Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rá kell szólni a férjedre,...

Rá kell szólni a férjedre, hogy vegyen naponta tiszta pólót? Vagy, hogy öltözzön már fel rendesen, és borotválkozzon is meg, ha orvoshoz visszük például a gyereket?

Figyelt kérdés
Férjem sérelmezi, hogy mindig beleszólok abba, hogy mit vegyen fel, ezért tettem fel a kérdést. :) De hozzá kell tennem, szerintem jogtalanul van felháborodva, mert ha képes lenne magától normálisan öltözni, borotválkozni, természetesen nem szolnék rá. Ráadásul van legalább harminc pólója, de ebből csak a felső 3-5-öt használja, van 10 farmerja, egyet sem hord csak mindig azt a nyúzott három melegítő alsót. Én csak nem szeretném, ha rólam is azt gondolnák a munkahelyén, hogy nem mosok-vasalok a férjemre (ami nem igaz!!!,minden ruhája vasalva áll a szekrényben), és őróla meg, hogy igénytelen. (Ingei is olyan szépek vannak, de 32 éves létére nem hajlandó hordani egyet sem, úgy öltözik, mint egy 20 éves suhanc.. :)) Az tényleg baj, ha megkövetelem, hogy ünnepekre, meg orvoshoz, legyen szíves frissen borotválkozni, és legalább farmert meg pulcsit vegyen, ha már inget nem, de ne melegítőt. Bocs, hogy hosszú lett. Férjem várja a válaszokat, szerinte, nincs igazam, és sértem a személyes higiéniáját... :) Szóval csajok, bízom bennetek. ;)
2010. ápr. 14. 10:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, mint nálatok, tehát én nagyon is megértelek.Én is állandóan küzdök Vele emiatt. Az én férjem karoszérialakatos, tehát szinte mindig munkásruha van rajta.

Tiszta olaj, kenőcs s képes úgy elmenni bárhova (boltba, postára stb.. ), hogy így néz ki. Én meg szégyellem, hogy mit gondolhatnak rólam.... pedig nálunk is élben áll a vasalt ing, a farmerok...stb. Úgy kell rászólnom, hogy ideje volna megborotválkoznia...Néha a gyereket is magához öleli (másfél éves), s öltöztethetem át őt is. :))Hát sajna ez van. Sokat kell nekem is szólongatni, de ez van. Szeretem.Kitartást neked s tudd nem vagy egyedül ezzel a problémával! :)

2010. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
az én párom nem ilyen. 23 éves és mielőtt összekerültünk ő is csupa szakadt vacakban járt. nekem viszont fontos a kiállás is, szóval megtanítottam öltözködni. sőt, még inget hordani is. minden nap nem vesz másik ruhát, úgy értem ha egy pólóba nem izzad bele, nem lesz büdös, akkor kiteszem szellőzni és felveszi mégegyszer, én sem vagyok mosoda, sem pazarló. nadrágot is többször. de 2 nap egymás után mindig mást vesz fel, hordja mindenét, változatosan, minden nap fürdik, kb 2-3 naponta borotválkozik. én megértem a férjed, mert kényelmes meg minden, de azért egy felnőtt férfi adjon magára, főleg ha elmegy. odahaza minden jó, de a lakásból így nem megyünk ki. hétköznap sem, hát még fontosabb helyekre. ha valakinek van lehetősége rendesen kinézni, akkor ez a szerelés ciki. beszéld meg vele, hogy ennyit megtehet, ő sem fogja utálni. az emberek is máshogy néznek valakire, ha rendesen néz ki.
2010. ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Született feleségek :)
2010. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Szerencsére a férjem mostmár azt is látja, hogy más is így él tehát nem kell változtatnia semmin.:DDD

