Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mi lenne a reakciotok?...

Szülők! Mi lenne a reakciotok? Mit mondanatok?

Figyelt kérdés
Ha a gyereketek életek állna, s elmondaná, hogy ő valójában egyáltalán nem érzi jól magát a testében, s hogy mar régóta fantáziál a másik nemhez való tartozásról, s azt mondja, hogy szeretne a másik nemhez tartozni (lehet fiú, lany, oly mindegy). Kitagadnatok? Támogatnatok? Sok idő múlva fogadjátok csak el?Tudom, sok hasonló kérdés volt mar, azokat mind vegigolvastam, de más, újabb válaszokra is kiváncsi lennék.

2016. jún. 30. 23:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%
Jelenleg lány vagyok, de fiú szeretnék lenni. Nem merem elmondani a szüleimnek, tudom, hogy mérgesek lennének, megromlana a kapcsolatunk. A saját gyermekemet teljes mértékben támogatnám, ha ilyen helyzetbe kerülne.
2016. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
37%
Én soha nem tudnám elfogadni. Magamat hibáztatnám, hogy mit rontottam el a nevelésben.
2016. júl. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
68%
Ha valaki igazán szereti a gyerekét az elfogadja.
2016. júl. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
26%

Nem fogadnám el, ahogy a homoszexualitás egyéb formáit sem. Tudom hogy ma már ezt az álláspontot ítéli el habzó szájjal a gondolatrendőrség, de attól még így gondolom, nekem az nem normális.

Nem tudnék kezelni egy ilyen extrém helyzetet, valószínűleg nem beszélnénk többet.

2016. júl. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
69%

Kérdés hány éves. 15 évesen nem támogatnám, mert tudom, hogy halálra cikiznék. Vagyis persze támogatnám lelkileg, de kérném, hogy ne videlkedjen nagyon kírivóan, mert ilyen korban egy-egy cikizés igazi lelki terror lehet pl. iskolában. Meg a tanárok többsége sem fogadná el.

Felnőttként azt csinál amit akar. Még ha nem is tetszik a dolog, azért nem szakítanám meg a kapcsolatot vele. Szerintem butaság azt hinni, hogy ha kitagadom, akkor majd hirtelen normális lesz. Max. titkolni fogja, de inkább hagyja a csudába és megszakít minden kapcsolatot a családdal. A büszkeségem miatt meg nem akarnám elveszíteni a gyerekemet.

2016. júl. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
47%

Akár elfogadod, akár nem, nem tudsz vele mit csinálni. Ez egy súlyos betegség, hasonló, mint ha pl. Nem lenne meg az egyik lába, vagy vaknak született volna. Attól, hogy nem fogadunk el egy sérült embert, ő még nem lesz ép. És ugyanúgy nem a szülő hibája, nem a gyereké, és nem a környezetéé, mint ahogy más születési rendellenesség sem.


Amíg a gyerek nem 18, addig orvoshoz úgy sem tud elmenni, sőt a pszichiáterek kezdik egyre feljebb tolni a korhatárt. Addig pedig öltözzön normálisan. Tiltsd el az internettől, és gondosan zárd el előle a bank- és hitelkártyákat.


Ha kamasz, akkor előfordulhat, hogy falcol, ez a tipikus kamaszhiszti része. Mint az összes többi hisztis kamaszt, meg kell fegyelmezni, be kell állítani a sorba (ő végezze a házimunka nagy részét, nincsenek bulik, és hozza, vagy javítson az átlagán).


Ha még kamasz sincs, és ilyeneket mond, akkor próbálj meg vele arról beszélni, hogy amit az interneten lát, az butaság, és, hogy a fiúkból nem lehet lányokat csinálni ( vagy fordítva) Próbáljátok meg megmutatni neki az örömöket a női, vagy a férfi szerepben (értelemszerűen a vele azonos nemű szülő), a vele ellentétes nemű szülő pedig emelje ki a másik nemi szerep hátrányait. A kisgyerek még ezt kinőheti, de számítsatok rá, ha felnő, akkor még ha nem is lesz tranyó, meleg lesz.

2016. júl. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
90%

szerintem is életkor függvénye, hogy mikor mit kellene lépni. Semmiképpen sem kell figyelmen kívül hagyni, szerintem nagyon nagy dolog, hogy bízik benned annyira, hogy egy ilyen problémájáról veled beszél. Rengeteg fiatal eltitkolja, sőt nem túlzás, hogy a fiatalkori öngyilkosságok egy része (nem tudom mennyi)pontosan ebből a problémából fakad, hogy nem érzi jól magát a bőrében, nem meri ezt vállalni, esetleg homoszexualitást fedez fel magában, ami frusztrálja, és nem meri elmondani.

Soha semmiképpen sem tagadnám ki a saját gyerekemet. Nem gondolnám azt sem, hogy én rontottam el valamit, hiszen biztosan nem tőlem, vagy az apjától jött ez az ötlet.

Szerintem becsüld meg a bizalmát, és egészen egyszerűen kérdezd meg tőle, hogy mit vár tőled, miben segíts neki? Ha csak beszélgetni szeretne róla, hallgasd meg, ennyiben biztosan támogathatod. Nyilván, ha egyből azzal jön, hogy nővé/férfivá operáltatja magát, és ehhez anyagi támogatásra lenne szüksége, abban azért hirtelen biztos nem támogatnám.

Esetleg keressetek (együtt, ne a háta mögött) egy pszichológust, menjetek el együtt, hátha ő tud valamilyen tanácsot adni, mondd el a gyerekednek, hogy szeretnéd őt megérteni, de egyszerűen nem tudod hogyan kezeld a helyzetet, és ehhez neked is szakemberre van szükséged. Semiképpen ne üldözd el magad mellől, hiszen neked megadta azt a bizalmat, amit sok szülő nem kap meg, mert ha ilyen komoly gondot fedez fel magában a gyereke, eltitkolja, és depressziós lesz, el is veszítheti, pedig lehet, hogy tök toleráns lett volna vele.

Az is lehet, hogy egy múló ábránd az egész, de akkor sem lehet elbagatelizálni, az meg, hogy megbünteted emiatt, szerintem a lehető legrosszabb megoldás. Nem csinált semmi rosszat, csak van egy szűnni nem akaró érzése amit megosztott veled. Remélejük a legjobb helyre fordult vele.

2016. júl. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%

amióta láttam erről egy műsort (abban egy fiú volt aki lánynak érezte magát) és valóban teljesen lányos vonásai voltak és a viselkedése is olyan volt-azóta sokkal elfogadóbb lettem. Egyszerűen nem tehetnek róla hogy női lelkük van,és nem birják elviselni a férfi testüket.


én is biztos kétségbeesnék ha ezzel állna elő a gyerekem,és sokat beszélgetnék vele erről hogy valóban igy érzi e vagy csak valami más van a háttérben

2016. júl. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
46%
Megfelelő vizsgálatokra elmennénk együtt. Akár fiú, akár lány, a gyerekem, és szeretem. És ezen semmi nem változtat. Van két gyermekem, igaz, még kicsik, de nem hiszem, hogy ne tudnám elfogadni, ha ilyesmivel jönnének. A homoszexualitással sincs problémám, akkor miért lenne a transzneműséggel? Mindenki az, aki. A legfontosabb az, hogy vidámnak és boldognak lássam. N32
2016. júl. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%
5-s: a válaszodból érződik a borzalmas tudatlanság. A transzneműségnek semmi köze a homoszexualitáshoz. Amíg nincs rend, addig nem is tudod, mit nem fogadsz el. Először tanulni kell, aztán ítélkezni!
2016. júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!