Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIt szóltok ehhez? Gusztustala...

MIt szóltok ehhez? Gusztustalan nem?

Figyelt kérdés
[link]
2010. ápr. 14. 16:17
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

A tegnapi 23:33-asnak: Én is angliában dolgozom, így hiszek neked. (Írtam is ide egy hosszú választ) Szerintem is kamu, mert én most jártam utána ezeknek a támogatásoknak, és tudom én is, hogy azért ennyire nem hülye az állam. Nem adank ityre-fityre támogatást. Kíváncsi lennék, fel tudják e sorolni a cikk írói, pontosan milyen benefiteket kaptak ezek az emberek. Mert pl working tax creditet csak úgy kaphatnak, ha egyikük dolgozik, child tax creditet is biztos sokat kapnak, de az sem annyi, hogy vígan eléljen belőle az ember. Ahhoz, hogy sokat kapjanak, valamelyiknek vagy többnek is akár disable-nek kéne lennie. Meg talán, ha egyedül álló szülő nevelné őket, de ketten vannak. És egyébként meg ekkora dobpergést meg nem csinálnának, mert ezzel lebuknának, a körmükre néznének és elvennék a támogatásokat. Ismerek családot, aki kiköltözött ide. Megigényelték a családra járó támogatásokat. 6 hónapja ülnek az ügyön, vizsgálódnak utánuk, hogy tényleg jár e nekik, meg hogy mennyi. Azt mondták, legkésőbb júliusra meg lesz az eredmény. Megvizsgálják alaposan azt is, hogy Magyarországon kapnak e segélyt.

Viccből nekem is mondta a pasim, hogy mi lenne, ha egyedül álló anyaként nyújtanám be a kérvényt a támogatásokra (tehát, hogy letagadnánk, hogy van partnerem), lehetetlen. Utánajárnak.

Szóval szerintem is kamu az egész. Már csak azért is, mert az angolok max 1 évig maradnak otthon, aztán visszahúznak dolgozni. Nem csak a pénz miatt. Nekik nem annyit jelent a család. Unalomból is mennek vissza dolgozni. Nem ismerek olyan angolt, aki azt mondta, hogy maradt otthon a gyerekkel. Pedig párral már elbeszélgettem erről. És igen, fenn tudják tartani egyedül álló szülőként gyerekeiket, legyen szó, akár 3 gyerekről, egész kényelmesen. De úgy, hogy közben dolgoznak. Kapnak segélyt az albérletbe (az angolok szerintem 80%-a albiban lakik) meg a gyerekekre is kapnak támogatást, de nem annyit, hogy otthon lehessen maradniuk sokáig. Ezért mondom én is, hogy amíg a gyerekem el nem éri a 3 éves kort, otthon maradok, aztán spurizok vissza dolgozni.

2010. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
"Ha lenne rá lehetőségetek Ti is ezt tennétek" De hülye vagy! Miért szerinted engem mi az ami meggátol abban, hogy ideszüljek 6 gyereket? Mert énis megkapnám azt a pént amiből a cigányok is oly jól élnek! Szóval nekem is lenne lehetőségem, dugni meg szülni segélyért, de nem teszem! Hogy miért? Na ezen gondolkozzál el!!!!
2010. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem lehet megélni 10 gyerekből sem. (tapasztalat..szomszédok)
2010. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!