Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem is bajom kellene h...

Nekem is bajom kellene h legyen azzal, ha párom sokszor megjegyzi, hogy az anyukája is "igy csinálja", "ezt mondja", mint én?

Figyelt kérdés

Apróságokról van szó,rászólok,hogy zoknit ne kiforditva hagyja szét,ne forrón egye a kaját,mert fájni fog a hasa,vagy hogy a kocsiba felesleges még egy kütyü,meg hogy a szülői házban levő szobájában illene leszedni a 16 éveseket jellemző posztereket,és ilyen aproságok...egymástól függetlenül elmondjuk neki ugyanazt...

imádja az anyukáját (nem anyucikisfia,nem lognak egymáson),imád engem is,sosem volt semmi vita ehhez kapcsolódóan..


multkor anyámnak megemlitettem,hogy párom sokszor jegyzi meg,hogy "anyám is állandóan ezt mondja" (sosem rosszindulatú megjegyzés),erre anyám elkezdte mondogatni,hogy ez semmi jot nem jelent,merthogy majd ahogy nem olyat fogom mondani amit az anyja is mondana,majd jönnek a problémák...mintha nem lenne olyan amiben különbözik a véleményünk...együtt vagyunk párommal 4 éve,jöttek elő elég nagy nézetkülönbségek,mégsem lett probléma...


alapjában egy aranyos nő,miért baj ha egyezik a véleményünk dolgokban?és miért baj,ha ezt párom meg is jegyzi?

lehet valoságalapja anyám állitásának,vagy csak nincs mivel foglalkoznia?

22/L


2010. ápr. 12. 20:37
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
70%

Az a bizonyos 19/L vagyok.

Szerintem a törődés azt jelenti, hogy amikor beteg, ápolom, elviszem orvoshoz, ha bármilyen lelki problémája van, segítek neki feldolgozni, ha kell kivasalok neki, vagy csomagolok neki ebédet a munkába, stb. Nem pedig azt, hogy minden létező dologért rászólok, mindent megszabok neki, és úgy bánok vele, mint egy 4 éves kicsi gyermekkel. Ha majd erre vágyok, szülni fogok egy gyereket, vagy örökbefogadok, de egy FÉRFIvel (jóesetben nagybetűs férfiről van szó) nem kell és nem is ildomos így viselkedni, mivel egy férfi pont azért férfi, mert erős, határozozott, felnőtt gondolkodású, stb. Ha majd arra vágyok, hogy valakit a nap 24 órájában agyusztálnom kelljen, akkor szülök.

Arról nem is beszélve, ha egy olyan férfivel jönnék össze, mint amilyen a te párod (ha VALÓBAN ennyire igényli a tutujgatást), akkor nagyon erősen kezdenék azon aggódni, hogyha gyermeket vállalunk, el fogja e egyáltalán tudni látni, vagy esetleg nem lesz e féltékeny rá., mivel jóesetben a gyerekkel fogsz majd sokkal többet törődni. Lesz e annyira jó apa, hogy ha beteg, és nekem pl. el kell utaznom valahová, képes lesz-e ellátni, orvoshoz vinni, stb, stb. Hiszen logikusan következik, ha vele is úgy kell bánni, mint egy gyerekkel, akkor valószínűleg inkább a testvére lenne, mint az apja. Mindenesetre egy ennyire gyerekes emberre egyetlen napra sem bíznék egy csecsemőt, ha még arra sem képes, hogy ha a meleg ételtől megfájdul a hasa, (mondjuk 50ből 50x megfájdul), akkor 51-x is van olyan h*lye már bocsánat a kifejezésért, hogy ugyanúgy megeszi. Egy ilyen ember képtelen lenne egy gyerekről gondoskodni.

Sajnálom ha megbántottalak, de felháborít, hogyha egy ember uralkodni akar a párján vagy ha a párja ezt el is várja, és úgy viselkedik, mint egy fizikailag túlérett 8 éves.

2010. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

nem bántásnak veszem,igen,ő képes hisztis 4 éves kislányon is tultenni,és egy csecsemőt nem biznék rá,de még öcsémet se aki 8 éves,és el tudja magát látni

de nem is érdekel ez a része,10éven belül nincs tervben gyerek:D

nem volt kérdés,hogy jó e igy (mert azért vagyunk együtt,mert jó),csak hogy szerintetek mi hátulütője lehet a dolognak,meg drága anyám mire értheti,milyen alapon...