A kérdésre, hogy eddig is ilyen volt-e, azt tudom írni, hogy én 16 voltam, ő meg 19 és igazából együtt vártuk hogy végre kinőjön a szakálla, hogy körszakálla lehessen. Igen neki is érzékeny a bőre ezért ritkán borotválkozik, de mivel alkalmanként focimeccset vezet, így előírás hogy nem lehet borostás, és nincs se szakálla se bajusza, a baj az, hogy mivel holnap vezet így ma este borotválkozik, és hiába kérem, hogy hozza előrébb a borotválkozást az orvos miatt, ahova ma megyünk, nem lehet mert akkor tegnap kellett volna borotválkoznia és holnapra megint nagy lenne.... :) Szóval kész.. A ruhatárát maga válogatta és nem én vásároltam neki, szóval az ő izlése és mégsem hordja!!!! Ja, és én imádok mosni vasalni, de mégis ez van.... :D

Azért jó, hogy nem csak én küzdök ezzel a dologgal. 13 éve vagyunk együtt, ebből 9 éve együtt élünk. Régen arról szokattam le, másnap ne vegye vissza a koszos zokniát... :) A baj az, hogy manapság olyan makacs lett, hogy szinte besértődik, és csakazértse enged a huszonegyből, már ami az öltözködést illeti...

De legalább a wc ülőkét mindig lehajtja, ezért soha nem kellett vitázni!!!! Kitartást mindenkinek, én meg viszem a gyereket a kétéves státusz vizsgálatra egy borostás melegítős morgóval.....

2010. ápr. 14. 10:52
 15/23 A kérdező kommentje:
Ja, a mosakodással nekünk sincs baj egyébként csak ezekkel a plusz dolgokkal.
2010. ápr. 14. 10:56
 16/23 anonim ***** válasza:

Én is szoktam néha ilyet csinálni, mint a férjed. 41/f. :-)

http://www.youtube.com/watch?v=vn9XJiYYq-8

2010. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki munkás ember, akkor megszokja, és hozzátartozik az életéhez, hogy koszos cuccokban jár, borostás és a lehasznált dolgait használja. Szerintem ebből elég nehéz kizökkenteni, hogy amikor nem dolgozik, akkor meg legyen tüchtig és figyeljen a kinézetére. Szerintem belefér, hogy ilyenkor szólsz neki, hogy légyszi, vedd át a cuccot.

Amúgy én bírom, ha valaki 20 éves suhancként viselkedik "öregebb" létére, a gyönyörűen vasalt inges, nadrágos, csillogó cipellőjű, beállított hajú pasasokat nem komálom.

2010. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
10:23-as vagyok, mivel a férjed is olvassa, amiket írunk, íme: a feleségednek igaza van, ha régen igényes voltál, nem kellene megváltoznod, így hogy a kérdéseimre választ kaptam, én már nem értek veled egyet. És szeretettel csak egy dologra felhívnám a figyelmedet, egy nőt nem elég megszerezni, meg is kell tartani (persze ez oda-vissza igaz)....de ha a feleséged visszataszítónak tartja a kinyúlt melegítőt, szakadt farmert, ugyanabban a 3 ruhában való járást, akkor talán érdemel annyit, hogy ÉRTE változtass, hogy a kedvében járj, és hogy a gyermeketeknek is példát mutass, mert ő olyan lesz, mint ti. Sok boldogságot Nektek, próbáljatok engedményeket tenni egymás felé.
2010. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ha mindig a felső 3-5 pólóját használja, akkor miért nem kevered össze? Tedd az alul lévőket felülre, így nem mindig ugyanazt a 3-5 pólót fogja viselni ;)


A borostás pasikat pedig kifejezetten szeretem. Szerintem nagyon szexi :]

2010. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én nem szólok bele a férjem öltözködésébe, ő sem az enyémbe. Akkor szoktam szólni, ha nagyon nem illik össze, amit kiválasztott magának másnapra. Teljesen természetes, hogy minden nap tisztát vesz, sőt ha kell, napközben többször is cserél pólót, ha beleizzad a munkahelyén. És az is természetes, hogy cserélgeti a ruhatárát, igaz, nem túl sok ruhánk van. Általában ugyanazt a ruhát egy héten csak egyszer veszi fel, kivétel a farmer, azt színben váltogatja a felsőhöz. Igaz, utál öltözködni és nehéz vele vásárolni, mert próbálni sem szeret, de ez van.:)

Egyébként saját maga vasalja a ruháit, nálunk teljesen evidens a munkamegosztás.

2010. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!