időre, tehát ha rendet tesz, és rendre értek haza, illetve ha megtanult másnapra vagy arra amire kellett, akkor hozzá férhet a géphez lefekvésig. Reggel mielőtt suliba mentek bemész a szobájába kiveszed az áramkábelt a gépből, és ha délután megcsinálta azt amit kellett akkor vissza adjátok neki. És így sorba. Így az elején először próbaidőt adnék neki mondjuk 1 hónapot, hogy javítson a jegyein elsősorban, és persze ha többször meg esik az hogy rendet tesz maga után akkor dicsérjétek meg és mondjátok hogy a próbaidőt jól csinálta, és ha továbbra is így csinálja mint a próbaidő alatt akkor jutalmazzátok meg valami közös programmal majd idővel.

Sajnálom hogy ez ilyen nehéz nektek de ha a húgod évekkel később is ilyen lesz sehova nem fogják felvenni majd középsuliba másrészt ha esetleg be is kerül valahova 3 asal az tuti hogy olyan gimi lesz ahol többnyire alkoholista bajkeverő diákok vannak és 80% az esélye annak hogy olyan társaságba keveredik akik rossz hatással lennének rá és csak rosszabb lenne a helyzete és anyukátok akkor kattanna be igazán. Nem tudom hogy milyen gyakran van edzésed de javaslom amikor otthon vagy akkor először segíts neki tanulni és aztán a házimunka, és ezt anyudnak is mond el ha olyan hangulata lesz hogy először tanulja meg a lány amit kell aztán csinálja meg a házimunkát, és ha anyud hazaér és látja hogy rumli van akkor ne csináljon semmit hanem ha a húgod végzett a tanulással akkor csinálja majd meg. Ha nem csinálja bünti, ha az előző módszerek nem váltak be. Bocsi ha hosszú lett de ennyi ötletem volt.

2012. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!