2010. ápr. 16. 06:41
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Vannak meglátásaid,amik igazak,és részben igazad is van kedves 19/L!Viszont azt ne felejtsük el,hogy mindenki másmilyen,és két ember párkapcsolatába sem láthatunk bele.Ők valószínűleg boldogok együtt,az már csak kiütközött volna az elmúlt évek alatt,ha valamelyikük nem érezné jól magát a kapcsolatban.Ergo,ez így mindkettejüknek megfelel,és amit a külvilág esetleg parancsolgatásnak vagy hárpiaságnak lát,illetve mond,az még nem feltétlenül az is!A gondoskodást sok ember igényli,de ettől még lehet ugyanolyan talpraesett a mindennapi ügyeiben,mint bárki más!Teszem azt,ha én otthon igénylem azt,hogy a párom becézgessen,vagy kicsit kényeztessen,babusgasson,attól még néhány óra múlva én ugyanaz a nő vagyok,aki el tud vezetni egy háztartást,és tisztába tud tenni egy csecsemőt,és be tud menni a bankba ügyeket intézni.Ez fordítva is igaz.Egy férfi nem attól lesz puhány,hogy igényli a gondoskodást,legalábbis szerintem.

Ha pedig a Kérdező akkora hárpia lenne,négy év alatt már bőven megtehette volna a párja,hogy felháborodik,és elhagyja,vagy nehezményezi ezt.Mégsem tette.

Egyébként is létezik egy bizonyos mondás:ne ítélj,hogy ne ítéltess!Nem hiszem,hogy a mi tisztünk kívülállóként eldönteni,ki a hárpia,és ki nem.Nem láthatunk bele senki életébe,párkapcsolatába.

Ezzel most nem vitát szeretnék szítani,csak leírtam a véleményemet a dolog kapcsán.Ahogy te is,csak azt szeretném,ha látnád a másik oldalról is a dolgokat.Sokszor nevezünk idegen embereket hárpiának,meg papucsnak könnyelműen,holott fogalmunk nincs arról,milyen a kettejük a kapcsolata. (Forrón enni az ételt pedig például nem a hülyeség jele,hanem egy rossz szokás,egy rossz beidegződés,amelyről nem szokik le.Én is szólok a morzsásan hagyott asztalért ösztönösen,pedig tisztában vagyok vele,hogy a rossz szokás,rossz nevelés következménye,és nincs belőle harag.)

2010. ápr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
rossz szokás forron kaját enni...ő is minden egyes alkalommal rámszol,ha képes lennék egyszál polóban kimenni a hidegbe miközben vesém rögtön megfázik...
2010. ápr. 19. 16:25
 25/31 anonim válasza:
100%
Jó neked... én a párom anyjával nem jövök ki jól...soha nem egyezik a véleményünk! Soha sem jó amit én csinálok, mindig a lányát(a párom nővérét, aki 20km-re lakik tőlünk) kéri meg mindenre h segítsen neki ezt azt (pl. felvarrni egy gombot)...mintha én semmit sem tudnék megcsinálni! Az őrületbe kerget! A pláne ebben az egészben hogy együtt is élünk 3-an a párom, az anyja és én!!
2010. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

mi jól kijövünk szerencsére,de "nem is tud átjönni papucsban":D

aranyos,kedves nő,de nem költöznék össze soha senkivel aki idősebb nálam soksokévvel...

2010. ápr. 19. 17:30
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, kicsit off...


Az a baj kedves kérdező, hogy ha oda kerül a kapcsolat és lesz majd egy közös gyereketek, a párod akkor is el fogja várni ezt a törődést és lesz 2 "gyereked" egyszerre. Na akkor majd kiderül mennyire jó ez.

Hidd el én megtapasztaltam és piszok nehéz volt a kapcsolatunkat egyben tartani...

2010. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
ez nem off.pont az ilyenekre lettem volna kiváncsi,hogy mi hátulütője lehet a dolognak...
2010. ápr. 19. 19:21
 29/31 anonim ***** válasza:
75%
Figyelj! Pénztártól való taávozás után reklamációt nem fogadnak el. Vagy azt gondolod, hogy ha eddig nem sikerült megnevelni, majd most összefogsz az anyjával, és ketten egy ellen? A fegyelmezés ideje lejárt! Elég volt! Amit tehetsz: jó példát mutatsz. Ha nevelgeted, csak azt éred el, hogy megutál , és otthagy. Ha nem nevelgeted, akkor esetleg te utálod meg őt, és otthagyod. Próbálkozz a "veszekedés elleni pirulák"-kal.Már többeknek segített. [link]
2010. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

ezt muszáj mindenhova belinkelni?

sosem bánt még szavakkal sem,ritkán veszeksünk,azt is maximum stessz miatt

2010. ápr. 20. 05:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!