Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem is bajom kellene h...

Nekem is bajom kellene h legyen azzal, ha párom sokszor megjegyzi, hogy az anyukája is "igy csinálja", "ezt mondja", mint én?

Figyelt kérdés

Apróságokról van szó,rászólok,hogy zoknit ne kiforditva hagyja szét,ne forrón egye a kaját,mert fájni fog a hasa,vagy hogy a kocsiba felesleges még egy kütyü,meg hogy a szülői házban levő szobájában illene leszedni a 16 éveseket jellemző posztereket,és ilyen aproságok...egymástól függetlenül elmondjuk neki ugyanazt...

imádja az anyukáját (nem anyucikisfia,nem lognak egymáson),imád engem is,sosem volt semmi vita ehhez kapcsolódóan..


multkor anyámnak megemlitettem,hogy párom sokszor jegyzi meg,hogy "anyám is állandóan ezt mondja" (sosem rosszindulatú megjegyzés),erre anyám elkezdte mondogatni,hogy ez semmi jot nem jelent,merthogy majd ahogy nem olyat fogom mondani amit az anyja is mondana,majd jönnek a problémák...mintha nem lenne olyan amiben különbözik a véleményünk...együtt vagyunk párommal 4 éve,jöttek elő elég nagy nézetkülönbségek,mégsem lett probléma...


alapjában egy aranyos nő,miért baj ha egyezik a véleményünk dolgokban?és miért baj,ha ezt párom meg is jegyzi?

lehet valoságalapja anyám állitásának,vagy csak nincs mivel foglalkoznia?

22/L


2010. ápr. 12. 20:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Abban lehet valami, hogy ő igényli a "tutjgatást". Mindig úgy gondoltam, hogy megőrülnék, ha még arra is oda kellene figyelnem, hogy a pasim ne egye túl melegen az ételt, mégis, a mostanival előfordul, hogy előre szólok neki, pedig nem szeretnék, de mégis... anyaösztön... igyekszem lenevelni magam róla, ugyanakkor a saját családomban láttam, milyen házicselédnek lenni, s azt nem akarom, így tényleg ránevelem arra, hogy a szennyesét egy helyre rakja vagy leszedje az asztalt vacsi után. Borzasztó sokat el tudott venni esténként abból a kevés együtt töltött időből az, ha én egyedül pakoltam, mosogattam, vasaltam ahelyett, hogy megosztottuk volna... a helyzet javul :)

A férfiak ugyanakkor olyan nőt választanak tudat alatt, mint az anyjuk, úgyhogy szerintem ne csinálj ebből ügyet, örülj, hogy így egyeztek az anyjával.

2010. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

az anyáskodás nagyjából onnan jön,hogy elég rendetlen vagyok énis,nincs kedvem még helyette is pakolgatni


a többi meg csak ugy jön...talán azért egyezik a vélemény,mert rajtam kivül az anyjaa az egyetlen ember,aki ismeri igazán,és mind2en csak az ő érdekeit tartjuk szem előtt,ő a legfontosabb...

2010. ápr. 13. 15:20
 13/31 anonim ***** válasza:
68%
Akkor lesz baj, ha nem egyezik majd a véleményetek anyukáéval. Könnyen lehet, h anyuci véleményére fog majd adni e tieddel szemben. Légy óvatos az ilyen pasikkal.
2010. ápr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

volt már rá példa,hogy nem egyezett a véleményünk az anyjával,sőt az elején elég sokat is veszekedtünk,mert messziről se ugy gondoltam alapvető dolgokat,de párom akkor is mellettem állt...

azota csak kisebb viták voltak,de egyértelműen engem véd be,bármi van...ahogy én is őt...

2010. ápr. 13. 15:59
 15/31 anonim ***** válasza:
59%

Csodálom, hogy még együtt vagytok. 100 emberből 97 kiakadna azon, hogy a párja rászól mit egyen-mit ne egyen, és a SAJÁT szobájában, ami a szüleinél van, milyen poszterek vannak kint. Ne haragudj, de neked ehhez mi közöd? Semmi. Az, hogy az anyja rászól, egy dolog, mert az anyja, (nekem anyukám sem csinálja ezt, mert nem a tulajdonának tekint, hanem a lányának), de te a párja vagy. Ne akarj felette uralkodni/anyáskodni, mert előbb-utóbb el fog hagyni. (Én ugyanezt egy percig sem tűrném el, és a férfi illetve nőismerőseim, barátaim, családom sem)

Ne legyen igazam.

19/L

2010. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Abban a házban,ahol két ember együtt él,ott mindketten állíthatnak szabályokat.Magyarán,ugyanúgy közöm van ahhoz,hogy a párom mondjuk odafigyel-e a rendre,mint neki ahhoz,hogy én befizettem-e a csekkeket.Ha a közös hálószobánkban mondjuk rendetlenséget hagy,akkor közöm van hozzá,mert az az én hálószobám is!A zokniajihoz is közöm van,ugyanis én mosom ki őket.Ezek most csak példák.

Szóval,egyáltalán nem vagy hárpia,és hogy pluszban még gondoskodó is vagy,az megint egy jó pont.Amíg a párod szereti Benned mindezt,és igényli az anyáskodást,addig ezzel nincs semmi gond.Nyugodj meg!

2010. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

eddig is nyugodt voltam,ő tipikusan az a pasi,aki igényli az effajta gondoskodást


csak egyszem anyám tulzottan velem van elfoglalva,mondja a hülyeségeit


az utolsók közt válaszoló 19/L pasija se lennék soha...

2010. ápr. 14. 07:50
 18/31 anonim ***** válasza:
58%

Majd rádöbbensz... a 19/Lnek igaza van.

Az a meglátásom, hogy te nem társat, hanem egy alárendelt személyt akarsz magad mellé.

Ha meg a pasid ezt igényli, hogy tutujgasd, akkor egy pipogya alak lehet.

2010. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem pipogya alak,ő ilyen,ők így érzik jól magukat,és kész,ennyi.Amíg ők elégedettek a kapcsolatukkal,nem tudom,másnak mi köze hozzá.Valószínűleg ha a pasi alárendeltnek érezné magát,már régen gondok lettek volna belőle,és esetleg le is lépett volna.Viszont 4 éve nincs semmi probléma a kapcsolatukban,talán nem véletlenül.Ezért nem kell figyelembe venni a károgó varjú módjára viselkedő családtagok véleményét.Te tudod,milyen vagy,ő is tudja,eddig még nem volt Rád panasza,ilyen szempontból nem is lesz.Nincs itt gond!Majd akkor lesz,ha nem ugyanazon a véleményen leszel,mint az édesanyja.Ami,gondolom,nem nagyon fog bekövetkezni,hiszen egyezik a véleményetek,gondolkodásmódotok.Ez pedig jó.

Anyukád csak tömi a fejedet jó dolgában.Szerintem.Pár nem kifordított zokniért,vagy néhány poszterért a falon szólni még nem a világ.Ilyen máshol is előfordul.Aki azt állítja,ő soha nem ad instrukciókat a párjának,az hazudik.

2010. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

nem pipogya egyáltalán,ha az lenne,akkor engedne is annak,amiket mondok neki:D


(egyik előző barátnőjével épp ezért lett vége állitolga,nem érteze h törödik vele a csaj,közben meg össz hasonló véleményen volt a lány,mint a 19/-es válazoló...kinek mi a jó...)


le kell foglalni valamivel kedves édesanyámat,mielőtt mégtöbb eszmefuttatásást osztja meg velem...

2010. ápr. 15. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!