Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIt szóltok ehhez? Gusztustala...

MIt szóltok ehhez? Gusztustalan nem?

Figyelt kérdés
[link]
2010. ápr. 14. 16:17
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
fehér cigányok muhahahahaha
2010. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 16:37

Te normális vagy ? Szerinted van itt valaki akinek elsőre az irigység jut eszébe, ha meglátja ezt az anyakocát meg a joviális férjét ?

Szerintem inkább a felháborodottság, vagy neked örömet okoz, ha a te adódból él valaki ilyen vígan?

2010. ápr. 14. 20:30
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Én angliában dolgozom és ez egy nagy kamú aki segélyből tengődik nem hal éhen de nem él ilyen színvonalon.

Elég rossz környéken lakom és higyétek el hogy nem sokkban különbözik a 8-ik kerülettől.

2010. ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Jé nem is tudtam hogy Angliában divat a nagy fej.. azért éhenhalni nem fognak ezek a gömböcök,cska úgy sugárzik az értelem a "kis buksijukból",a szülőknek és a pujáknak is:-D Keveslik a segéylt? nem kell 8 gyereket potyogtatni,ilyen egyszerű.
2010. ápr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Nekem az nem tetszik egyedül, hogy apuka nem dolgozik. Akinek 8 gyereke van, annak odahaza kell egy munkaerő. Anyuka álljon helyt otthon, lássa el rendesen a családot, figyeljen oda rendesen a gyerekek tanulására, és tartsa csak el a társadalom, ha már annyira fogy a népesség! De apuka dolgozzon, mert az úgy fair.
2010. ápr. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
költöznének ide, próbálnának megélni az itthoni segélyekből, onnantól nem sírna az anyakoca szája hogy az 1millió milyen kevés..
2010. ápr. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Valaki írta, hogy ezt bárki megtenné, hogy elfogadja a segélyt. Speciel az egyik ismerősömnek tavaly felajánlottak egy közmunkát, amit nem fogadott el, s emiatt sokan megvetették. Sokan azt hitték róla, hogy felvág, s azért nem vállalta el (mert van 3 diplomája, s 60ezer Forintot adtak volna neki). Tőlem kért segítséget, hogy mit csináljon, hogyan döntsön. Én annyit mondtam neki, hogy sorakoztassa fel egy papírra pro és contra, hogy mi szól mellette és mi ellene, s ez alapján döntse el. Én nem fogom megmondani neki, hogy most vállalja vagy se ,mert ezt neki kell tudnia, neki kell tisztában lennie azzal, hogy mennyit bír el. Végül is nem vállalta el, mert tudta, hogy április végétől lesz munkája (bejelentett) addig pedig a mellékállásokból tartotta fenn magát.


S szerintem nem döntött rosszul, még akkor sem, ha most jelenleg munkanélküli. Hiszen így úgy alakítja az életét, ahogy akarja, mindenkinek maga kell tudnia, érezni, hogy mi a célja, mit szeretne csinálni. Persze itt már egy idő után nem arról szól a dolog, hogy mit szeretnél csinálni, hanem arról, hogy nincs munkád, s már bármit elvállalna az ember.


Nem tudom, hogy megéri -e az államnak ennyi pénzt belefektetni egy munkanélküli emberbe. Eddig, aki nem dolgozott, s segélyen volt, kapott (ahogy hallottam) kb. 25ezer Forintot . Most a végzettségnél egyel alacsonyabb munkát el kell vállalnia. (Ez diplomás esetében ugye az érettségi, amiért olyan 60ezret kap nettóban) Tehát az államnak több, mint 2-szer annyiba kerül egy ember, mint mikor segélyt adott neki. S még ha rendes munka voltan, de úgy keresik nagyítóval.


Szerintem lehet átmeneti megoldás a segély, de örökké nem megoldás. Az embernek motiváltnak kell lennie, hogy munkát találjon. S szerintem ezzel a közmunkával elkényelmesítik az embert, hogy ez úgyis van, akkor már nem keresek munkát, vagy nem olyan elszántsággal, mint eddig.

2010. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Nagyon csúnyák ezek az emberek. :)
2010. ápr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy örülök neki hogy az én adómból élnek. Csak a fordított helyzetre akartalak volna rávezetni. Ha neked ajánlanák fel, azt mondanád hogy "nem kösz, ez más pénze".. ? Azok az emberek csak kihasználják a lehetőséget (ahogy te is tennéd). Az adót meg ígyis úgyis fizetned kell függetlenül attól kié lesz. Holnaptól meg ne vedd fel a családi pótlékot mert az is az én adómból megy! És a gyereked se pályázzon semmiféle ösztöndíjra mert az is az én (mi) adónk! És igen irigység is van benne. Tipikus magyar mentalitás. "Nekem lehet,nekem adjanak mindent, más meg tőlem éhen is halhat."
2010. ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Addig ne szidj mást amíg te is ugyanazt megtennéd ha lenne rá lehetőséged.
2010. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!