Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIt szóltok ehhez? Gusztustala...

MIt szóltok ehhez? Gusztustalan nem?

Figyelt kérdés
[link]
2010. ápr. 14. 16:17
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
74%
Végülis aki azt mondja nem gusztustalan az nyugodtan dolgozzon csak és tartsa el az ilyeneket itt a saját országában! Merthát ha mindenki így gondolkozna és szűlné orba szájba a gyerekeket segélyért, nem tudom ki tartaná el őket egy idő után...
2010. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
94%

Sziasztok

Ilyen cikket már én is olvastam. Angliában élek, és körülbelül 3 hónapja volt egy hasonló cikk az egyik helyi lapban. A gyárban, ahol dolgozom, rendesen fel voltak háborodva az angolok is! Nem sok ilyen eset van, úgy értem, nem minden angol csinálja így. Sokféle támogatás van itt. Vannak olyan támogatások, amiknek az a feltétele, hogy meg legyen már egy másik támogatásod.:D Ez elég viccesen hangzik, de ezek ilyenek.

Egy példa, az én esetem:

2.5 éve dolgozgatunk a párommal idekinn. Ő folyamatosan tudott dolgozni, én sajna nem. Megigényeltünk egy támogatást, meg is kaptuk kábé egy éves futamidőre. 1000 fontot kaptunk összesen. Valamiért viszont most vissza kell fizetnem, mert változott a jövedelmem. Szóval nem kaptunk támogatást tulajdonképpen. Nesze semmi, fogd meg jól. Most viszont terhes vagyok. Félidőben járok. Itt a gyes egy évig szól max. A mostani keresetem egész pontosan 197 font per hét. A 36. héten fogom abbahagyni a melót, és onnantól kezdve 39 héten keresztül 123 fontot kapok állambácsitól. Ezen felül még minden egyes gyerekre jár kábé 20 font plusz. Az elsőre 20, a másodiktól kezdve 13. Ezen felül, mivel párom dolgozik, 36 font még jár hetente. Az előző is hetente jár. így kábé 180 fontot fogok keresni az első 9 hónapban. Ez aztán lecsökken, mert letelik a 39 hetem. Ezután csak a két utóbbit kapom meg, plusz, ha nem megyek vissza dolgozni, még egy két kis támogatást megigényelhetek, amit addig nem tehetek meg. Minden egyes támogatást az előző adóév alapján bírálnak el. Ez egy kicsit szemétség, mert ha idén dolgozom végig, és a következő évben meg nem tudok dolgozni, a támogatás megigénylésekor az idei év keresetét kell beírnom, és még ha minimálbéren dolgozom is, akkor se kaphatok támogatást. A röhej az, hogy lehet, hogy az az utáni évben már tudok dolgozni, de viszont megigényelhetem a támogatást, amig meg is kapok, mert az azt megelőző évben nem dolgoztam. Elég bosszantó, mert most nálunk is az van, hogy nem tudok megigényelni bizonyos támogatásokat az alatt az idő alatt, amikor elkezdem a gyest, holott szükségem lenne rá. Kiszámoltam, hogy miután letelik a 39 támogatott hetem, utána a támogatásokból már csak 130-at tudok összegyűjteni. Na most ugrik a majom a vízbe, miért maradt otthon apuka? Azért, mert kiszámoltam, hogy ha visszamegyek dolgozni, keresek újra 197-et, megkapom az alap "családi pótlékot", viszont az óvoda olyan drága, hogy a bevételem 130 körül fog lenni. Tehát kérdés: Maradjak otthon a gyerekemmel, és én neveljem, amíg el nem éri a kort, amikor már köteles óvodába, iskolába menni, vagy menjek vissza dolgozni, adjam egy óvodába a gyerekem, ne lássam az első lépéseit, és anyagilag álljak ugyan ott...? Te melyiket választanád?

2010. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
60%

Pécsi vagyok, és tavaly nyáron a Dunántúli Naplóban volt egy riport egy ormánsági kis faluról, ahol az emberek 95%-a munkanélküli. Részletesen leírták, miért vanez így, és elyieket is megszólaltattak, többek között egy kisebbségi úriembert. Ő azt mondta, hogy éppenséggel bejárhatna Pécsre dolgozni segédmukásként, de nem teszi, mert a minimálbér értékét megkapja segélyekből is, meg amúgy is: ha elmenne dolgozni, akkor ingáznia kellene, és összességében kevesebb pénzből gazdálkodhatna a családdal, mint most.

Azt hittem, rögvest lefordulok a székről, hogy ilyen szavak egyáltalán bárkinek is elhagyhatják a száját... Ilyen undorító emberek Magyarországon is élnek, nem kell ehhez Angliáig menni.

Valaki nagyon jól fogalmazott, amikor azt mondta, hogy ez a család "fehér cigányokból" áll: ha itthon valakinek 29 évesen már nyolc gyereke van, magasról tesz a munkára, és amellett, hogy mások pénzén tunyul, még kevesli is, ami jutott neki, az nagy valószínűséggel cigány.

2010. ápr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
33%
Ki kell menni, rá kell állni a gyerekgyártásra, és lesz pénz!!
2010. ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:
95%
Számomra az lenne a világon a legmegalázóbb dolog, ha a gyermekeimet más pénzén kellene felnevelnem; ez így nagyon undorító dolog, megvetem az ilyen embereket. Akkor vállaljon az ember gyereket, ha tud neki mindent biztosítani, segély nélkül is!
2010. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
78%

Huuu! Most jól felhúzták az agyamat! Oké, lehet, az ő

dolguk, Itthon is ez megy. A romák potyogtatják ki minden évben a sok pulyát, dolgozni luxus(TISZTELET A KIVÉTELNEK)Aztán siránkoznak a segélyért. Más ember meg dolgozik éjt nappallá téve, hogy megéljen abból a kevéske pénzből, amit keres. Sokan másodállást vállalnak, hogy el tudják tartani a családot, és ilyen tetveket tartanak el...Ott a víz, villany, stb, ami egy átlagos kb 5 fős családnak 60 ezer Ft körül mozog, aztán még hol esznek? Ezek meg élnek, mint Marci hevesen. Fúúú.Magyarok hol szülnek ennyi gyereket??? Ezért szülnek most később a nők is mert nincs hova! Az adófizetők pénzéből könnyű élni.. Bocsánat,hogy hosszú lett de kimondom amit gondolok!

25/L

2010. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
33%
Igen most sírtok, hogy a ti pénzetekből csinálják ezt. De ha lenne rá lehetőségetek ugyanezt megtennétek. Mert szerintem senki nem mondaná, hogy "bocs de nem kell ez a párszázezer forint inkább megyek dolgozni".
2010. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
59%
Nem, kedves utolsó, vannak még gerinces emberek a világon, bár tény, hogy egyre kevesebben.
2010. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
66%
Én soha nem fogok segíííjért menni.
2010. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég! Aki egy ilyen mangalicát meg.dug az megérdemli, hogy neki fizessenek!
2010. ápr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!