Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek egy...

Van itt olyan, akinek egy éven belül több közeli rokona is meghalt? Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
2016. jún. 22. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. 15 eves koromban masfel even belul veszitettem el az apamat, az apai nagyanyamat es az anyai nagyapamat. Hogy hogy lehet feldolgozni? Idovel. Az azota eltelt 25 ev alatt viszont csak egy kozeli hozzatartozom ment el. Nalunk igaz volt a mondas, h kutyaharapast szorevel :-(
2016. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilván attól is függ, milyen közeli a rokon és hány éves. Nálunk 1 éven belül apám és apósom halt meg, majd nem sokkal utána nagybátyám és anyósom. Mindannyian 80 felett voltak, mégis, hogy csaknem egyszerre mentek el, mindenkit megviselt.
2016. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kétszer is. Pár éve hosszú betegség után meghalt egy nagybácsim. A temetésén voltunk, amikor a rokonok mondták, hogy aznap reggel meghalt egy unokatestvérem is - gyógyíthatatlan betegségben. Alig egy héten belül temettünk újra.

A másik eset ennél is "gyorsabb" volt.... egy másik nagybátyám meghalt a kórházban. A felesége és a lánya bementek intézni az ilyenkor szokásosat, mire hazaértek, meghalt a nagymama is otthon. Egyszerre temettük őket...

Feldolgozni ... hát, az idő segít.

2016. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem majdnem egyszerre halt meg a nagymamám és a nagyapám plusz anyukám pont akkor volt korházban mert rákos volt.Nagyon szerettem őket de kicsit sem hatott meg. Sírni se sírtam. Nem tudom miért.
2016. jún. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz lehet. Ismertem egy srácot,akinek az anyukája öngyilkos lett,az apukája rákban meghalt. 17 évesen egyedül maradt a 22 éves nővérével,együtt tartották fent a szüleik után maradt lakást. A nővére most halt meg nemrég, csak 31 éves volt, 😢
2016. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es; nekem egy kicsit furcsa vagy. Én teljesen az ellentéted vagyok. Képes vagyok megkönnyezni egy idegennel történt tragédiát is.
2016. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Igen elég furcsa ez másoknak. Kaptam is már érte amikor öngyilkos lett még egy középiskolás osztálytársam és mindenki sírt én meg csak ültem meg elpakoltam a könyveimet mert már az óra vége volt és akkor mondta az osztályfőnök. Haverok voltunk szóval nem is volt vele semmi bajom.

Nem tudom miért nem vagyok ilyen érzelgős.

2016. jún. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Anyu nagybátyja akire úgy tekintettem mintha az enyém lenne egy szép napon meghalt.Rákos volt vagy már 3 éve..Mivel az iskolánk előtt laktak egyik nap amikor már nagyon rosszul volt bementem hozzájuk látogatni.Hát nem tudom még most sem hogy jól tettem-e..:(Ez reggel történt.Aznap délután amikor hazaértem látom hogy anya sír..és apa jött oda hozzám hogy ma 2 órával ez előtt meghalt.Amikor meghallottam először nem nagyon akartam elhinni aztán összeroskadtam a folyoson és nagyon bőgtem.Szörnyű volt.Azóta eltelt 7 év...Már sikerült feldolgoznom de még mindig sírok ha erre visszahondolok..55 évesen távozott el közülünk..
2016. júl. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Három hónapos terhes voltam, karácsonyi hír lett volna a baba. A nagyszüleimhez mentünk, a mamám nagyon rosszul volt, nem is tudom, hogy felfogta-e, vagy megértette-e amit mondtunk. Aznap délután elvitte a mentő, másnap meghalt. Rá 3 hónapra, 6 hónapos terhesen meghalt a párom nagypapája. 3 hónap múlva a rákos unokatesómmal együtt voltunk kórházban, amikor szülés előtt be kellett feküdnöm. Akkor már csak azon aggódtunk, hogy ne egy napon történjen a két dolog. Tudtuk, hogy már nem sok van neki hátra, nagyon rosszul volt. Minden nap beugrottam hozzá látogatóba, amíg meg nem szültem. Azokban a napokban hazaengedték. 10 nappal élte túl a babám születését. 35 éves volt, a nagyobbik lánya akkor fejezte be az ovit, a kisebb 1 éves és 10 hónapos volt a temetésen. Szörnyű "terhesség" volt, a babám is nagyon érzelgős, bújós lett. Ez már 2 - 2,5 éve történt, még nem sikerült kiheverni, de próbálkozunk. Az élet megy tovább. :(
2016. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!