Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belefér a családi életbe,...

Belefér a családi életbe, hogy egy nő rendszeresen -még ha mértékkel is, de- iszik?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 13:17
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
73%
Az alkoholistákkal az az egyik legnagyobb baj, hogy nem látják be, hogy azok... pld. az én testvérem az sajnos, bármennyire komolyan próbáltam vele a múltban erről beszélni, csak kinevetett, hogy ő nem az, aztán amikor végül - jobb ötletem nem lévén - nekiszegeztem, akkor mutassa meg, és most 3 hónapig ne igyon egy kortyot sem, valóságos dührohamot kapott, pedig egyébként abszolút nem agresszív, kimondottan kedves, szeretetreméltó ember.... azóta se lehet vele erről beszélni. Minden nap aki alkoholt iszik az alkoholista, vannak szintek, de akkor is az. Tudom hogy a bor egészséges is stb.... bár nem a 600,- Ft-os borokra vonatkozik ez, azok szőlőt sem láttak, de minden nap akkor sincs az embernek szüksége rá, igaza van az egyik előttem szólónak, ez pótcselekvés. Az alkalmi ivásban nincs semmi rossz persze... meg hogy tömény egy nehéz nap után... az már színtiszta alkoholizmus, a nehéz napot ugyanis nem oldja meg a szesz. Erről ennyit, de nem megbántani akarom a töményet ivót, csak inkább ráébreszteni.
2010. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
47%
Nem! Semmiképpppen nem! És az alkoholizmus csak egyre fokozódni szokott. ÉLETCÉLT a feleségeknek és Mindenkinek! Tartalmat az Életnek! Mert aki nagyon üres lelkileg, az szokta alkohollal pótolni a spirituszt.
2010. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
Nem!!! A feszültséget máshogy vezesse le az érintett hölgy, a problémákra pedig nem megoldás. Az adag pedig szép lassan emelkedni fog:(
2010. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Nagyon eltűntél kérdező, rólad van szó??? Csak hogy nem reagálsz arra amit írunk. Pedig te kérted a véleményünk, megtisztelhetnél minket a tiéddel.
2010. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Nem tűntem el, olvastam a hozzászólásokat. A legjobb barátnőmről van szó. A válaszok alapján úgy tűnik, hogy gond, ha valaki ennyit iszik, pedig nekem nem tűnik vészesnek. Ellátja a dolgát, este pedig lazít, soha sem viszi túlzásba, de az anyukája sokat piszkálja.
2010. ápr. 16. 21:21
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Arra kellene vàlaszt kapnod, hogy a baràtnődnek miért van szüksége erre a pàr deci borra esténként!

Nekem ugyanis ùgy tunik, hogy ez màr valami rituàlis cselekvés nàla. Akkor pedig vigyàzni kell, mert igen könnyen felborul az egyensùly! Mégcsak észre sem veszi...

Arra kéne ràvezetned, hoy egy pàr napig egyàltalàn ne igyon. Ha probléma nélkül kibír pl. 2 hetet, akkor nincs nagy baj, nem alkoholista. Arra azonban vàlaszt kell keresni, hogy ez a "mània" mikor kezdődött, és miért folytatódik? Valami oka csak van!

2010. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Kicsit szokatlan oka van a kezdésnek. Mivel állandóan fogyózik, este már semmit nem akar enni, de ha iszik egy pohár bort, elmúlik az éhségérzete! (Egyébként bejött neki, lefogyott, most meg "tartja".)
2010. ápr. 18. 10:29
 28/33 anonim válasza:

Üdvözöllek!

Tudod, ha valaki rendszeresen el kezd inni, annak oka van. Én a helyedben kideríteném, hogy mi a problémája. Talán egyedül érzi magát a kapcsolatban, lehet munkahelyi, vagy más oka rá. A rendszeres italozás, sajnos már probléma. Az én férjem, gyógyult alkoholista. Az én csoportomban sokan megfordultak. Lehet belőle kigyógyulni. Most megkérdezem, hogy Te mennyit iszol, vagy együtt isztok, vagy csak Ö iszik? Mivel az én férjem, nem ihat, én sem iszom. Anélkül sem iszom. Így segítek neki. Naponta, négyszemközt beszélgetni legalább 10 percet. Ez fontos egy házasságban. A kérdésedből kiderült, ez téged zavar. Mond el neki. Sok sikert.

Kajári klára

2010. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

A részeg ember ocsmány, hátha az még nő is.

Én is rendszeresen iszok, 1 pohár pezsgő...évente.

Végül is ez is rendszer.

2010. ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
100%
Ha teheti, szokjon át az esti teára. Az is elveszi az éhségérzetet. A bor egyébként emeli a savszintet, attól még inkább éhes lesz este. De egy jó gyógytea, vagy akár egy finom, testes indiai tea nem okoz éhségérzetet, és esti rítusként kellemes. Ha nem tud aludni tőle, akkor meg egy finom citromfű-csipkebogyó-hibiszkusz-komló tea ideális esti nyugtató és altató. Ez pedig egészen nyugodtan válhat akár megszokássá...
2010. ápr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!